Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Radny Sławomir Batko o tym, dlaczego chce, żeby…
2023-02-07, 08:49 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Radny Sławomir Batko o tym, dlaczego chce, żeby RIO skontrolowało Zakład Komunalny w Opolu

Radny Sławomir Batko o tym, dlaczego chce, żeby RIO skontrolowało Zakład Komunalny w Opolu
- Oficjalnie mówi się o kwocie 250 tys. zł rocznie, a sądzę, że są dużo wyższe - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Sławomir Batko, radny Opola z klubu PiS. Mowa o wydawanym przez Zakład Komunalny należącym do miasta Opole "Czas na Opole".
Radny poinformował wczoraj (6.02) na konferencji prasowej, że chce, aby urząd miasta i spółka miejska ZK, zostały skontrolowane pod tym kątem przez Regionalną Izbę Obrachunkową.
Radny Batko powiedział, że są zapytania i interpelacje i odpowiedzi przysyłane przez przedstawicieli Zakładu Komunalnego w kwestii finansowania "Czas na Opole", ale ma wrażenie, że odpowiedzi są bardzo ogólne, pomijają kwestie zakupu sprzętu, wyposażenia, użytkowania samochodu, zatrudnienia.

- Zadałem takie pytania w listopadzie ubiegłego roku odnośnie zakupu sprzętu i odpowiedzi do tej pory nie otrzymałem, mam ją otrzymać pod koniec lutego, więc to bardzo długi czas na to, żeby to zweryfikować - powiedział gość Radia Opole.

Radny Sławomir Batko zaznaczył, że ma wątpliwości, czy "Czas na Opole" można nazwać redakcją, dlatego nazywa to biuletynem.

- Żeby nie umniejszać profesjonalnym redakcjom, których zadaniem jest patrzeć na ręce władzy, każdej władzy, w sposób obiektywny. Tu mamy do czynienia z sytuacją o tyle kuriozalną, że jest to gazetka wydawana przez spółkę podległą prezydentowi miasta Opola. Z czego część "redakcji" znajduje się w ratuszu, a osoby, które współtworzą "Czas na Opole" są bardzo często widywane w gabinecie Pana prezydenta. Nie możemy tutaj mówić o redakcji niezależnej obiektywnej, tylko redakcji, która przedstawia w sposób jednoznaczny jedną stronę rządzącą w Opolu, a gani opozycję za różnego rodzaju inicjatywy, które są podejmowane - wyjaśniał gość Porannej Rozmowy Radia Opole.

- W moim przekonaniu to kompletnie nie mieści się w kanonie zapewnienia mieszkańcom dostępu do informacji o tym, co się dzieje w gminie, a bardzo często wkracza w politykę, publicystykę w sposób jednoznaczny przedstawiając Pana prezydenta i w sposób jednoznaczny przedstawiając opozycję.

- Finansowanie tych "mediów", tak to nazwijmy, pochodzi z kieszeni wszystkich mieszkańców, także tych, którzy mają inne poglądy, niż Pan prezydent. W moim przekonaniu dochodzi do naruszenia gospodarności. Ciągle słyszymy, że pieniędzy w budżecie brakuje, że trzeba podnosić opłaty i podatki. To pokazuje, że pieniądze są, tylko prezydent wydaje je w taki, a nie inny sposób - stwierdził radny z klubu PiS.

Gość Radia Opole odniósł się także do wypowiedzi redaktor naczelnej "Czasu na Opole", która odpowiadając na jego wczorajszą konferencję prasową powiedziała, że widać, że radny przeszedł w tryb wyborczy i dodała "To zemsta Zjednoczonej Prawicy za to, że ujawniliśmy i opisujemy „aferę Jakiego”. Obecnym rządzącym marzą się jedynie ich słuszne media, zresztą w te media sami pompują miliardy złotych zamiast finansować służbę zdrowia."

- Nie neguję w żaden sposób możliwości wydawania przez instytucje samorządowe różnego rodzaju biuletynów informacyjnych o tym, co się dzieje w gminie. Mam wątpliwości, czy ta informacja jest przedstawiana w sposób obiektywny, rzetelny. Mam wrażenie, że "Czas na Opole" stał się taką, często prymitywną, tubą propagandową Pana Wiśniewskiego i on używa tego medium jako maczugę na opozycję.

Radny Batko powiedział także, że w Opolu mamy pełen przekrój mediów, które relacjonują życie publiczne, polityczne. - Natomiast nie godzę się na to, żeby tego rodzaju medium było finansowane ze środków mieszkańców.

Zobacz także

2023-04-05, godz. 09:50 Czy Polska zyskuje dzięki zaangażowaniu w konflikt za naszą wschodnią granicą? - Na pewno prezydent Ukrainy podziękuje, nie tylko polskiemu rządowi, ale też polskiemu społeczeństwu, bo ta pomoc była do tej pory ogromna. Będziemy też… » więcej 2023-04-04, godz. 09:12 Edward Kinder o droższych egzaminach na prawo jazdy i możliwych podwyżkach dla egzaminatorów To już pewne i przegłosowane - po 15 kwietnia w górę idą opłaty za egzaminy na prawo jazdy, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne. Teraz opłata za "teorię"… » więcej 2023-04-03, godz. 09:13 Tomasz Jarczok o społecznej świadomości uzależnień W 2021 roku w Polsce odnotowano największy od 10 lat spadek ilości wypijanego piwa. Mimo coraz większej świadomości dotyczącej zdrowego stylu życia, Polacy… » więcej 2023-03-31, godz. 09:00 Dr Artur Żurakowski: Gospodarka zaczyna hamować, można mówić o początkach recesji - PKB na 2023 rok, to według różnych źródeł od 0.9 do 0.3, czyli wzrost gospodarczy będzie minimalny bądź żaden. Jeżeli chodzi o recesję techniczną… » więcej 2023-03-30, godz. 08:58 Michał Nowak o dzierżawie gruntów po spółkach i obronie dobrego imienia Jana Pawła II - Grunty, te które wracają do zasobu Skarbu Państwa rozdysponowane będą tylko dla rolników indywidualnych - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Michał… » więcej 2023-03-29, godz. 09:20 Antoni Konopka: Czynsz dzierżawy z góry eliminuje tych rolników, którzy chcą się rozwijać Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole był Antonii Konopka z Polskiego Stronnictwa Ludowego, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za rolnictwo i obszary… » więcej 2023-03-28, godz. 09:45 Marcin Ociepa: Zbliżają się wybory i to zupełnie naturalne, że te partie, które są najmniej aktywne nagle się … - Rosja i Białoruś stanowią zagrożenie dla Polski od lat - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej, poseł… » więcej 2023-03-27, godz. 09:02 Hetman, PSL: Niech wszyscy polscy rolnicy zobaczą, jak PiS broni największego szkodnika, wicepremiera Kowalczyka Krzysztof Hetman, wiceprezes PSL w Radiu Opole o: - wspólnym starcie w wyborach PSL i Polski 2050 - dwóch listach opozycji - dymisji ministra rolnictwa -… » więcej 2023-03-26, godz. 09:00 Stanisław A. Niewiński o rekrutacji do Collegium Nobilium Opoliense - Dzięki unikalnemu programowi Collegium od 2012 r. kształci elity dla potrzeb polskiej polityki, administracji samorządowej i rządowej, dyplomacji, nauki… » więcej 2023-03-25, godz. 09:00 Edward Ambicki: Bank Żywności na pomoc potrzebującym Jeszcze dziś w opolskich sklepach można przyłączyć się do zbiórki żywności dla potrzebujących. W wielu placówkach czekają kosze na produkty, z których… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »