Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poseł Ryszard Wilczyński o nieobecności na głosowaniu…
2022-12-09, 10:30 Autor: Ireneusz Prochera

Poseł Ryszard Wilczyński o nieobecności na głosowaniu, szansach wyborczych opozycji i programie Odnowa Wsi

Poseł Ryszard Wilczyński o nieobecności na głosowaniu, szansach wyborczych opozycji i programie Odnowa Wsi
- Moja nieobecność jest usprawiedliwiona chorobą żony - tak poseł Platformy Obywatelskiej Ryszard Wilczyński odpowiada na pytanie o powody nieobecności podczas głosowaniu ws. senackiego weta do noweli prawa oświatowego ministra Przemysława Czarnka.

Opozycja głosowanie przegrała, bo zabrakło jej kilku głosów. Poseł PO szacuje, że w wyborach jego ugrupowanie może w regionie zdobyć od 4 do 5 mandatów, o jeden więcej niż obecnie.
Mówiąc o planach wyborczych opozycji, poseł Wilczyński uznał, że jej zjednoczenie w walce o wygraną jest zgodne z oczekiwaniami wyborców.
- Nie ma bardziej pozytywnego programu niż odsunięcie PiS od władzy - uznał gość "Porannej rozmowy".

Wyraził także wątpliwości czy planowana komisja do zbadania rosyjskich wpływów na polską energetykę może dać realne ustalenia. Jej skład, czyli 5 osób z obozu rządzącego i 4 z opozycji, nie daje - zdaniem posła- gwarancji bezstronności.

Ryszard Wilczyński chwalił mający już 25 lat program Odnowy Wsi, którego był jednym z twórców. Podkreślał, że przyczynił się on do zwiększenia aktywności społecznej mieszkańców opolskich wsi. Szczególną popularność uzyskał jeden z jego elementów, czyli Fundusz Sołecki. Poseł podkreślił, że ustawowego wzmocnienia wymaga jednak sama instytucja sołtysów i danie im nowych możliwości (także finansowego), działania.

Zobacz także

2023-02-11, godz. 08:45 Adam Gomoła o skardze na ceny biletów kolejowych i politycznym mariażu Partia Szymona Hołowni chce, by Inspekcja Handlowa przyjrzała się cenom biletów na polskiej kolei. Tymczasem coraz częściej mówi się o tym, że ugrupowanie… » więcej 2023-02-10, godz. 09:00 Krzysztof Paszyk: Rozpoczynamy objazd prezentując nasz program obywatelskiej ustawy. To wprowadzenie do kampanii wybo… - Rozpoczynamy objazd prezentując nasz program obywatelskiej ustawy, którą chcemy zgłosić za kilka tygodni w sejmie. Jest to wprowadzenie do kampanii wyborczej… » więcej 2023-02-09, godz. 08:54 Wójt Ciecior: Z moich informacji jest wariant obwodnicy, który ma największe preferencje - Obwodnica Lędzin jest bardzo oczekiwana - powiedział Florian Ciecior, wójt gminy Chrząstowice w której to gminie leżą Lędziny. - Pamiętam, kiedy wybudowano… » więcej 2023-02-08, godz. 08:49 Wiceminister Marzena Machałek o edukacji włączającej, czyli dzieciach ze specjalnym potrzebami edukacyjnymi w szko… - To rodzice decydują, czy dzieci ze specjalnymi potrzebami funkcjonują w placówkach specjalnych czy ogólnodostępnych - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia… » więcej 2023-02-07, godz. 08:49 Radny Sławomir Batko o tym, dlaczego chce, żeby RIO skontrolowało Zakład Komunalny w Opolu - Oficjalnie mówi się o kwocie 250 tys. zł rocznie, a sądzę, że są dużo wyższe - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Sławomir Batko, radny Opola… » więcej 2023-02-06, godz. 09:18 Do sejmu Woźniak, Pośpiech i Mielec? Samorządowcy Tak dla Polski organizują się przed wyborami parlamentarnymi - Czy będzie porozumienie, jeszcze nie wiadomo. Rozmawiamy o tym, żeby jako ruch "Tak dla Polski", jako samorządowcy wesprzeć opozycję w walce o zwycięstwo… » więcej 2023-02-05, godz. 09:00 Urząd Statystyczny: Przeciętne wynagrodzenie w regionie wzrosło o 300 zł w miesiąc - 6368 zł wyniosło przeciętne wynagrodzenie w województwie opolskim w listopadzie ubiegłego roku, co uplasowało Opolszczyznę na 7 miejscu - powiedziała… » więcej 2023-02-04, godz. 09:08 Maciej Kalski: Myślę, że za styczeń znowu będzie wzrost bezrobocia - Nie widać negatywnego zjawiska związanego ze zwolnieniami. W całym 2022 roku zwolnień grupowych praktycznie nie było, za wyjątkiem jednego zakładu z Namysłowa… » więcej 2023-02-03, godz. 09:25 Rafał Bartek: Mniejszość sceptyczna po rozmowach z min. Czarnkiem, ale trzyma za słowo - Mijają dwa tygodnie i nie słyszymy, by coś się działo w tej sprawie po stronie ministerialnej - mówi Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego… » więcej 2023-02-02, godz. 09:05 Rafał Pydych: Ogłaszamy trzeci przetarg na rozbudowę DK40 w Głuchołazach - Utrudnienia niewątpliwie będą występować - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Rafał Pydych dyr. opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »