Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'W cztery oczy' (rozmowy w latach 2010 - 2021) » Krzysztof Drynda podsumowuje swoją czteroletnią…
2020-11-15, 08:20 Autor: Joanna Matlak

Krzysztof Drynda podsumowuje swoją czteroletnią kadencję w wałbrzyskiej strefie ekonomicznej

Krzysztof Drynda [fot. Marcin Skomudek]
Krzysztof Drynda [fot. Marcin Skomudek]
- To był długi czas, zmieniały się zarządy, ale najistotniejsze jest to, że jesteśmy do przodu jeśli chodzi o nowe inwestycje - powiedział w porannej rozmowie Krzysztof Drynda, który odszedł z zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a teraz przechodzi do jednego z departamentów w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.
Naszego gościa poprosiliśmy o podsumowanie 4 letniej pracy w WSSE.

- Kiedy przychodziłem do WSSE trwały negocjacje z Mercedesem, one dotyczyły budowy silników i dzisiaj ta fabryka normalnie prowadzi działalność, ale w międzyczasie został dołączony komponent baterii do produkcji samochodów elektrycznych. Takim największym sukcesem jest inwestycja firmy Umicore w Nysie, bo to taka inwestycja przy której miałem przyjemność pracować od samego początku do końca – powiedział Krzysztof Drynda i wspomniał też o rozwoju strefy nyskiej w Radzikowicach.

- To są duże inwestycje, ale jest też i szereg mniejszych, które szczególnie cieszą, bo są zlokalizowane w mniejszych miejscowościach, dla których to było istotne.

- W ciągu 4 lat zmieniła się też formuła funkcjonowania stref, które przeszły reformę, dziś cała Polska jest przecież strefą ekonomiczną. W tym czasie pełniłem też funkcję doradcy Ministra Przedsiębiorczości i Technologii i pracowaliśmy nad całym systemem funkcjonowania stref.

- W Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii nadzoruję departament, któremu podlegają instytucje funkcjonujące pod nadzorem ministra i są to np. Krajowy Zasób Nieruchomości, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, czyli to te związane z gospodarką ale też z budownictwem jak np. Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, ale i też Ochotnicze Hufce Pracy.

Zobacz także

2021-12-26, godz. 08:30 Marcin Żukowski o przedświątecznej i świątecznej działalności wolontariuszy i harcerzy ZHR W Święta Bożego Narodzenia pamiętamy też o naszych rodakach żyjących za granicami Ojczyzny. To też czas, gdy wspieramy kombatantów, starsze osoby i polskie… » więcej 2021-12-25, godz. 08:30 Ks. Marek Dziony o lokalnych tradycjach i duchowym wymiarze Bożego Narodzenia Opolszczyzna jest wielokulturowym regionem. O lokalnych tradycjach i duchowym wymiarze Bożego Narodzenia rozmawialiśmy w sobotni, świąteczny poranek. Gościem… » więcej 2021-12-19, godz. 08:30 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska o postawie mieszkańców województwa opolskiego wobec cudzoziemców W związku z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej problem migrantów jest jednym z tematów dnia medialnych przekazów. Wzbudza też spore emocje społeczne… » więcej 2021-12-18, godz. 08:30 Violetta Zalejska o tym, jak pandemia i obostrzenia odbiły się na instytucjach kulturalnych Do niedzieli potrwa Jarmark Bożonarodzeniowy w Strzelcach Opolskich. To jedna z ostatnich takich przedświątecznych imprez w regionie. Grudzień to też czas… » więcej 2021-12-12, godz. 12:11 Grzegorz Pukas o najnowszej publikacji dotyczącej ks. bp. Antoniego Adamiuka Gościem Radia Opole był Grzegorz Pukas Chorągwi Harcerzy Ziemi Opolskiej ZHR im. Witolda Pileckiego, który opowiedział o najnowszej publikacji dotyczącej… » więcej 2021-12-11, godz. 08:30 Sebastian Szczurek o najnowszym raporcie dotyczącym umów o dzieło ZUS opublikował raport dotyczący umów o dzieło. Choć budzi obawy przedsiębiorców, to pokazuje kilka ciekawych danych. O nich opowiadał w sobotni poranek… » więcej 2021-12-05, godz. 09:21 Monika Feret o opolskiej akcji „Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew” Po raz 10 organizowana jest w Opolu akcja „Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew”. Podczas tego wydarzenia w poprzednich latach zbierano blisko 40 litrów… » więcej 2021-12-03, godz. 13:51 Radosław Roszkowski o szczegółach przedsięwzięć na pograniczu opolsko-czeskim Wraz z nową perspektywą finansową Unii Europejskiej pojawia się możliwość poprawy infrastruktury drogowej i kolejowej na pograniczu opolsko-czeskim. O unijne… » więcej 2021-11-21, godz. 08:30 Marek Dziony ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Bialskiej o książce o historii Białej Po blisko stu latach przetłumaczono z niemieckiego i wydano wyjątkową książkę „Historia miasta Białej na Górnym Śląsku”. Tekst tej publikacji oparty… » więcej 2021-11-20, godz. 08:30 Stefan Wacław o o sukcesach i problemach dotyczących upraw i hodowli zwierząt w regionie Opolscy rolnicy należą do krajowej czołówki producentów tego sektora gospodarki. Wpływ na to ma też otoczenie tej branży m.in. instytucje udzielające… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »