2021-10-26, 21:00 Autor: PAP

LE piłkarzy ręcznych – Orlen Wisła - Fenix 33:29 (opis)

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock wygrali w swojej hali z Fenix Toulouse Handball 33:29 (19:17) w meczu 2. kolejki grupy A Ligi Europejskiej.

Najwięcej bramek dla płockiej drużyny – 8, rzucił Michał Daszek. "Nafciarze" mają na koncie dwa zwycięstwa i zajmują pierwsze miejsce w grupie.

Orlen Wisła Płock – Fenix Toulouse Handball 33:29 (19:17).

Orlen Wisła Płock: Adam Morawski, Admir Ahmetasevic - Michał Daszek 8, David Fernandez 4, Abel Sergio 2, Leon Susnja, Zoltan Szita 3, Przemysław Krajewski 4, Mirsad Terzic 2, Lovro Mihic 4, Niko Mindegia 1, Dimitri Żytnikow 5, Sergiej Kosorotov.

Fenix: Jef Lettens, Robin Cantegrel – Pierrick Chelle 1, Jan Feuchtmann 5, Tobias Wagner 1, Erik Balenciaga 2, Teo Jarry 1, Maxime Gilbert 3, Edouard Kempf 2, Uros Borzas, Fredric Pettersson 5, Nemanja Ilic 4, Goncalo Viera 5, Luka Sokolic.

Karne minuty: Orlen Wisła – 6 min, Fenix – 10 min. Czerwona kartka: Luka Sokolic z gradacji w 45. min. Sędziowie: Lars Jorum i Havard Kleven (Norwegia).

Płocczanie zagrali w piątek przed własną publicznością, bardzo trudny mecz z krajowym rywalem, Azotami Puławy, który wygrali 27:26. Czasu na regenerację i przygotowanie do meczu Ligi Europejskiej było bardzo mało. Najważniejsze, że z wyjątkiem Tina Lucina, trener Xavi Sabate miał wszystkich zawodników do dyspozycji.

Mecz od pierwszej minuty był niezwykle wyrównany, bramka za bramkę. Co prawda w 10. min gospodarze prowadzili 7:5, ale francuska drużyna w 12. min doprowadziła do wyrównania, a po nieudanym rzucie karnym, obronionym przez Adama Morawskiego, w następnej akcji Nemanja Ilic wyprowadził swój zespół na prowadzenie 8:7. Potem była seria błędów drużyny Orlen Wisły, które Fenix bezlitośnie wykorzystywał i po kwadransie gry wygrywał 10:7. Trener Sabate poprosił o przerwę w grze.

3-bramkowa przewaga gości utrzymywała się do 22 min. i wyniku 11:14. Potem sprawy w swoje ręce wzięli zawodnicy Orlen Wisły. Dwa gole zdobyte przez Mirsada Terzica i jeden przez Michała Daszka, dał gospodarzom remis 14:14 i tym razem to trener Danjiel Andelkovic wziął czas.

Ale rozpędzeni piłkarze Orlen Wisły nie poprzestali na remisie. Kolejna bramka Daszka i Przemysława Krajewskiego dała im prowadzenie w 27. min 16:14. Tę różnicę udało się im utrzymać do końca pierwszej połowy.

Po przerwie ponownie mecz był bardzo wyrównany. Przez trzeci kwadrans pojedynku gospodarze prowadzili jedną, maksymalnie trzema bramkami i sprawa końcowego rezultatu była otwarta. Rozstrzelał się w tej części spotkania Ilic, który po tym, jak nie zdobył gola z rzutu karnego, rzucił kolejne trzy bramki. W 46. min, trener gości poprosił o drugą przerwę w grze, ale jego zawodnicy nie wykorzystali wskazówek, a za chwilę Orlen Wisła, po golach Abela Serdio i Lovro Mihica, prowadziła już 27:24.

W szeregi ekipy z Tuluzy wkradła się nerwowość, zaczęli popełniać błąd za błędem, do tego doszła skuteczność Adiego Ahmetasevica w bramce i w efekcie płocczanie w 52. min doprowadzili do wyniku 30:25.

Po przerwie w grze wziętej przez Sabate i błędzie płocczan, w 55. min gospodarze prowadzili tylko 30:27 i mieli wystarczająco dużo czasu, żeby dogonić Orlen Wisłę. Ale "Nafciarze" nie wypuścili zwycięstwa z rąk. Ostatnie minuty grali rozsądnie, długo rozgrywali piłkę i nie pozwolili, by goście wydarli im komplet punktów.

Kolejny mecz w Lidze Europejskiej Orlen Wisła zagra dopiero 16 listopada. Przeciwnikiem będzie zespół Fuesche Berlin. (PAP)

Autor: Jolanta Marciniak

marc/ co/

2024-06-14, godz. 19:40 MSiT wydało oświadczenie ws. zwrotu 1,4 mln zł przez Polski Związek Badmintona Ministerstwa Sportu i Turystyki wydało oświadczenie w związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej nieprawdziwymi informacjami kierowanymi pod jego… » więcej 2024-06-14, godz. 19:40 Portugalia/ Media: państwo jest winne 40 tys. euro narkotykowej grupie mafijnej Podległa portugalskiemu ministerstwu pracy spółka Santa Casa de Misericordia jest winna narkotykowej grupie mafijnej z Brazylii 40 tys. euro, wynika z policyjnego… » więcej 2024-06-14, godz. 19:30 Ekstraklasa siatkarek - Radosław Anioł prezesem Chemika, klub rezygnuje z Ligi Mistrzyń Radosław Anioł został na stałe prezesem Chemika Police. Jedną z pierwszych decyzji, jaką podjął, było wycofanie drużyny siatkarek z rozgrywek europejskich… » więcej 2024-06-14, godz. 19:30 W. Brytania/ Farage: to partia Reform UK jest teraz prawdziwą opozycją Nigel Farage, lider prawicowo-populistycznej partii Reform UK, oświadczył w piątek, że jego ugrupowanie może w wyborach do Izby Gmin dostać nawet 6 mln głosów… » więcej 2024-06-14, godz. 19:30 Finlandia/ Szef MON: NATO ustanowi w kraju sztab wojsk lądowych Państwa Sojuszu uzgodniły, że Finlandia przejdzie pod strukturę dowództwa NATO w amerykańskim Norfolk obejmującym całą Skandynawię, a na terenie kraju… » więcej 2024-06-14, godz. 19:20 PŚ w wioślarstwie - pewne zwycięstwo w przedbiegu czwórki podwójnej Czwórka podwójna w składzie: Fabian Barański, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Dominik Czaja pewnie wygrała swój przedbieg podczas zawodów Pucharu… » więcej 2024-06-14, godz. 19:20 Niger i Iran zawierają tajne porozumienie w sprawie dostaw uranu Rządy Iranu i Nigru po tajnych negocjacjach sfinalizowały umowę o wartości 56 milionów dolarów na dostawy do Teheranu 300 ton tlenku uranu, potocznie zwanego… » więcej 2024-06-14, godz. 19:20 Austria/ Trwa usuwanie skutków nawałnic i powodzi, wywołanych największymi od 40 lat opadami Trwa usuwanie skutków nawałnic i powodzi jakie w weekend nawiedziły południe i wschód Austrii. Wstępnie straty szacuje się na co najmniej 5 milionów euro… » więcej 2024-06-14, godz. 19:20 Kwiatkowski: Złożyłem do PKW zastrzeżenie do sprawozdania Komitetu Wyborczego PiS Senator KO Krzysztof Kwiatkowski poinformował w środę w Łodzi, że złożył do Państwowej Komisji Wyborczej zastrzeżenie do sprawozdania finansowego Komitetu… » więcej 2024-06-14, godz. 19:20 UE/ Europol i Eurojust wyłączyły serwery powiązane z Państwem Islamskim W międzynarodowej akcji policja wyłączyła znaczną liczbę serwerów powiązanych z Państwem Islamskim, a znajdujących się w Europie i USA. W Hiszpanii… » więcej