Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola o przekazaniu…
2022-01-26, 08:59 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola o przekazaniu działki, centrum przesiadkowym, braku pieniędzy na drogi i pieniądzach na akwarium w ZOO

Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola o przekazaniu działki, centrum przesiadkowym, braku pieniędzy na drogi i pieniądzach na akwarium w ZOO
- Byłem zaskoczony zachowaniem Platformy, która na moją propozycję pomocy, kiedy wyrzucono marszałka z PO z siedziby i zrobił to PiS to, radni PO zrobili konferencje prasową na której atakowali mnie takimi samymi argumentami jak Prawo i Sprawiedliwość - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.
Na jutrzejszej sesji rady miasta ponownie pojawi się uchwała o przekazaniu samorządowi województwa terenu pod budowę budynku urzędu marszałkowskiego. Dwa miesiące temu prezydent miasta wycofał tę uchwałę z obrad, bo radni PO skrytykowali podwyżki cen biletów MZK.

- Była to dziwna sytuacja bo jak się do kogoś wyciąga rękę i dostaje w twarz, to wzbudza dziwienie, stąd moja decyzja, żebyśmy przemyśleli sprawę i zastanowili się, czy chcemy współpracować, jak chcemy współpracować, czy warto sobie pomagać. Trochę wody w Odrze upłynęło, wymieniliśmy się pismami, jestem otwarty na współpracę - powiedział prezydent Wiśniewski.

Odpowiedział także na krytykę centrum przesiadkowego. Partia Razem uważa, że powstało w złej lokalizacji i nie spełnia swojej roli.
- Najważniejsze, że Opolanie są zadowoleni. Wiele ciepłych serdecznych głosów usłyszałem. Rozmawiam z mieszkańcami, korzystam z tego centrum, tak dobrze się w tym miejscu jeszcze nie jeździło - podkreślał gość Porannej Rozmowy Radia Opole.

Jutro Rada Miasta Opola ma podjąć uchwałę o apelu do Prezesa Rady Ministrów w sprawie Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Władze stolicy regionu stoją na stanowisku, że Opole, tak jak inne miasta wojewódzkie zostało wykluczone z tego programu.
Przypomnijmy, że w początkowej fazie programu miasta na prawach powiatu z siedzibą urzędów wojewódzkich lub marszałkowskich nie mogły z niego korzystać. W 2020 roku to zmieniono i dopuszczono te miasta do programu.
- Stworzono taką kieszonkę, do której miasta te wykluczone mogłyby się zgłaszać, tylko nie zrobiono żadnego naboru przez ostatnie dwa lata - wyjaśnił prezydent Wiśniewski.

Opole postanowiło przeznaczyć dodatkowe pieniądze na budowę akwarium w ZOO. Czy tak się stanie zdecydują o tym radni przyjmując lub nie korektę budżetu miasta, w której zapisano na ten cel kolejne 10 mln złotych. - Akwarium w ZOO funkcjonowało, zniszczyła je powódź. Postaraliśmy się o pieniądze z funduszy transgranicznych, trochę czekaliśmy na nie, a w międzyczasie ceny wzrosły tak, że z początkowego kosztorysu 8 - 9 mln złotych, stanęło na 25-ciu.

Zobacz także

2022-05-19, godz. 09:18 Wojewoda Sławomir Kłosowski o wnioskach po III Kongresie demograficznym w Opolu Gościem porannej rozmowy był wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, którego pytaliśmy jakie wnioski i jakich narzędzi potrzeba, by zwalczać negatywne trendy… » więcej 2022-05-18, godz. 08:48 Prof. dr hab. Robert Rauziński o potrzebie wdrożenia strategii lokalnych i krajowych w związku z demografią - Głównym problemem - w moim przekonaniu - jest proces starzenia się społeczeństwa, do którego musimy być dobrze przygotowani w tym znaczeniu, że muszą… » więcej 2022-05-17, godz. 10:13 Tomasz Gabor o tym, dlaczego jego zdaniem prezydent Wiśniewski powinien odejść z urzędu Gościem porannej rozmowy był dzisiaj Tomasz Gabor, radny sejmiku województwa opolskiego, który od kilku dni mocno krytykuje prezydenta Opola i jego podwładnych… » więcej 2022-05-16, godz. 09:30 Anna Wawrzyszko o nauczaniu języków mniejszości w Polsce i Niemczech, 100 rocznicy powstania Związku Polaków w Ni… Anna Wawrzyszko o: - nadużyciach w nauczania języka niemieckiego jako języka mniejszości - braku dobrej woli ze strony niemieckiej co do uregulowania nauczania… » więcej 2022-05-15, godz. 09:00 Wojciech Komarzyński o pieniądzach dla działkowców, grup producenckich i pszczelarzy - To zupełnie nowa propozycja. Jesteśmy na etapie podpisania porozumienia między Ministerstwem Funduszy a Ministerstwem Rolnictwa. Ze środków UE finansowane… » więcej 2022-05-14, godz. 09:08 Weronika Woicka o dwóch wydarzeniach prozdrowotnych przygotowanych przez studentów Studenci medycyny Uniwersytetu Opolskiego zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland organizują dzisiaj dwa wydarzenia. To "Zdrowie… » więcej 2022-05-12, godz. 13:02 Aleksandra Starczewska-Wojnar: W Noc Muzeów pokażemy min. Księgę Głubczycką, to księga praw miejskich pisana na… Aleksandra Starczewska-Wojnar z Archiwum Państwowego w Opolu o: - Zbiorach jakie Archiwum Państwowe pokaże w czasie Nocy Muzeów - Atrakcjach dla dzieci -… » więcej 2022-05-12, godz. 08:37 Tomasz Witkowski: Mamy ponad 22 tys. uchodźców z Ukrainy w województwie. Opiekują się nimi organizacje pozarządowe… Tomasz Witkowski, wicewojewoda opolski o: - Międzynarodowym Dniu Pielęgniarek - Aktualnej sytuacji uchodźców w regionie i kierowanej do nich pomocy - Sześciu… » więcej 2022-05-11, godz. 09:49 Wojciech Trębacz: Większość władz uznała, że swoją "robotę" wykonała. Natomiast była reakcja społeczna Wojciech Trębacz naczelnik Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa z wrocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej o: - tym co powstało… » więcej 2022-05-10, godz. 09:51 Sławomir Kłosowski o tym, że 20 czerwca będzie Narodowym Dniem Powstań Śląskich oraz o depopulacji województwa Sławomir Kłosowski mówił dziś o Narodowym Dniu Powstań Śląskich i depopulacji województwa opolskiego. » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »