Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o 5. fali…
2022-01-20, 09:08 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o 5. fali pandemii w regionie, promocji szczepień i polityce prorodzinnej rządu

Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o 5. fali pandemii w regionie, promocji szczepień i polityce prorodzinnej rządu
- U nas sytuacja nie jest taka zła. Nie odważyłbym się powiedzieć, że jest dobra, ale nie jest taka zła - powiedział wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.
Do ubiegłego tygodnia spadało obłożenie łóżek covidowych. W tej chwili z 900 łóżek zajętych jest około 350. Zajętych jest 30% respiratorów.
Wczoraj (19.01) w kraju odnotowano 30 tys. nowych przypadków covid-19, dzień wcześniej było ich 16 tys.
Na Opolszczyźnie również odnotowano blisko dwukrotny wzrost zakażeń dzień po dniu. 18.01 było około 300 przypadków, dzień później około 600.

- Obawiam się, że mamy już Omikrona w województwie. Obecnie stwierdzonych jest 7 przypadków. Liderem zakażeń jest województwo śląskie, a w poprzednich falach było tak, że tydzień lub dwa tygodnie później było to już województwo opolskie.

Wojewoda opolski zapowiedział, że jest plan zwiększenia liczby łóżek w regionie o kolejne 250. 150 miejsc dla chorych na covid będzie uruchomionych w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu, pozostałe w szpitalu w Prudniku i Głubczycach.

- Kłaniam się nisko wszystkim, którzy walczą z koronawirusem: lekarzom, pielęgniarkom, asystentom. Wykonujecie wspaniałą pracę, bardzo wam za to dziękuję. Chciałbym bardzo, żeby ta 5. fala nie dotknęła nas tak bardzo. Tylko dzięki państwu możemy stawić czoło epidemii, bo łóżka same nie leczą - podkreślił wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.

Minister zdrowia ogłosił, że administracja publiczna przechodzi na pracę zdalną.
- Ukaże się rozporządzenie, zobaczymy jakie szczegóły się tam znajdą. Jako urząd wojewódzki już się przygotowujemy, organizujemy szkolenia, przypomnienie zasad z korzystania z komunikatorów grupowych, składania elektronicznego podpisu, przygotowujemy sprzęt, czyli laptopy - mówił wojewoda Sławomir Kłosowski.

W weekend w regionie odbędzie się kolejna akcja promująca szczepienia. Ponownie włączają się w nią siatkarze kędzierzyńskiej ZAKSy.

- W sobotę, w trzech centrach handlowych: Karolinka, Solaris i Turawa Park od godz 11-tej do 18- tej. Będziemy rozdawać też gadżety klubu sportowego ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - powiedział gość Radia Opole.

W internetowej części rozmowy wojewoda zapowiedział wizytę wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbary Sochy. Przyjedzie ona do Nysy.

Zobacz także

2022-05-26, godz. 08:43 Maciej Kalski: Prawdopodobnie na koniec maja będą dalsze spadki bezrobocia Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu: - Prawdopodobnie na koniec maja będą dalsze spadki bezrobocia. - Około 3 tys. kobiet z Ukrainy… » więcej 2022-05-25, godz. 08:59 Sebastian Szczurek o ważnych informacjach dla emerytów Porannym gościem Radia Opole był rzecznik ZUS w województwie opolskim Sebastian Szczurek, który przekazał ważne informacje dla osób dorabiających na emeryturze… » więcej 2022-05-24, godz. 10:38 Zuzanna Donath-Kasiura o tym jak zatrzymać uchodźców z Ukrainy w regionie i działaniach prodemograficznych wojewó… Zuzanna Donath Kasiura o: - projekcie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej ws.uchodźców - czy potrzebujemy Specjalnej Strefy Demograficznej 2.0 - spotkaniu… » więcej 2022-05-23, godz. 09:07 Violetta Porowska: Jest to duża szansa dla kilku ośrodków w Polsce, być może dla ośrodka opolskiego, żeby dokonywać… Violetta Porowska, poseł PiS i lider tej partii w regionie: - Musimy dążyć do tego, żeby taki robot (Da Vinci red.) był też w Opolu. Mamy szpital kliniczny… » więcej 2022-05-22, godz. 09:00 Zbigniew Kubalańca o niesamowitej historii zdobycia cennych skarbów rodu Wuttembergów Unikatowe eksponaty wróciły do "domu", na ziemię opolską. Skarby rodu Wuttembergów można już oglądać w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. O niesamowitej… » więcej 2022-05-21, godz. 09:00 Grzegorz Pukas i Dawid Rygol o akcji „Podaruj Dzieciom Uśmiech” Trwa zbiórka funduszy i darów na Dom Dziecka w Krasnym Polu oraz Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczo-Interwencyjną "Gniazdo" w Głubczycach. Instytucje borykają… » więcej 2022-05-20, godz. 10:37 Dr Tomasz Pawłuszko o tym gdzie jesteśmy w 86 dniu wojny na Ukrainie - Rosjanie liczą na to, że przywódcy zachodni będą z czasem znużeni tym konfliktem. Ale w kwestii wsparcia dla Ukrainy wszystko zależy od Stanów Zjednoczonych… » więcej 2022-05-19, godz. 09:18 Wojewoda Sławomir Kłosowski o wnioskach po III Kongresie demograficznym w Opolu Gościem porannej rozmowy był wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, którego pytaliśmy jakie wnioski i jakich narzędzi potrzeba, by zwalczać negatywne trendy… » więcej 2022-05-18, godz. 08:48 Prof. dr hab. Robert Rauziński o potrzebie wdrożenia strategii lokalnych i krajowych w związku z demografią - Głównym problemem - w moim przekonaniu - jest proces starzenia się społeczeństwa, do którego musimy być dobrze przygotowani w tym znaczeniu, że muszą… » więcej 2022-05-17, godz. 10:13 Tomasz Gabor o tym, dlaczego jego zdaniem prezydent Wiśniewski powinien odejść z urzędu Gościem porannej rozmowy był dzisiaj Tomasz Gabor, radny sejmiku województwa opolskiego, który od kilku dni mocno krytykuje prezydenta Opola i jego podwładnych… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »