2024-06-24, 21:00 Autor: PAP

Polscy koszykarze przegrali z Brazylią 75:91 w towarzyskim meczu

Reprezentacja Polski koszykarzy przegrała swój trzeci towarzyski mecz w trakcie przygotowań do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk (Walencja 2-7 lipca) - tym razem w chorwackiej miejscowości Opatija uległa Brazylii 75:91 ((21:21, 18:28, 20:17, 16:25).

Wcześniej biało-czerwoni ulegli Chorwacji 68:82 oraz w Pireusie Grecji 73:78. Brazylijczycy również przygotowują się do kwalifikacji do IO - zagrają turniej w Rydze.

Polacy ponownie wystąpili bez Jeremy’ego Sochana z San Antonio Spurs, który do kadry dołączył w poniedziałek i jest na innym etapie przygotowań niż pozostali kadrowicze.

Podopieczni trenera Igora Milicica prowadzili w pierwszej połowie siedmioma punktami, ale po 20 minutach to rywale prowadzeni przez chorwackiego szkoleniowca Aleksandara Petrovica, brata słynnego koszykarza NBA Drażena Petrovica, wygrywali 49:39.

Od początku trzeciej kwarty Polacy odrabiali straty głónie za sprawą kapitana Mateusza Ponitki oraz przy wsparciu AJ Slaughtera. Po 30 minutach Brazylijczycy nadal jednak mieli przewagę (66:59), a w czwartej odsłonie ją powiększyli - po serii 10:0 i rzutach Gui Santosa wygrywali różnicą 20 pkt.

W trakcie przygotowań do kwalifikacji olimpijskich drużyna narodowa zagra także w Polsce - 28 czerwca w Katowicach zmierzy się z Nową Zelandią, a dzień później w Sosnowcu z Filipinami.

"Mamy pozytywną energię. Wraz ze sztabem szkoleniowym i medycznym uzgodniliśmy kto ma ile grać i na jakiej intensywności. Prowadzenie meczu jest bardziej taktyczne niż skupione na wyniku. Idziemy w dobrym kierunku. Zmęczenie +materiału+ jest mocne. Teraz musimy odpuścić z fizycznymi elementami treningów i skupić się na regeneracji, dobrym odżywianiu i odpowiednim śnie. To da nam świeżość, która jest teraz bardzo potrzebna" - powiedział trener Igor Milicic cytowany na stronie PZKosz.

Z turnieju w Walencji (2-7 lipca) rywalami biało-czerwonych w pierwszym etapie będą Finowie i koszykarze Bahamów. Kwalifikację do igrzysk w Paryżu zdobędzie tylko jeden zespół.

Polska - Brazylia 75:91 (21:21, 18:28, 20:17, 16:25)

Polska: Mateusz Ponitka 19, Igor Milicic jr 13, Aleksander Balcerowski 7, Andrzej Pluta 7, Michał Sokołowski 7, Jakub Nizioł 6, Michał Michalak 5, Aleksander Dziewa 5, AJ Slaughter 4, Adrian Bogucki 2, Przemysław Żołnierewicz 0, Andrzej Mazurczak 0.

Najwięcej dla Brazylii: Bruno Caboclo 21, Joao Maozinha 18, Leonardo Meindl 15.

(PAP)

olga/ sab/

2024-06-30, godz. 22:20 ME 2024 - Hiszpania - Gruzja 2:1 (bramka) 1/8 finału: Hiszpania - Gruzja 2:1 w 51. min. Bramki: 0:1 Robin Le Normand (18-samobójcza), 1:1 Rodri (39), 2:1 Fabian Ruiz (51-głową). Żółta kartka… » więcej 2024-06-30, godz. 22:20 Wydarzenia sportowe w skrócie, niedziela 30 czerwca, 22.15 Przekazujemy skrót wydarzeń sportowych: Polscy siatkarze pokonali Słowenię 3:0 (26:24, 25:16, 25:17) w meczu o trzecie miejsce Ligi Narodów w Łodzi. To… » więcej 2024-06-30, godz. 22:10 LN siatkarzy - Francuzi po raz drugi najlepsi (krótka) Francuscy siatkarze po raz drugi wywalczyli złoto Ligi Narodów. W niedzielnym finale w Łodzi pokonali Japończyków 3:1 (25:23, 18:25, 25:23, 25:23). Na najniższym… » więcej 2024-06-30, godz. 22:10 Małopolskie/ Śledztwo w sprawie wypadku, w którym zginęła rowerzystka Wielicka policja pod nadzorem prokuratury będzie prowadzić śledztwo w sprawie tragicznego wypadku w niedzielę na drodze powiatowej w Bilczycach (pow. wielicki)… » więcej 2024-06-30, godz. 21:50 Pomorskie/ Ponad 250 interwencji straży pożarnej związanych z pogodą W związku z burzami przechodzącymi nad Pomorzem strażacy interweniowali 255 razy - podała w niedzielę wieczorem straż pożarna. Większość interwencji… » więcej 2024-06-30, godz. 21:50 ME 2024 - Hiszpania - Gruzja 1:1 (bramka) 1/8 finału: Hiszpania - Gruzja 1:1 w 39. min. Bramki: 0:1 Robin Le Normand (18-samobójcza), 1:1 Rodri (39). Sędzia: Francois Letexier (Francja).(PAP) … » więcej 2024-06-30, godz. 21:50 Niemieckie media o wyborach we Francji: szok i gorzka porażka Macrona Wstrząs wyborczy, szok i gorzka porażka prezydenta Emmanuela Macrona - tak niemieckie media komentują prognozę wyników pierwszej tury wyborów parlamentarnych… » więcej 2024-06-30, godz. 21:50 PSP: w niedzielę 1847 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru i podtopień Do godziny 21.00 strażacy otrzymali 1847 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru oraz podtopień budynków i ulic - poinformował w niedzielę… » więcej 2024-06-30, godz. 21:50 Turcja/ Pięć osób zginęło, 63 rannych w eksplozji butli z gazem w Izmirze Pięć osób zginęło, a 63 zostały ranne, kiedy w niedzielę w Izmirze w zachodniej Turcji doszło do eksplozji butli z gazem w restauracji, podały władze… » więcej 2024-06-30, godz. 21:50 ME 2024 - Hiszpania - Gruzja 1:1 (do przerwy) 1/8 finału: Hiszpania - Gruzja 1:1 do przerwy. Bramki: 0:1 Robin Le Normand (18-samobójcza), 1:1 Rodri (39). Żółta kartka - Hiszpania: Alvaro Morata… » więcej