Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Violetta Porowska: Mamy absolutną świadomość…
2022-07-04, 09:25 Autor: Kasia Nowak

Violetta Porowska: Mamy absolutną świadomość, że kolejne wybory, które są przed nami, będą przełomowymi

Violetta Porowska o zmianach w strukturze partii, jej kondycji w regionie
Violetta Porowska, poseł Prawa i Sprawiedliwości o:
- o zmianie struktur Prawa i Sprawiedliwości i podsumowaniu ostatnich 3.5 roku pracy jako przewodniczącej partii w regionie.
- Wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego i konwencji Platformy Obywatelskiej.
- Pracach Komisji kultury i Podkomisji stałej ds. organizacji ochrony zdrowia i innowacyjności w medycynie.
- W 2019 roku nie spodziewałam się, że to będzie tak znaczący okres dla naszej partii, chyba jeden z najtrudniejszych w dziejach partii - powiedziała Violetta Porowska, szefowa okręgu 53 Prawa i Sprawiedliwości obejmującego powiaty Oleski, Kędzierzyńsko-Kozielski, Krapkowicki, Strzelecki i Głubczycki.

Do końca czerwca przewodniczyła Prawu i Sprawiedliwości na całej Opolszczyźnie, od 1 lipca w regionie są 3 okręgi PiS. Poseł Porowska, podsumowała w Porannej Rozmowie Radia Opole ostatnie 3 i pół roku przewodnictwa strukturom wojewódzkim.

- Wiedziałam, że przede mną cel, żeby wygrać w wyborach parlamentarnych i europarlamentarnych. Co udało się osiągnąć. W wyborach parlamentarnych z 2019 roku osiągnęliśmy nieprawdopodobny sukces, który nie został powielony w żadnym okręgu w Polsce. PiS w okręgu wyborczym osiągnął progres ponad 60%. W 2015 roku zdobyliśmy 95 tys. głosów, w 2019 pod moimi auspicjami bez jednego 156 tys głosów - powiedziała Violetta Porowska. Przypomniała wybory prezydenckie, w których poparcie dla kandydata PiS wzrosło o ponad 30% w stosunku do wyborów prezydenckich pięć lat wcześniej.

Gość Radia Opole skomentowała także weekendowe wydarzenia polityczne. Konwencję Platformy Obywatelskiej i wizytę prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego w Białymstoku i w woj. świętokrzyskim.

- Mamy absolutną świadomość, że kolejne wybory, które są przed nami będą przełomowymi. Nadal Zjednoczona Prawica musi dzierżyć władzę, żeby utrzymać to wszystko, co się wydarzyło przez ostanie 7 lat w naszym kraju - powiedziała.

Przemówienie Donalda Tuska na konwencji w Radomiu określiła jako zdartą płytę.
- Gdybyśmy zobaczyli transmisję sprzed roku i porównali, to nic się nie zmieniło. Nadal antypis. PiS odmieniany przez wszystkie przypadki i ta olbrzymia nienawiść do PiSu. Nie było żadnych propozycji programowych - powiedziała poseł Violetta Porowska. - Kwestia najważniejsza teraz na świecie, czyli konfliktu ukraińskiego była ledwo zaznaczona.

Pytana o program i propozycje Prawa i Sprawiedliwości wymieniła: 14-tą emeryturę, która ma być wypłacana co roku, apel Jarosława Kaczyńskiego do banków o obniżenie marży, a jeśli nie zrobią tego, to nałożone będą na nich podatki, obniżenie podatku dochodowego z 17 do 12% (weszło w życie 1. lipca).

W internetowej części rozmowy rozmawiałyśmy o wyjazdowych posiedzeniach sejmowych komisji: Komisji kultury i Podkomisji stałej ds. organizacji ochrony zdrowia i innowacyjności w medycynie.

Zobacz i posłuchaj całej rozmowy!

Zobacz także

2022-09-15, godz. 09:04 Sierżant Dawid Ziarniak o pracy policjantów "wodniaków" i zakończeniu sezonu Gościem Radia Opole o poranku był sierż. Dawid Ziarniak z ogniwa wodnego Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Rozmawialiśmy o: - zakończeniu sezonu, - pracy… » więcej 2022-09-14, godz. 09:14 Arkadiusz Wiśniewski o wejściu CBA do WiK-u, przetargach na prąd i sprzęt, uzupełnieniu rady nadzorczej i zarządu Gościem Radia Opole był prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, z którym rozmawialiśmy o sytuacji w miejskiej spółce Wodociągi i Kanalizacja. Poruszyliśmy… » więcej 2022-09-13, godz. 08:59 Ireneusz Jaki: W oświadczeniu pana Kaweckiego pojawiło się wiele niejasności, kłamstw. Spotkamy się w sądzie - W oświadczeniu pana Kaweckiego pojawiło się wiele niejasności, kłamstw - powiedział Ireneusz Jaki, prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu, zawieszony… » więcej 2022-09-12, godz. 09:31 Maciej Kochański: Na 1770 miejsc w akademikach UO, wniosków jest ponad 5 tysięcy Maciej Kochański, rzecznik Uniwersytetu Opolskiego o: - pożegnaniu z uchodźcami, którzy mieszkali w akademikach - ogromnym zainteresowaniem studentów miejscami… » więcej 2022-09-11, godz. 08:30 Ewa Olbryt o Ekopikniku "Głos mają ryby" Ewa Olbryt z Muzeum Wsi Opolskiej w "Porannej rozmowie Radia Opole" zaprasza na Ekopiknik "Głos mają ryby" i otwarcie nowej ekspozycji zagrody wiejskiej z rejonu… » więcej 2022-09-10, godz. 09:00 Joanna Kardasińska o wojewódzkiej inauguracji Europejskich Dni Dziedzictwa Rozpoczynają się Europejskie Dni Dziedzictwa. Na Opolszczyźnie inauguracja odbędzie się w tułowickich lasach. Rajd szlakiem grodzisk organizują wspólnie… » więcej 2022-09-09, godz. 08:54 Łukasz Nowak: Najwięcej pracy było w powiecie brzeskim - 35 zdarzeń, opolskim - 25 i krapkowickim - 17 Asp. Łukasz Nowak, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego PSP Opole o: - wieczornych i nocnych interwencjach po ulewnych deszczach - międzynarodowych ćwiczeniach… » więcej 2022-09-08, godz. 08:54 Sławomir Kłosowski: Wszystkie wyniki badań wody nie świadczą o skażeniu fizyko-chemicznym. Przyczyną jest zakwit… Wojewoda Opolski Sławomir Kłosowski o: - Przyczynie śnięcia ryb w Kanale Gliwickim - Działaniach urzędu służb oraz naukowców - Zakazie korzystania… » więcej 2022-09-07, godz. 08:54 Podkom. Dariusz Świątczak o wypadkach z udziałem pieszych i rowerzystów oraz o smartfon zombie Podkom. Dariusz Świątczak z zespołu prasowego KWP w Opolu o: - wzroście liczby wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów - sprawdzeniu swojej sprawności… » więcej 2022-09-06, godz. 08:50 Dr Bartosz Maziarz: Polska jest traktowana jako bardzo poważny sojusznik Stanów Zjednoczonych jeśli chodzi o kwestie… Dr Bartosz Maziarz, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, ekspert ds. bezpieczeństwa o: - wizycie szefów obrony Rumunii i Polski w Opolu - bezpieczeństwie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »