Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poseł Ryszard Wilczyński o nieobecności na głosowaniu…
2022-12-09, 10:30 Autor: Ireneusz Prochera

Poseł Ryszard Wilczyński o nieobecności na głosowaniu, szansach wyborczych opozycji i programie Odnowa Wsi

Poseł Ryszard Wilczyński o nieobecności na głosowaniu, szansach wyborczych opozycji i programie Odnowa Wsi
- Moja nieobecność jest usprawiedliwiona chorobą żony - tak poseł Platformy Obywatelskiej Ryszard Wilczyński odpowiada na pytanie o powody nieobecności podczas głosowaniu ws. senackiego weta do noweli prawa oświatowego ministra Przemysława Czarnka.

Opozycja głosowanie przegrała, bo zabrakło jej kilku głosów. Poseł PO szacuje, że w wyborach jego ugrupowanie może w regionie zdobyć od 4 do 5 mandatów, o jeden więcej niż obecnie.
Mówiąc o planach wyborczych opozycji, poseł Wilczyński uznał, że jej zjednoczenie w walce o wygraną jest zgodne z oczekiwaniami wyborców.
- Nie ma bardziej pozytywnego programu niż odsunięcie PiS od władzy - uznał gość "Porannej rozmowy".

Wyraził także wątpliwości czy planowana komisja do zbadania rosyjskich wpływów na polską energetykę może dać realne ustalenia. Jej skład, czyli 5 osób z obozu rządzącego i 4 z opozycji, nie daje - zdaniem posła- gwarancji bezstronności.

Ryszard Wilczyński chwalił mający już 25 lat program Odnowy Wsi, którego był jednym z twórców. Podkreślał, że przyczynił się on do zwiększenia aktywności społecznej mieszkańców opolskich wsi. Szczególną popularność uzyskał jeden z jego elementów, czyli Fundusz Sołecki. Poseł podkreślił, że ustawowego wzmocnienia wymaga jednak sama instytucja sołtysów i danie im nowych możliwości (także finansowego), działania.

Zobacz także

2023-03-03, godz. 09:44 Podkom. Świątczak: Średnio w ubiegłym roku seniorzy z Opolszczyzny co kwartał tracili milion złotych - Zaskoczenie, presja czasu i izolacja - na tym bazują oszuści, którzy chcą wyłudzić pieniądze - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole podkom. Dariusz… » więcej 2023-03-02, godz. 08:48 Aleksandra Drescher o tym jak obniżać rachunki za energię -Nawet po kilkanaście wniosków na termomodernizację budynków czy na instalacje fotowoltaiczne złożyły opolskie gminy, dążąc do obniżania rachunków… » więcej 2023-03-01, godz. 09:48 Arkadiusz Karbowiak: Naszym celem było przywrócenie pamięci o żołnierzach podziemia antykomunistycznego - W 2009 roku we Wrocławiu doszło do spotkania ze śp. Januszem Kurtyką, prezesem IPN i tam doszło do pewnych uzgodnień związanych z ideą tego święta… » więcej 2023-02-28, godz. 08:08 Paweł Tanajno o tym, czy to jest dobry czas dla liberałów - Byłoby wspaniale, gdyby wszyscy obywatele uwolnili się od tego uzależnienia, które się nazywa: "głosuj na mniejsze zło". Jestem dumny, gdy ktoś mnie… » więcej 2023-02-27, godz. 09:14 Sławomir Kłosowski: o ekonomii społecznej i roku goszczenia uchodźców w regionie - Będziemy podpisywali decyzję o przyjęciu w poczet podmiotów ekonomii społecznej, czy przedsiębiorstw społecznych, bo różnie się na to mówi, Fundacji… » więcej 2023-02-26, godz. 08:50 Michał Kołodziejczak o sojuszu Agrounii z Porozumieniem i szansach wyborczych Zawiązanie sojuszu Agrounii z Porozumieniem było jedną z najbardziej zaskakujących politycznych informacji w ostatnim czasie. Liderzy obu ugrupowań w tym… » więcej 2023-02-25, godz. 08:50 Marcin Ociepa m.in. o wojnie na Ukrainie, programie zbrojeniowym Polski i wizycie prezydenta USA Minął rok od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Warto więc zapytać, jaką lekcję z tego wyciągnęła wspólnota międzynarodowa? Wiadomo, że Polska… » więcej 2023-02-24, godz. 09:41 Wojna trwa już rok. Rozmowa z dr Bartoszem Maziarzem - O tym, że Ukraina do tej pory nie upadła przeważyło kilka czynników - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole dr Bartosz Maziarz, politolog, ekspert… » więcej 2023-02-23, godz. 09:26 Dr Tomasz Pawłuszko: Cały świat mówi o tym, co się wydarzyło w Polsce i w Kijowie a przemówienie Putina przemknęło… - Celem wizyty Joe Bidena w Polsce było, mówiąc kolokwialnie, pokonanie Putina na przemówienia i to się udało - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole dr… » więcej 2023-02-22, godz. 09:50 Prof. UO Tomasz Ciesielczuk o tym, czy konsumpcja owadów uratuje klimat - Gdyby ktoś położył mi na talerzu świerszcza to bym go zjadł. Po pierwsze dlatego, że lubię wyzwania, a po drugie niebawem będzie to nie tylko wyzwanie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »