Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Janusz Kowalski o nominacji na wiceministra rolnictwa…
2022-09-19, 08:56 Autor: Joanna Matlak

Janusz Kowalski o nominacji na wiceministra rolnictwa, nowych zadaniach, KPO, spotkaniu liderów opozycji

Janusz Kowalski o nominacji na wiceministra rolnictwa, nowych zadaniach, KPO, spotkaniu liderów opozycji
Gościem Radia Opole o poranku był Janusz Kowalski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, opolski poseł solidarnej Polski. Rozmawialiśmy o:
- nominacji na wiceministra, nowych zadaniach i zarzutach krytyków o brak kompetencji
- rozpoczęciu naborów dla rolników w ramach KPO
- spotkaniu liderów opozycji
- ordynacji wyborczej
- Walczę o polską ziemię dla rolników indywidualnych, m.in. w powiecie głubczyckim i to zadanie mam zamiar nadal realizować. Ponieważ to obiecaliśmy w wyborach w 2015 i 2019 roku, że wszystkie te dzierżawy, które się kończą, chodzi oczywiście o koncerny zagraniczne, które za bezcen dzierżawią od kilkudziesięciu lat polską ziemię, że ta ziemia wróci do polskich rolników i to zadanie mam zamiar realizować - tak wiceminister odpowiedział na pytanie o to, co zamierza zrobić dla opolskich rolników.

Nominację skrytykowali m.in. opolscy działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Rolnicy i obszary wiejskie są tą grupą, która w mojej ocenie najbardziej skorzystała na wejściu do Unii Europejskiej. Teraz obecność Janusza Kowalskiego w ministerstwie rolnictwa jest niczym wpuszczenie lisa do kurnika - mówi Antoni Konopka, członek zarządu województwa opolskiego. Jak tę opinię skomentował nasz gość?

- Chcę przypomnieć że to PSL, postkomuniści i Platforma Obywatelska są autorami 40 rezolucji w Parlamencie Europejskim, które wstrzymują miliardy złotych dla polski w tym również dla polskich rolników - podkreślił Kowalski. - To PSL wzięło odpowiedzialność za wstrzymywanie i szantażowanie przez eurokratów - dodał.

- Zasmuciła mnie ta informacja. Mam takie samo zdanie jak premier Morawiecki, który jasno zapowiedział, że Polska będzie przeciwstawiać się tej decyzji - mówił Kowalski, komentując sprawę zawieszenia pieniędzy dla Węgier przez Komisję Europejską, a tę decyzję poparł także komisarz Janusz Wojciechowski.

- A niech sobie rozmawiają ci postkomuniści, PSL i upadła Platforma Obywatelska... W latach 2007-2015 realizowali polityką prorosyjską, zwijali polską wieś, umarzali 1 mld złotych Gazpromowi. Czy Polacy chcą powrotu Donalda Tuska? - mówił Janusz Kowalski, komentując zapowiadane na jutro spotkanie liderów opozycji. Spotkanie zainicjowali byli prezydenci Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski.

Zobacz także

2023-01-17, godz. 09:15 Adrian Zandberg o roli Lewicy w polityce po wyborach - Nie mam wątpliwości, że żeby posprzątać w polskich sądach, to musi się zmienić władza. Ta ustawa, mam nadzieję, przybliży nas do tego, by w najbliższych… » więcej 2023-01-16, godz. 08:17 Tomasz Kostuś: Zakładałem, że jedność zostanie utrzymana - Ja w ich głowach nie siedzę i nie wiem dlaczego wycofali się z tych porozumień - powiedział Tomasz Kostuś poseł Platformy Obywatelskiej. W Porannej Rozmowie… » więcej 2023-01-15, godz. 08:30 Starosta prudnicki Radosław Roszkowski o budowie placówek opiekuńczo-wychowawczych Samorządy powiatowe mają wedle nowych przepisów obowiązek zapewnienia miejsc dla młodych osób pozbawionych opieki rodzicielskiej. Jednym ze sposobów jest… » więcej 2023-01-14, godz. 08:35 Mł. asp. Przemysław Kędzior o teście sprawności w policji i kolejnej fali oszustw seniorów Jaka trzeba mieć sprawność fizyczną, by można było myśleć o karierze policjanta? Nie ma lepszego sposobu, by samodzielnie się o tym przekonać podczas… » więcej 2023-01-13, godz. 08:52 Violetta Porowska: Dzisiaj wydarzy się długo oczekiwany cud i ustawa zostanie przegłosowana - Możemy uznać, po tym co się wydarzyło na komisji sprawiedliwości, gdzie Solidarna Polska opowiedziała się przeciwko, że nowelizacji Ustawy o Sądzie… » więcej 2023-01-12, godz. 09:54 Oszańca: Setki tysięcy rodziców mogą spać spokojnie łącznie z prominentnymi politykami PiS - To oznacza, że setki tysięcy rodziców mogą spać spokojnie łącznie z prominentnymi politykami Prawa i Sprawiedliwości, gdzie jak wiemy, też zapisywali… » więcej 2023-01-11, godz. 09:18 Tomasz Kaliszan: Prezydent Opola mówi o tym, że ma źródło finansowania trasy średnicowej, a nie potrafi znaleźć… - Chcielibyśmy poznać szczegóły planu budowy trasy średnicowej w Opolu - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole opolski radny Platformy Obywatelskie… » więcej 2023-01-10, godz. 09:37 Jerzy Naszkiewicz o "Czystym Powietrzu": Wielu zastanawia się, czy nie wycofać wniosku i nie złożyć go wg nowych … - Widzimy zwiększone zainteresowanie programem Czyste Powietrze, który od nowego roku funkcjonuje na nowych zasadach - powiedział w "Porannej Rozmowie Radia… » więcej 2023-01-09, godz. 08:39 Michał Nowak: Nie za bardzo jest skąd brać pieniądze na średnicówkę, no chyba, że może Pan prezydent chce ECO… - Moim zdaniem koszt budowy trasy średnicowej może być większy niż 200 mln złotych - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Michał Nowak, szef klubu… » więcej 2023-01-08, godz. 09:00 Artur Żurakowski: Na Motocyklowe Kolędowanie przyjedzie Andrzej "E-mol" Kowalczyk - Jakoś nam to wychodzi, robimy to już szesnasty raz, śpiewanie nie jest tu najważniejsze - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Artur Żurakowski… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »