Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Wójt Ciecior: Z moich informacji jest wariant obwodnicy…
2023-02-09, 08:54 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Wójt Ciecior: Z moich informacji jest wariant obwodnicy, który ma największe preferencje

Florian Ciecior o wariantach przebiegu planowanej obwodnicy Lędzin
- Obwodnica Lędzin jest bardzo oczekiwana - powiedział Florian Ciecior, wójt gminy Chrząstowice w której to gminie leżą Lędziny. - Pamiętam, kiedy wybudowano obwodnicę Chrząstowic w latach 70-tych, to już od tego momentu była wspominana obwodnica Lędzin - dodał gość Porannej Rozmowy Radia Opole.
GDDKiA przygotowuje się do budowy obwodnicy Lędzin. W środę odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne dla mieszkańców. Zaprezentowano 4 warianty przebiegu tej trasy. Dyskusja trwała ponad 3 godziny.

- To już jest taka zasada, że wszyscy chcą, tylko zaczyna się problem w którym miejscu, jakim korytarzem ta obwodnica ma być wybudowana - przyznał wójt Ciecior. - Wytworzyła się dosyć żywa dyskusja, każdy z mieszkańców, który się wypowiadał patrzył na sprawę "ze swojego podwórka", ze swojej perspektywy. Nie możemy się temu dziwić, każdy by chciał, żeby jego to bezpośrednio nie dotykało - powiedział gość Radia Opole.

- Z moich informacji jest wariant, który ma największe preferencje. To wariant akceptowany, tak mi się wydaje, przez większość mieszkańców Lędzin, jest na południu miejscowości, ale bardziej oddalony od zabudowań.

Na spotkaniu jeden z mieszkańców zaproponował piąty pomysł na poprowadzenie obwodnicy.

- To nie był od końca wariant obwodnicy. To był zupełnie nowy wytyczony szlak przebiegu drogi krajowej 46. Jestem raczej realistą i jeżeli obwodnica pojawiła się w programie rządowym budowy stu obwodnic i jest określona perspektywa, jak długa ma być ta droga i jakie ma zadanie, więc nie widzę dużych szans, aby ta piąta propozycja miała szansę zrealizowania - uważa wójt Chrząstowic.

Zaznaczył on także, że jeden z północnych wariantów obwodnicy przecina tereny inwestycyjne, a nie są zaplanowane tam zjazdy z obwodnicy.

- Nigdy nie było brane pod uwagę, że tam będzie obwodnica. Grunty są prywatne i może być problem z ich właścicielami, którzy planowali tam zainwestować, a tu okazuje się, że ktoś im będzie drogę budować.

Zobacz także

2023-06-26, godz. 09:29 Bartosz Maziarz: Weekendowy pucz w Rosji to walka stronnictw w których biorą udział także służby specjalne - Wiele osób może czuć niedosyt po nieudanym puczu w Rosji, ale działamy w mgle informacyjnej i ciężko jest dokładnie dowiedzieć się, co tak na prawdę… » więcej 2023-06-23, godz. 08:35 Kurator Michał Siek o kończącym się roku szkolnym Myślę, że w porównaniu do poprzednich lat, to był bardzo spokojny rok. Przebiegał bez większych zakłóceń, mimo początkowych obaw czy będzie np. opał… » więcej 2023-06-22, godz. 08:49 Dariusz Brzęczek, nowy szef "Solidarności" w regionie o roli związków zawodowych - Od samego początku działalności związkowej przyświecała mi idea pomocy ludziom i pracy dla ludzi. Taką duszę społecznika miałem zawsze! - mówi Dariusz… » więcej 2023-06-21, godz. 09:05 Poseł Paweł Kukiz o polityce, referendum imigracyjnym i starcie w wyborach - Trudno to nazwać jakimś życiem politycznym, to bardziej przypomina jakieś ekstremalne talk-show niż debatę - tak poseł Paweł Kukiz odpowiedział na pytanie… » więcej 2023-06-20, godz. 08:51 Przemysław Rzodkiewicz o walce z fałszowaniem produktów rolno-spożywczych - Jesteśmy inspekcją, która za zadanie ma ochronę konsumenta. Każdy z nas korzysta z żywności, a niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że mamy wyspecjalizowaną… » więcej 2023-06-19, godz. 08:30 Jakub Roszuk o zanieczyszczeniu Odry i Białej Głuchołaskiej -To co się dzieje na rzekach to konsekwencja zaniedbań z ostatnich lat. Rzeka nam pokazuje, co zrobiliśmy. Wydaje mi się, że po tej ostatniej katastrofie… » więcej 2023-06-16, godz. 08:52 Andrzej Kruczkiewicz o 25-leciu powiatu - Jeśli chodzi o powiaty to one straciły na tych wszelkich przesunięciach, bo powiat de facto żyje z subwencji. Jest nadmiar tych rzeczy, które na nas zostały… » więcej 2023-06-15, godz. 08:51 Wojciech Komarzyński o "wojennych" dopłatach dla rolników - Katalog form pomocy jest znacznie szerszy w naborze od 12 czerwca. I na pewno środków dla potrzebujących nie zabraknie. W pierwszym naborze złożono 2,5… » więcej 2023-06-14, godz. 08:50 Piotr Sitnik z Polski 2050 o trzeciej drodze, rewitalizacji Odry i komisji ds. rosyjskich wpływów - Społeczeństwo jest bardzo spolaryzowane, a my chcemy być tą siła, która zajmie się rozwiązywaniem problemów, a nie konfliktami - mówi Piotr Sitnik… » więcej 2023-06-13, godz. 08:58 Marszałek Andrzej Buła o stanie regionu i politycznych przygotowaniach do wyborów - Gdybym ja sam miał się ocenić, to dzięki pracy moich współpracowników, dyrektorów, różnych jednostek i instytucji oraz współpracy z innymi podmiotami… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »