Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Marek Staszewski: Zaczynamy odczuwać coraz większy…
2022-06-28, 09:03 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Marek Staszewski: Zaczynamy odczuwać coraz większy napór na leczenie onkologiczne

Gościem porannej rozmowy Radia Opole był Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii
Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii o:
- rosnącej liczbie pacjentów z zaawansowanym stadium choroby
- Narodowej Strategii Onkologicznej
- Krajowej Sieci Onkologicznej
- Pacjenci w ramach diagnostyki uzyskują dostęp w terminach bardzo krótkich w 95 procentach - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Marek Staszewski dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii.

Wczoraj (27.06) w Senacie wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że głównym celem Narodowej Strategii Onkologicznej jest to, aby w całym kraju, dostępność do leczenia onkologicznego była na takim samym, bardzo dobrym poziomie

Bardzo krótkie terminy diagnostyki w onkologii to jak mówi gość Radia Opole 28 dni.

- Do 28 dni pełna diagnostyka wstępna i pogłębiona jest wykonana. W kraju, dla porównania, to jest do 80 procent pacjentów, diagnostykę w ramach szybkiej ścieżki otrzymuje - zaznaczył dyrektor OCO Marek Staszewski.

Jednak jak mówi, zauważalny jest wzrost liczby pacjentów onkologicznych zgłaszających się w zaawansowanym stadium choroby.

- Zaczynamy odczuwać coraz większy napór na leczenie onkologiczne i coraz trudniej będzie nam utrzymać ten standard szybkiego leczenia onkologicznego. Coraz więcej jest pacjentów a ich stan jest na tyle zły, że musimy wdrażać leczenie bardzo obciążające tych pacjentów.

Jak dodaje, ciągle powodem jest covid. - Pacjenci nie mogli się w czasie pandemii do lekarza, nie tylko onkologa, ale po prostu do lekarza, teraz zaczynają się zgłaszać. Tam jest już pierwsza bramka w postaci kolejki do specjalisty. Muszą czekać. Czekanie doprowadza do tego, że dzisiaj, już zdiagnozowani są u nas - mówił dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii.

Zobacz także

2022-09-13, godz. 08:59 Ireneusz Jaki: W oświadczeniu pana Kaweckiego pojawiło się wiele niejasności, kłamstw. Spotkamy się w sądzie - W oświadczeniu pana Kaweckiego pojawiło się wiele niejasności, kłamstw - powiedział Ireneusz Jaki, prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu, zawieszony… » więcej 2022-09-12, godz. 09:31 Maciej Kochański: Na 1770 miejsc w akademikach UO, wniosków jest ponad 5 tysięcy Maciej Kochański, rzecznik Uniwersytetu Opolskiego o: - pożegnaniu z uchodźcami, którzy mieszkali w akademikach - ogromnym zainteresowaniem studentów miejscami… » więcej 2022-09-11, godz. 08:30 Ewa Olbryt o Ekopikniku "Głos mają ryby" Ewa Olbryt z Muzeum Wsi Opolskiej w "Porannej rozmowie Radia Opole" zaprasza na Ekopiknik "Głos mają ryby" i otwarcie nowej ekspozycji zagrody wiejskiej z rejonu… » więcej 2022-09-10, godz. 09:00 Joanna Kardasińska o wojewódzkiej inauguracji Europejskich Dni Dziedzictwa Rozpoczynają się Europejskie Dni Dziedzictwa. Na Opolszczyźnie inauguracja odbędzie się w tułowickich lasach. Rajd szlakiem grodzisk organizują wspólnie… » więcej 2022-09-09, godz. 08:54 Łukasz Nowak: Najwięcej pracy było w powiecie brzeskim - 35 zdarzeń, opolskim - 25 i krapkowickim - 17 Asp. Łukasz Nowak, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego PSP Opole o: - wieczornych i nocnych interwencjach po ulewnych deszczach - międzynarodowych ćwiczeniach… » więcej 2022-09-08, godz. 08:54 Sławomir Kłosowski: Wszystkie wyniki badań wody nie świadczą o skażeniu fizyko-chemicznym. Przyczyną jest zakwit… Wojewoda Opolski Sławomir Kłosowski o: - Przyczynie śnięcia ryb w Kanale Gliwickim - Działaniach urzędu służb oraz naukowców - Zakazie korzystania… » więcej 2022-09-07, godz. 08:54 Podkom. Dariusz Świątczak o wypadkach z udziałem pieszych i rowerzystów oraz o smartfon zombie Podkom. Dariusz Świątczak z zespołu prasowego KWP w Opolu o: - wzroście liczby wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów - sprawdzeniu swojej sprawności… » więcej 2022-09-06, godz. 08:50 Dr Bartosz Maziarz: Polska jest traktowana jako bardzo poważny sojusznik Stanów Zjednoczonych jeśli chodzi o kwestie… Dr Bartosz Maziarz, politolog z Uniwersytetu Opolskiego, ekspert ds. bezpieczeństwa o: - wizycie szefów obrony Rumunii i Polski w Opolu - bezpieczeństwie… » więcej 2022-09-05, godz. 09:00 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska o konkursie "Opolska firma przyjazna cudzoziemcom" i badaniach naukowych, które wskażą… Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska o: - Finale II edycji konkursu "Opolska firma przyjazna cudzoziemcom" - Wynikach badań porównujących migrantów zarobkowych… » więcej 2022-09-04, godz. 09:00 Agata Szpak o projekcie prowadzonym przez wojewódzką komendę OHP w Opolu - Projekt miał na celu zwiększenie kompetencji zawodowych młodzieży z OHP - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole Agata Szpak z Wojewódzkiej Komendy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »