Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'W cztery oczy' (rozmowy w latach 2010 - 2021) » Marcin Sagan o odmrażaniu sportu w stolicy regi…
2020-05-21, 09:33 Autor: Joanna Matlak

Marcin Sagan o odmrażaniu sportu w stolicy regionu

Marcin Sagan [fot. Barbara Więcek]
Marcin Sagan [fot. Barbara Więcek]
– Otwarte są głównie obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i rekreacji. To są obiekty na których jest stały dozór, mam na myśli 3 orliki na ul. Bielskiej, ul. Czaplaka i w dzielnicy Czarnowąsy. Otwarty jest stadion lekkoatletyczny i boiska w Centrum Sportu na ul. Wandy Rutkiewicz – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Marcin Sagan, naczelnik wydziału sportu z Urzędu Miasta Opola, którego pytaliśmy o to, jak wygląda odmrażanie sportu w stolicy regionu.
Jak powiedział nasz gość, udostępniona jest także Stegu Arena i stadion miejski. – Tam odbywają się głównie treningi naszych największych klubów, czyli Odry Opole czy szczypiornistów Gwardii – mówił Marcin Sagan.

Od 4 maja odbywały się treningi z ograniczoną ilością osób (6 osób + trener). – To sprawiło, że kluby piłkarskie i szkółki wróciły do treningów, oczywiście z zachowaniem rygoru sanitarnego. Od 18 maja czyli od ostatniego poniedziałku tych osób może być więcej, są ustalenia między rządem a związkiem piłki nożnej, że mogą to być 22 osoby, więc treningi można prowadzić w miarę profesjonalnie – mówił nasz gość i dodał że piłkarze Odry i osoby związane z opolskim klubem przeszły badania na obecność koronawirusa. Próbki pobrano od niemal 50 osób, wyniki wszystkich osób były negatywne.

W Stegu Arenie mogą odbywać się treningi maksymalnie 32 osób, nad których pracą czuwać może trzech trenerów. Nie ma jednak możliwości korzystania z szatni i zaplecza sanitarnego. Otwarte są skateparki i boiska sportowe, ale zamknięte są siłownie zewnętrzne i place zabaw.

Czas pandemii wykorzystano na przeprowadzenie prac remontowych w niektórych obiektach MOSiR-u. – Remont trwa na Toropolu, jest szansa, że w czerwcu lub lipcu zostanie uruchomiony. Trwa wymiana krzesełek na widowni, pod taflą mamy nowe loga, pleksy są wyczyszczone, trwa też remont szatni. Na stadionie lekkoatletycznym mówimy o wymianie bieżni – mówił nasz gość.

Naczelnik sportu mówił też basenach i kąpieliskach. – Na basenach też prowadzimy prace ale już w mniejszym zakresie, chodzi o to, żeby być gotowym kiedy wyjdzie rozporządzenie, abyśmy umożliwili mieszkańcom rekreacje na świeżym powietrzu – mówił Sagan.

– Trwają przygotowania do sezonu kąpielowego na Bolko i Malinie, będą tam ratownicy. W pierwszym etapie odmrażania gospodarki była mowa, że dostęp do plaż jest możliwy, więc należy się spodziewać, że ludzie przyjdą. Zakazu wchodzenia do wody nie ma. Sezon startuje zwykle w pierwszy weekend po rozpoczęciu wakacji i tego terminu należy się spodziewać – dodała gość Radia Opole.

Zobacz także

2021-11-14, godz. 08:30 Bogdan Zwoliński o boomie związanym z branżą budowlaną Mimo rosnących cen materiałów budowlanych, również na Opolszczyźnie trwa boom związany z tą branżą. Zmieniają się przepisy dotyczące tej działalności… » więcej 2021-11-13, godz. 08:30 Wacław Bortnik o brakach kadrowych w inspekcji weterynaryjnej Nie tylko w przychodniach zdrowia znaczącym problemem zaczyna być deficyt młodych lekarzy. Kłopoty kadrowe ma też inspekcja weterynaryjna. Jej działalność… » więcej 2021-11-11, godz. 08:30 Jerzy Wrębiak o zachowaniu spuścizny i polskiej obecności na Kresach Wschodnich W Narodowe Święto Niepodległości rozmowa „W cztery oczy” poświęcona była zachowaniu spuścizny i polskiej obecności na Kresach Wschodnich. O związane… » więcej 2021-11-07, godz. 08:30 Tadeusz Piątkowski o 25-leciu działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Prudniku 25-lecie działalności obchodzi Środowiskowy Dom Samopomocy w Prudniku. Był pierwszy na Opolszczyźnie. Tego typu placówki dziennego pobytu są ośrodkami… » więcej 2021-11-06, godz. 08:30 Adriana Dziaczyszyn o różnych aspektach funkcjonowania i realizowania projektów przez Lokalne Grupy Działania Od 15 lat funkcjonują Lokalne Grupy Działania. Zrzeszają przedstawicieli sektora publicznego, prywatnego oraz pozarządowego. Za pośrednictwem LGD samorządy… » więcej 2021-11-01, godz. 08:30 Marcin Żukowski o poszukiwaniu miejsc spoczynku osób poległych w walkach o niepodległość i zjednoczenie Polski Początek listopada to czas zadumy, kiedy w szczególny sposób wspominamy tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Ich mogiły są… » więcej 2021-10-31, godz. 08:30 Elżbieta Oficjalska o tym, że obok tradycji katolickiej przez wieki funkcjonowały wierzenia ludowe i gusła Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny mają wyjątkowe miejsce w naszym kalendarzu. W tym czasie szczególnie odwiedzamy mogiły bliskich, zapalamy znicze, kładziemy… » więcej 2021-10-30, godz. 08:30 Prof. Jan Żaryn m.in. o postawie opolskich hierarchów w komunistycznych czasach W sobotni poranek zapraszamy do wysłuchania wywiadu z prof. Janem Żarynem, znanym historykiem, znawcą historii Kościoła Katolickiego w Polsce XX wieku. Był… » więcej 2021-10-24, godz. 08:30 Katarzyna Czochara o aktywności sejmowej oraz protestach lekarzy i nauczycieli O aktywność sejmową oraz protesty lekarzy i nauczycieli zapytaliśmy w niedzielny poranek Katarzynę Czocharę, posłankę Prawa i Sprawiedliwości. Pokieruje… » więcej 2021-10-23, godz. 08:35 Piotr Bujak o tematyce ekologicznej i dotyczącej ochrony zabytków w gminie Głogówek Tematyka ekologiczna i dotycząca ochrony zabytków zdominowała poranną rozmowę „W cztery oczy” z Piotrem Bujakiem, burmistrzem Głogówka. Władze gminy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »