Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Piotr Bujak o dużym zainteresowaniu Zamkiem w Głogówku…
2022-01-15, 08:30 Autor: Jan Poniatyszyn

Piotr Bujak o dużym zainteresowaniu Zamkiem w Głogówku wśród potomków przedwojennych właścicieli zamku

Piotr Bujak [fot. Łukasz Fura]
Piotr Bujak [fot. Łukasz Fura]
Zamek w Głogówku stał się obiektem zainteresowania potomka przedwojennych właścicieli. Pismo w tej sprawie gmina otrzymała z Ministerstwa Rozwoju. Z roszczeniami dotyczącymi zabytku wystąpił Szwajcar. Jakie mogą być tego konsekwencje? Zapytaliśmy o to Piotra Bujaka, burmistrza Głogówka. Był on gościem „Porannej rozmowy Radia Opole”.
Głogówek to gmina z liczną Mniejszością Niemiecką. Sejm zmniejszył dotację na naukę języków mniejszości narodowych. Na zajęcia z języka niemieckiego jako ojczystego przeznaczono z budżetu państwa o 40 milionów złotych mniej. Jak to może wpłynąć na sytuację szkolnictwa w tej gminie?

W programie mówiliśmy też o dwóch zadaniach, na które Głogówek otrzymał dofinansowanie w ramach Polskiego Ładu. Na jakim etapie jest ich realizacja, jakie są związane z tym bariery?

Zobacz także

2022-04-29, godz. 11:48 Katarzyna Czochara o Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej: To symbole naszego kraju, naszego narodu, dlatego powinniśmy… Poseł Katarzyna Czochara z Prawa i Sprawiedliwości o Dniu Flagi: - Flaga i godło to symbole naszego kraju, naszego narodu, dlatego powinniśmy w tym dniu wyjątkowo… » więcej 2022-05-01, godz. 09:00 Maciej Kalski: Praca w naszym regionie jest i czeka na chętnych. Czasami na prawdę leży na wyciągnięcie ręki Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu w święto pracy mówi o opolskim rynku pracy, zawodach przyszłości, a także o tym, że pracodawcy będą musieli… » więcej 2022-04-30, godz. 09:00 Jakub Roszuk o akcji sprzątania Odry i współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Jako grupa rybacka włączyliśmy się w akcję sprzątania Odry - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole Jakub Roszuk prezes Rybackiej Lokalnej Grupy Działania… » więcej 2022-04-28, godz. 09:25 Janusz Kowalski: Apeluję do PO i PSL-u o zachowanie propaństwowe. Niech nie atakują rządu, polskiego państwa, tylko… Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski: - Jesteśmy bezpieczni. Szantaż Władymira Putina skutkuje tym, że mamy kilka trudnych miesięcy. Na szczęście… » więcej 2022-04-27, godz. 10:16 Szymon Ogłaza: Nie spodziewaliśmy się, że radni PiS będą zdolni głosować przeciwko apelowi dotyczącego Polaków… Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa opolskiego z Platformy Obywatelskiej: - Na sesji sejmiku emocje ponosiły bardzo przedstawicieli PiS. Byli obrażani… » więcej 2022-04-27, godz. 08:38 Martyna Nakonieczny: Słowa marszałka Ogłazy, to za daleko idące stwierdzenie, prawie na granicy zdrady stanu. Mogą… Martyna Nakonieczny, przewodnicząca klubu radnych PiS w sejmiku województwa: - Gdyby to był apel dotyczący dyskryminacji mniejszości polskiej na Białorusi… » więcej 2022-04-26, godz. 10:16 Danuta Jazłowiecka: Opozycja jest za skróceniem kadencji bo koszty, które ponoszą obywatele są wysokie Danuta Jazłowiecka senator z Platformy Obywatelskiej: - Dużo chaosu zapanowało w ciągu ostatnich sześciu lat jeśli chodzi o prawodawstwo i teraz te sprawy… » więcej 2022-04-25, godz. 09:55 Sławomir Kłosowski: Gaz popłynie rurociągiem ze Świnoujścia, a w Kędzierzynie-Koźlu będzie mu nadane odpowiednie… Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski: - Nadrabiamy ogromne zaległości braku inwestycji w infrastrukturę rurociągów w infrastrukturę gazową na terenie… » więcej 2022-04-24, godz. 09:01 Barbara Kamińska o głosowaniu w Europejskim Budżecie Obywatelskim W niedzielny poranek Radio Opole odwiedziła Barbara Kamińska, dyrektor Biura Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego z Urzędu Marszałkowskiego, z którą przypomnieliśmy… » więcej 2022-04-23, godz. 09:00 Wojciech Komarzyński o chęci usunięcia sowieckiego pomnika z centrum miasta Gościem sobotniej porannej rozmowy Radia Opole był radny PiS z Brzegu Wojciech Komarzyński, który chciałby usunięcia sowieckiego pomnika z centrum miasta… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »