Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Adam Gomoła: Naszą ambicją jest uzyskać w wyborach…
2022-11-28, 09:03 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Adam Gomoła: Naszą ambicją jest uzyskać w wyborach parlamentarnych w regionie co najmniej 2 mandaty, a mam nadzieję, że 3

Adam Gomoła: Naszą ambicją jest uzyskać w wyborach parlamentarnych w regionie co najmniej 2 mandaty, a mam nadzieję, że 3
Adam Gomoła z zarządu Polska 2050 na Opolszczyźnie o:
- wyborze zarządu ugrupowania w regionie
- działalności i strukturze partii
- planach na wybory parlamentarne 2023
Wybór władz wojewódzkich jest zwieńczeniem naszych dotychczasowych trzyletnich działań - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Adam Gomoła z zarządu regionalnego partii Polska 2050, rzecznik ugrupowania na Opolszczyźnie.

Zarząd Polska 2050 w regionie jest pięcioosobowy.
Przewodniczącym jest Piotr Sitnik.
- To wiceprzewodniczący rady miejskiej w Kluczborku, wybitny samorządowiec z kilkunastoletnim doświadczeniem, wchodzący w skład stowarzyszenia "Ziemia kluczborska", które tez wchodzi w skład ogólnopolskiej koalicji samorządowej, z którą my, jako Polska 2050 Szymona Hołowni współpracujemy - powiedział Adam Gomoła.

Sekretarzem została Aleksandra Pawlik, Skarbnikiem Karolina Sabok, w zarządzie jest też Janusz Tomczak.
Partia nie ma struktur we wszystkich powiatach województwa opolskiego.
- Nie oznacza to jednak, że tam nie działamy. Dzisiaj (28.11) będziemy w Brzegu robić konferencję prasową dotyczącą sprawy kościoła św. Piotr i Pawła, który w 2003 roku został archidiecezji wrocławskiej oddany za złotówkę, teraz, po przyjęciu 1 mln 700 tys zł dotacji archidiecezja chce go sprzedać za 2,5 mln zł - powiedział gość Radia Opole.

Partia w województwie opolskim liczy około 40 osób, w stowarzyszeniu Polska 2050 działa także kilkadziesiąt osób, ale do partii się nie zapisało.

- Przy różnych akcjach wolontariackich pojawiają się osoby. W sumie tych osób, które działają z nami jest około 300 - stwierdził Adam Gomoła. - To ewenement naszego ruchu, że myślę 90 % osób nie ma ambicji startować w wyborach na wyższym szczeblu. Nie ma parcia, jak w innych partiach, że jest bitwa o miejsce na listach.

Pytany o to, czy Polska 2050 będzie startować w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych z innymi partiami opozycyjnymi powiedział, że będą współpracować, czego przykładem jest pakt senacki.
- Wspólną listą, jest lista do senatu, bo tam musimy, co pokazują wszystkie badania, musimy wystawić wspólnych kandydatów - powiedział gość Porannej Rozmowy Radia Opole.

- Jeśli chodzi o sejm, to będziemy robić wszystko, żeby wygrać te wybory jako opozycja - zapowiedział. Pokazały nam przykłady Węgier, że robienie wspólnej listy opozycji, "od sasa do lasa" jest zabójcze. Mamy przykład z Czech, gdzie zrobienie dwóch bloków pozwoliło pokonać rząd Babiša.

Jak mówi Adam Gomoła, bliżej światopoglądowo Polsce 2050 do Polskiego Stronnictwa Ludowego, niż z partiami bardziej lewicowymi.

- Naszą ambicją jest to, żeby wprowadzić 60-cio, 80-cio osobową reprezentację i poprzez pracę udowodnić, że jesteśmy skutecznym ugrupowaniem i w kolejnych wyborach przejąć władzę. - Naszą ambicją jest uzyskać w tych wyborach parlamentarnych w regionie co najmniej 2 mandaty, a mam nadzieję, że 3.

Zobacz także

2023-02-19, godz. 09:00 Przed nami Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - Najczęściej zgłaszają się osoby, które doświadczają przemocy domowej, osoby oszukane "na wnuczka", "na policjanta", zdarzają się też kobiety, które… » więcej 2023-02-18, godz. 09:00 Alicja Żak-Łykus o rosnącej lawinowo liczbie prób samobójczych dzieci i młodzieży - Dane są bardzo niepokojące - powiedziała Alicja Żak-Łykus psycholog, ekspert WSB w Opolu komentując statystyki policyjne dotyczące prób samobójczych… » więcej 2023-02-17, godz. 09:15 Czas rozliczyć się ze skarbówką - W tegorocznym rozliczeniu możemy spodziewać się, że będzie po prostu inaczej - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Agnieszka Jóźwin-Dalecka… » więcej 2023-02-16, godz. 09:30 Aleksander Iszczuk: W kilku szkołach powstaną oddziały dla dzieci ze spektrum autyzmu Aleksander Iszczuk, naczelnik wydziału oświaty UM Opola o: - Wysokim miejscu w rankingu dostępności nauczania dwujęzycznego - Tworzeniu w szkołach podstawowych… » więcej 2023-02-15, godz. 08:51 Kurator Siek: Każdy wypoczynek należy zgłosić - Mamy zatwierdzonych 280 form wypoczynku dla prawie 10 tys. uczestników. To sporo - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Michał Siek opolski kurator… » więcej 2023-02-14, godz. 09:19 Agnieszka Kobierska o rozprzestrzeniających się ASF i grypie ptaków - 41 przypadków ognisk wirusa ASF wśród dzików potwierdzono na Opolszczyźnie od początku stycznia - przyznała w Porannej Rozmowie Radia Opole zastępca… » więcej 2023-02-13, godz. 10:25 Sławomir Kłosowski o konsulacie honorowym Republiki Litewskiej i ważnych rocznicach - To bardzo ważne dla relacji międzypaństwowych z takiego kurtuazyjnego i prestiżowego punktu widzenia. Każde duże miasto zabiega o to, aby placówki dyplomatyczne… » więcej 2023-02-12, godz. 09:00 Szymon Warzecha o "energetykach" Do Sejmu trafił projekt ustawy dotyczący zakazu sprzedaży napojów energetycznych osobom niepełnoletnim. To inicjatywa pochodzącego z naszego regionu ministra… » więcej 2023-02-11, godz. 08:45 Adam Gomoła o skardze na ceny biletów kolejowych i politycznym mariażu Partia Szymona Hołowni chce, by Inspekcja Handlowa przyjrzała się cenom biletów na polskiej kolei. Tymczasem coraz częściej mówi się o tym, że ugrupowanie… » więcej 2023-02-10, godz. 09:00 Krzysztof Paszyk: Rozpoczynamy objazd prezentując nasz program obywatelskiej ustawy. To wprowadzenie do kampanii wybo… - Rozpoczynamy objazd prezentując nasz program obywatelskiej ustawy, którą chcemy zgłosić za kilka tygodni w sejmie. Jest to wprowadzenie do kampanii wyborczej… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »