Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Marek Staszewski: Zaczynamy odczuwać coraz większy…
2022-06-28, 09:03 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Marek Staszewski: Zaczynamy odczuwać coraz większy napór na leczenie onkologiczne

Gościem porannej rozmowy Radia Opole był Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii
Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii o:
- rosnącej liczbie pacjentów z zaawansowanym stadium choroby
- Narodowej Strategii Onkologicznej
- Krajowej Sieci Onkologicznej
- Pacjenci w ramach diagnostyki uzyskują dostęp w terminach bardzo krótkich w 95 procentach - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Marek Staszewski dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii.

Wczoraj (27.06) w Senacie wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że głównym celem Narodowej Strategii Onkologicznej jest to, aby w całym kraju, dostępność do leczenia onkologicznego była na takim samym, bardzo dobrym poziomie

Bardzo krótkie terminy diagnostyki w onkologii to jak mówi gość Radia Opole 28 dni.

- Do 28 dni pełna diagnostyka wstępna i pogłębiona jest wykonana. W kraju, dla porównania, to jest do 80 procent pacjentów, diagnostykę w ramach szybkiej ścieżki otrzymuje - zaznaczył dyrektor OCO Marek Staszewski.

Jednak jak mówi, zauważalny jest wzrost liczby pacjentów onkologicznych zgłaszających się w zaawansowanym stadium choroby.

- Zaczynamy odczuwać coraz większy napór na leczenie onkologiczne i coraz trudniej będzie nam utrzymać ten standard szybkiego leczenia onkologicznego. Coraz więcej jest pacjentów a ich stan jest na tyle zły, że musimy wdrażać leczenie bardzo obciążające tych pacjentów.

Jak dodaje, ciągle powodem jest covid. - Pacjenci nie mogli się w czasie pandemii do lekarza, nie tylko onkologa, ale po prostu do lekarza, teraz zaczynają się zgłaszać. Tam jest już pierwsza bramka w postaci kolejki do specjalisty. Muszą czekać. Czekanie doprowadza do tego, że dzisiaj, już zdiagnozowani są u nas - mówił dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii.

Zobacz także

2022-08-27, godz. 08:40 Dariusz Kołacz: Na dzisiaj spółka nie ma żadnych planów zamykania tytułów, czy ograniczania dni wydań papierow… - Formalnie objąłem stanowisko 22 lipca, ale to okres wakacyjny, urlopowy, urlop też mi się zdarzył, ale miałem okazję przyglądać się i akcji - powiedział… » więcej 2022-08-26, godz. 08:57 Łukasz Nowak: Dzisiaj taki pożar jak 30 lat temu nie mógłby się rozprzestrzenić asp. Łukasz Nowak, oficer prasowy PSP Opole o: - 30. rocznicy pożaru w Kuźni Raciborskiej - działaniach polskich modułów DFFFV we Fracji - podsumowaniu… » więcej 2022-08-25, godz. 08:44 Wojciech Komarzyński: O zbiory nie należy się obawiać. Nie ma obaw, żeby żywności zabrakło Wojciech Komarzyński, dyrektor ARiMR w Opolu o: - dopłatach dla rolników - pieniądzach na inwestycje zabezpieczające przed ASF - dostępności nawozów… » więcej 2022-08-24, godz. 09:28 Paweł Kampa: Jako formacja polityczna, która nie jest w koalicji sejmikowej przedstawiamy mieszkańcom swoje pomysły… Paweł Kampa, Nowa Lewica o: - nauczaniu języków branżowych - przygotowaniach do przyszłorocznych wyborów - zespołach roboczych pracujących nad propozycjami… » więcej 2022-08-23, godz. 08:55 Sławomir Kłosowski: Czekamy na to co stanie się w południe. Od 12-tej do 24-tej mamy ostrzeżenie o burzach z gradem… Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w okręgu 52 o: - Aktualnej sytuacji związanej z podtopieniami i wezbraniami rzek -… » więcej 2022-08-22, godz. 08:50 Zuzanna Donath-Kasiura: Gminy zadeklarowały, realizację dodatkowych godzin języka niemieckiego jako języka mniejsz… Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa i członek Mniejszości Niemieckiej: - Wniosek Nowej Lewicy (red.o finansowanie nauki języka obcego) jest… » więcej 2022-08-21, godz. 08:45 Joanna Cicha-Kuczyńska o niematerialnym dziedzictwie kulturowym Opolszczyzny Bardzo chcę pogratulować Opolszczyźnie, że jest bardzo aktywna - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Joanna Cicha-Kuczyńska radca ds. UNESCO w… » więcej 2022-08-20, godz. 08:45 Alicja Gawinek o wolontariacie, tym akcyjnym i tym długofalowym Rozmowa z Alicją Gawinek z Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych o wolontariacie. » więcej 2022-08-19, godz. 09:29 Jakub Roszuk: Rano miałem informację, że to było 30 sztuk śniętych ryb w Kanale Gliwickim. W obecnej sytuacji każde… Jakub Roszuk, ichtiolog, dyrektor biura Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu o: - Śniętych rybach znalezionych w Kanale Gliwickim - Stanie rzeki Odry na… » więcej 2022-08-18, godz. 09:06 Rafał Pydych: Liczę, że uda się emocje ostudzić. Proces planowania trasy jest przejrzysty Rafał Pydych, dyrektor opolskiego oddziału GDDKiA o: - spotkaniu z mieszkańcami w sprawie obwodnicy Zawady - pracach planistycznych budowy 4 kolejnych obwodnic -… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »