Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Piotr Wożniak o pomyśle Lewicy na wybory i wdowich…
2022-11-25, 09:19 Autor: Ireneusz Prochera

Piotr Wożniak o pomyśle Lewicy na wybory i wdowich emeryturach

Piotr Wożniak o pomyśle Lewicy na wybory i wdowich emeryturach
- Renty wdowie to taka symboliczna nazwa dla obywatelskiego projektu, który będzie umożliwiał dziedziczenie emerytur. - mówi Piotr Woźniak, współprzewodniczący Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy w Opolu o projekcie ustawy, pod którym Lewica zbiera właśnie podpisy. Dodaje też, że projekt to element szerszego planu, przygotowania w postaci ustaw oferty programowej dla wyborców.
Zdaniem Piotra Woźniaka, brak konkretnych pomysłów na państwo był dotąd słabością opozycji. Jego zdaniem, należy to zmienić przed wyborami.
- Przepychanki i nieustający festiwal: czy pójdziemy razem czy osobno, to przestaje być już interesujące dla wyborców - dodaje Woźniak.

Lider Lewicy w województwie oczekuje, że najpóźniej na początku roku lub w pierwszym kwartale partie opozycyjne powinny jasno powiedzieć, w jakim układzie i z czym pójdą do wyborów.

Piotr Woźniak odniósł się także do sondaży, szans wyborczych Lewicy w województwie opolskim oraz odpowiedział na pytanie, czy sam zamierza kandydować.

Zobacz także

2023-03-08, godz. 10:01 Violetta Porowska o dniu kobiet i trwającym posiedzeniu sejmu - Zdefiniowanie jaka jest dzisiaj polska kobieta jest trudne. Często usiłuje się nas w dwa schematy włożyć, że albo jesteśmy wojujące feministki, albo… » więcej 2023-03-07, godz. 09:50 Marcin Oszańca: Zgłosiłem chęć i gotowość wystawienia kandydata z PSL w okręgu nr 51 w wyborach do Senatu - W okręgach, w których są obecni senatorzy partii jeszcze opozycyjnych, czyli okręg opolski i okręg wschodni będziemy popierać obecnych senatorów, mają… » więcej 2023-03-06, godz. 09:04 Tomasz Witkowski o kongresie programowym OdNowy - Chcieliśmy przedstawić panu premierowi problemy, z którymi nasi samorządowcy, a także samorządowcy nie będący członkami OdNowy się borykają - powiedział… » więcej 2023-03-05, godz. 09:00 Lech Kuchnowski o oszczędzaniu na energii Pojęcie "transformacja energetyczna" u wielu budzi przerażenie, ze względu na to, że ma przewrócić do góry nogami nasz dotychczasowy styl życia i uderzyć… » więcej 2023-03-04, godz. 09:00 Danuta Szewczyk-Kłos o kilkusetletnich dokumentach jakie otrzymała w depozyt Biblioteka UO - Dokumenty były bardzo ściśle sprawdzane w kilku ośrodkach, które zajmują się tego typu analizami - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Danuta… » więcej 2023-03-03, godz. 09:44 Podkom. Świątczak: Średnio w ubiegłym roku seniorzy z Opolszczyzny co kwartał tracili milion złotych - Zaskoczenie, presja czasu i izolacja - na tym bazują oszuści, którzy chcą wyłudzić pieniądze - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole podkom. Dariusz… » więcej 2023-03-02, godz. 08:48 Aleksandra Drescher o tym jak obniżać rachunki za energię -Nawet po kilkanaście wniosków na termomodernizację budynków czy na instalacje fotowoltaiczne złożyły opolskie gminy, dążąc do obniżania rachunków… » więcej 2023-03-01, godz. 09:48 Arkadiusz Karbowiak: Naszym celem było przywrócenie pamięci o żołnierzach podziemia antykomunistycznego - W 2009 roku we Wrocławiu doszło do spotkania ze śp. Januszem Kurtyką, prezesem IPN i tam doszło do pewnych uzgodnień związanych z ideą tego święta… » więcej 2023-02-28, godz. 08:08 Paweł Tanajno o tym, czy to jest dobry czas dla liberałów - Byłoby wspaniale, gdyby wszyscy obywatele uwolnili się od tego uzależnienia, które się nazywa: "głosuj na mniejsze zło". Jestem dumny, gdy ktoś mnie… » więcej 2023-02-27, godz. 09:14 Sławomir Kłosowski: o ekonomii społecznej i roku goszczenia uchodźców w regionie - Będziemy podpisywali decyzję o przyjęciu w poczet podmiotów ekonomii społecznej, czy przedsiębiorstw społecznych, bo różnie się na to mówi, Fundacji… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »