Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Piotr Bujak o dużym zainteresowaniu Zamkiem w Głogówku…
2022-01-15, 08:30 Autor: Jan Poniatyszyn

Piotr Bujak o dużym zainteresowaniu Zamkiem w Głogówku wśród potomków przedwojennych właścicieli zamku

Piotr Bujak [fot. Łukasz Fura]
Piotr Bujak [fot. Łukasz Fura]
Zamek w Głogówku stał się obiektem zainteresowania potomka przedwojennych właścicieli. Pismo w tej sprawie gmina otrzymała z Ministerstwa Rozwoju. Z roszczeniami dotyczącymi zabytku wystąpił Szwajcar. Jakie mogą być tego konsekwencje? Zapytaliśmy o to Piotra Bujaka, burmistrza Głogówka. Był on gościem „Porannej rozmowy Radia Opole”.
Głogówek to gmina z liczną Mniejszością Niemiecką. Sejm zmniejszył dotację na naukę języków mniejszości narodowych. Na zajęcia z języka niemieckiego jako ojczystego przeznaczono z budżetu państwa o 40 milionów złotych mniej. Jak to może wpłynąć na sytuację szkolnictwa w tej gminie?

W programie mówiliśmy też o dwóch zadaniach, na które Głogówek otrzymał dofinansowanie w ramach Polskiego Ładu. Na jakim etapie jest ich realizacja, jakie są związane z tym bariery?

Zobacz także

2022-06-18, godz. 09:15 Agata Konarska: Premiery i Debiuty w tym roku w sobotę Agata Konarska, rzecznik 59. KFPP w Opolu o: - Koncertach drugiego dnia festiwalu - Nowym sposobie wyłaniania zwycięscy "Premier" - Niedzielnych niespodziankach… » więcej 2022-06-17, godz. 08:49 Sławomir Kłosowski: Zapraszam wszystkich mieszkańców województwa opolskiego na pierwsze obchody Narodowego Dnia Powstań… - Nasz region mocno przyczynił się do tego, że powstania śląskie świętujemy. - To bardzo oczekiwane święto. - Byliśmy stronnikiem, robiliśmy kuluarową… » więcej 2022-06-16, godz. 08:30 Bogdan Jasiński o tradycjach związanych z Uroczystością Bożego Ciała Gościem porannej rozmowy w czwartek (16.06) był Bogdan Jasiński, etnograf z Muzeum Wsi Opolskiej. Z naszym gościem rozmawiamy o tym, skąd się wzięła piękna… » więcej 2022-06-15, godz. 09:00 Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT: Co czwarty słuchacz w Opolu słucha Radia Opole, bo to radio o nich, o problemach… Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT: - W Radiu Opole dużo polskiej muzyki się gra, znacznie powyżej wymaganego minimum. - Jak się przyjrzeć wynikom… » więcej 2022-06-14, godz. 09:30 Rafał Tkacz: Nie chcę powiedzieć, że niemożliwe byłoby przeprowadzenie tych wyborów, ale teraz jest dobry czas… Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego o: - Wyborach uzupełniających w Oleśnie - Większej niż zwykle liczbie zmian na stanowiskach… » więcej 2022-06-13, godz. 09:24 Krzysztof Krupa: Media do siebie bardzo się zbliżyły. Robimy wiele bardzo podobnych rzeczy, ale ostatecznie dla nas… Krzysztof Krupa, prezes Pro Media, wydawcy NTO: - O jubileuszu Nowej Trybuny Opolskiej. To już 70 lat! - O wspólnych wyjazdach radia i gazety, do słuchaczy… » więcej 2022-06-12, godz. 09:05 Marek Cholewa: Jeśli chodzi o chrust, w nadleśnictwie Opole w ciągu 10 lat sprzedaż systematycznie spada - Temat chrustu funkcjonuje w lasach państwowych od zawsze - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Marek Cholewa, nadleśniczy Nadleśnictwa Opole. - Nazywamy… » więcej 2022-06-11, godz. 09:05 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska o II edycji konkursu "Opolska Firma Przyjazna Cudzoziemcom" - Liczymy na firmy, które są dobrymi pracodawcami - powiedziała w Porannej Rozmowie Radia Opole dr Sabina Kubiciel-Lodzińska z Wydziału Ekonomii i Zarządzania… » więcej 2022-06-10, godz. 09:49 Violetta Porowska: Przybliżamy się do tego, żeby pieniądze z KPO wreszcie się w Polsce pojawiły - Przyzwyczailiśmy się do tej narracji opozycji, która swoje działania chce przykryć legendą o tym, że to my nie chcemy współpracować Komisją Europejską… » więcej 2022-06-09, godz. 09:05 Paweł Kukiz: Nie zgodzę na taką koncepcję, jaką przedstawiają Republikanie, że w praktyce możesz pójść do sklepu… Paweł Kukiz, poseł Opolszczyzny: -W jednym ciągu powiedziałem: proszę nie traktować tego jako ultimatum, bo taką po prostu z PiSem mamy umowę. - Jest… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »