Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Violetta Porowska: Mamy absolutną świadomość…
2022-07-04, 09:25 Autor: Kasia Nowak

Violetta Porowska: Mamy absolutną świadomość, że kolejne wybory, które są przed nami, będą przełomowymi

Violetta Porowska o zmianach w strukturze partii, jej kondycji w regionie
Violetta Porowska, poseł Prawa i Sprawiedliwości o:
- o zmianie struktur Prawa i Sprawiedliwości i podsumowaniu ostatnich 3.5 roku pracy jako przewodniczącej partii w regionie.
- Wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego i konwencji Platformy Obywatelskiej.
- Pracach Komisji kultury i Podkomisji stałej ds. organizacji ochrony zdrowia i innowacyjności w medycynie.
- W 2019 roku nie spodziewałam się, że to będzie tak znaczący okres dla naszej partii, chyba jeden z najtrudniejszych w dziejach partii - powiedziała Violetta Porowska, szefowa okręgu 53 Prawa i Sprawiedliwości obejmującego powiaty Oleski, Kędzierzyńsko-Kozielski, Krapkowicki, Strzelecki i Głubczycki.

Do końca czerwca przewodniczyła Prawu i Sprawiedliwości na całej Opolszczyźnie, od 1 lipca w regionie są 3 okręgi PiS. Poseł Porowska, podsumowała w Porannej Rozmowie Radia Opole ostatnie 3 i pół roku przewodnictwa strukturom wojewódzkim.

- Wiedziałam, że przede mną cel, żeby wygrać w wyborach parlamentarnych i europarlamentarnych. Co udało się osiągnąć. W wyborach parlamentarnych z 2019 roku osiągnęliśmy nieprawdopodobny sukces, który nie został powielony w żadnym okręgu w Polsce. PiS w okręgu wyborczym osiągnął progres ponad 60%. W 2015 roku zdobyliśmy 95 tys. głosów, w 2019 pod moimi auspicjami bez jednego 156 tys głosów - powiedziała Violetta Porowska. Przypomniała wybory prezydenckie, w których poparcie dla kandydata PiS wzrosło o ponad 30% w stosunku do wyborów prezydenckich pięć lat wcześniej.

Gość Radia Opole skomentowała także weekendowe wydarzenia polityczne. Konwencję Platformy Obywatelskiej i wizytę prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego w Białymstoku i w woj. świętokrzyskim.

- Mamy absolutną świadomość, że kolejne wybory, które są przed nami będą przełomowymi. Nadal Zjednoczona Prawica musi dzierżyć władzę, żeby utrzymać to wszystko, co się wydarzyło przez ostanie 7 lat w naszym kraju - powiedziała.

Przemówienie Donalda Tuska na konwencji w Radomiu określiła jako zdartą płytę.
- Gdybyśmy zobaczyli transmisję sprzed roku i porównali, to nic się nie zmieniło. Nadal antypis. PiS odmieniany przez wszystkie przypadki i ta olbrzymia nienawiść do PiSu. Nie było żadnych propozycji programowych - powiedziała poseł Violetta Porowska. - Kwestia najważniejsza teraz na świecie, czyli konfliktu ukraińskiego była ledwo zaznaczona.

Pytana o program i propozycje Prawa i Sprawiedliwości wymieniła: 14-tą emeryturę, która ma być wypłacana co roku, apel Jarosława Kaczyńskiego do banków o obniżenie marży, a jeśli nie zrobią tego, to nałożone będą na nich podatki, obniżenie podatku dochodowego z 17 do 12% (weszło w życie 1. lipca).

W internetowej części rozmowy rozmawiałyśmy o wyjazdowych posiedzeniach sejmowych komisji: Komisji kultury i Podkomisji stałej ds. organizacji ochrony zdrowia i innowacyjności w medycynie.

Zobacz i posłuchaj całej rozmowy!

Zobacz także

2022-08-26, godz. 08:57 Łukasz Nowak: Dzisiaj taki pożar jak 30 lat temu nie mógłby się rozprzestrzenić asp. Łukasz Nowak, oficer prasowy PSP Opole o: - 30. rocznicy pożaru w Kuźni Raciborskiej - działaniach polskich modułów DFFFV we Fracji - podsumowaniu… » więcej 2022-08-25, godz. 08:44 Wojciech Komarzyński: O zbiory nie należy się obawiać. Nie ma obaw, żeby żywności zabrakło Wojciech Komarzyński, dyrektor ARiMR w Opolu o: - dopłatach dla rolników - pieniądzach na inwestycje zabezpieczające przed ASF - dostępności nawozów… » więcej 2022-08-24, godz. 09:28 Paweł Kampa: Jako formacja polityczna, która nie jest w koalicji sejmikowej przedstawiamy mieszkańcom swoje pomysły… Paweł Kampa, Nowa Lewica o: - nauczaniu języków branżowych - przygotowaniach do przyszłorocznych wyborów - zespołach roboczych pracujących nad propozycjami… » więcej 2022-08-23, godz. 08:55 Sławomir Kłosowski: Czekamy na to co stanie się w południe. Od 12-tej do 24-tej mamy ostrzeżenie o burzach z gradem… Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 52 o: - Aktualnej sytuacji związanej z podtopieniami i wezbraniami rzek -… » więcej 2022-08-22, godz. 08:50 Zuzanna Donath-Kasiura: Gminy zadeklarowały, realizację dodatkowych godzin języka niemieckiego jako języka mniejsz… Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa i członek Mniejszości Niemieckiej: - Wniosek Nowej Lewicy (red.o finansowanie nauki języka obcego) jest… » więcej 2022-08-21, godz. 08:45 Joanna Cicha-Kuczyńska o niematerialnym dziedzictwie kulturowym Opolszczyzny Bardzo chcę pogratulować Opolszczyźnie, że jest bardzo aktywna - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Joanna Cicha-Kuczyńska radca ds. UNESCO w… » więcej 2022-08-20, godz. 08:45 Alicja Gawinek o wolontariacie, tym akcyjnym i tym długofalowym Rozmowa z Alicją Gawinek z Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych o wolontariacie. » więcej 2022-08-19, godz. 09:29 Jakub Roszuk: Rano miałem informację, że to było 30 sztuk śniętych ryb w Kanale Gliwickim. W obecnej sytuacji każde… Jakub Roszuk, ichtiolog, dyrektor biura Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu o: - Śniętych rybach znalezionych w Kanale Gliwickim - Stanie rzeki Odry na… » więcej 2022-08-18, godz. 09:06 Rafał Pydych: Liczę, że uda się emocje ostudzić. Proces planowania trasy jest przejrzysty Rafał Pydych, dyrektor opolskiego oddziału GDDKiA o: - spotkaniu z mieszkańcami w sprawie obwodnicy Zawady - pracach planistycznych budowy 4 kolejnych obwodnic -… » więcej 2022-08-17, godz. 09:07 Wojewoda Kłosowski: Od początku sierpnia była stała procedura badania stanu jakościowego Odry Wojewoda Opolski Sławomir Kłosowski o tym: - Od kiedy badany jest stan wody w Odrze - Działaniach WIOŚ i GIOŚ - Pytaniach Posła Witolda Zembaczyńskiego… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »