Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Marek Staszewski: Zaczynamy odczuwać coraz większy…
2022-06-28, 09:03 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Marek Staszewski: Zaczynamy odczuwać coraz większy napór na leczenie onkologiczne

Gościem porannej rozmowy Radia Opole był Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii
Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii o:
- rosnącej liczbie pacjentów z zaawansowanym stadium choroby
- Narodowej Strategii Onkologicznej
- Krajowej Sieci Onkologicznej
- Pacjenci w ramach diagnostyki uzyskują dostęp w terminach bardzo krótkich w 95 procentach - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Marek Staszewski dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii.

Wczoraj (27.06) w Senacie wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że głównym celem Narodowej Strategii Onkologicznej jest to, aby w całym kraju, dostępność do leczenia onkologicznego była na takim samym, bardzo dobrym poziomie

Bardzo krótkie terminy diagnostyki w onkologii to jak mówi gość Radia Opole 28 dni.

- Do 28 dni pełna diagnostyka wstępna i pogłębiona jest wykonana. W kraju, dla porównania, to jest do 80 procent pacjentów, diagnostykę w ramach szybkiej ścieżki otrzymuje - zaznaczył dyrektor OCO Marek Staszewski.

Jednak jak mówi, zauważalny jest wzrost liczby pacjentów onkologicznych zgłaszających się w zaawansowanym stadium choroby.

- Zaczynamy odczuwać coraz większy napór na leczenie onkologiczne i coraz trudniej będzie nam utrzymać ten standard szybkiego leczenia onkologicznego. Coraz więcej jest pacjentów a ich stan jest na tyle zły, że musimy wdrażać leczenie bardzo obciążające tych pacjentów.

Jak dodaje, ciągle powodem jest covid. - Pacjenci nie mogli się w czasie pandemii do lekarza, nie tylko onkologa, ale po prostu do lekarza, teraz zaczynają się zgłaszać. Tam jest już pierwsza bramka w postaci kolejki do specjalisty. Muszą czekać. Czekanie doprowadza do tego, że dzisiaj, już zdiagnozowani są u nas - mówił dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii.

Zobacz także

2022-09-20, godz. 09:09 Grzegorz Janiczak o tym jak może porozumieć się opozycja w sprawie wyborów, programu i list wyborczych Gościem Radia Opole był dziś Grzegorz Janiczak, członek Rady Krajowej Nowej Lewicy. Rozmawialiśmy o: - dzisiejszym spotkaniu liderów opozycji (spotkanie… » więcej 2022-09-19, godz. 08:56 Janusz Kowalski o nominacji na wiceministra rolnictwa, nowych zadaniach, KPO, spotkaniu liderów opozycji Gościem Radia Opole o poranku był Janusz Kowalski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, opolski poseł solidarnej Polski. Rozmawialiśmy o: - nominacji na… » więcej 2022-09-18, godz. 09:00 Prof. Marek Gierlotka o opolskiej ścieżce profilaktyki sercowo-naczyniowej i Światowym Dniu Serca - Nazwaliśmy to wydarzenie opolską ścieżką profilaktyki sercowo-naczyniowej, a tak na prawdę obchodzimy Światowy Dzień Serca - powiedział w Porannej Rozmowie… » więcej 2022-09-17, godz. 09:00 Ryszard Szram o jubileuszu Gazety Polskiej Codziennie, przyznanych nagrodach i Klubie Gazety Polskiej w Opolu W Porannej Rozmowie Radia Opole gościł Ryszard Szram, przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Opolu oraz radny sejmiku województwa. » więcej 2022-09-16, godz. 09:32 Sławomir Kłosowski: Jak słyszę krytykę przekopu Mierzei Wiślanej to przypomina mi się budowa portu w Gdyni Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o: - 83. rocznicy napaści Rosji na Polskę - Otwarciu Kanały Żeglugowego na Mierzei Wiślanej - 76. rocznicy zbrodni… » więcej 2022-09-15, godz. 09:04 Sierżant Dawid Ziarniak o pracy policjantów "wodniaków" i zakończeniu sezonu Gościem Radia Opole o poranku był sierż. Dawid Ziarniak z ogniwa wodnego Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Rozmawialiśmy o: - zakończeniu sezonu, - pracy… » więcej 2022-09-14, godz. 09:14 Arkadiusz Wiśniewski o wejściu CBA do WiK-u, przetargach na prąd i sprzęt, uzupełnieniu rady nadzorczej i zarządu Gościem Radia Opole był prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, z którym rozmawialiśmy o sytuacji w miejskiej spółce Wodociągi i Kanalizacja. Poruszyliśmy… » więcej 2022-09-13, godz. 08:59 Ireneusz Jaki: W oświadczeniu pana Kaweckiego pojawiło się wiele niejasności, kłamstw. Spotkamy się w sądzie - W oświadczeniu pana Kaweckiego pojawiło się wiele niejasności, kłamstw - powiedział Ireneusz Jaki, prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu, zawieszony… » więcej 2022-09-12, godz. 09:31 Maciej Kochański: Na 1770 miejsc w akademikach UO, wniosków jest ponad 5 tysięcy Maciej Kochański, rzecznik Uniwersytetu Opolskiego o: - pożegnaniu z uchodźcami, którzy mieszkali w akademikach - ogromnym zainteresowaniem studentów miejscami… » więcej 2022-09-11, godz. 08:30 Ewa Olbryt o Ekopikniku "Głos mają ryby" Ewa Olbryt z Muzeum Wsi Opolskiej w "Porannej rozmowie Radia Opole" zaprasza na Ekopiknik "Głos mają ryby" i otwarcie nowej ekspozycji zagrody wiejskiej z rejonu… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »