Radio Opole » Sport i turystyka
2018-04-07, 17:45 Autor: Piotr Warner

Rezerwy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przegrały z Treflem Gdańsk

Zaksa Kędzierzyn-Koźle, archiwum [fot. Piotr Warner]
Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle na własnym terenie grali w rezerwowym składzie z trzecią drużyną tabeli Treflem Gdańsk i przegrali po tie breaku.
Podopieczni Andrei Gardiniego wyszli na spotkanie z trzecim zespołem tabeli bez swojego podstawowego rozgrywającego Benjamina Toniuttiego. Nie grali również dwaj podstawowi przyjmujący Rafał Buszek i Sam Deroo, a atakujący Maurice Torres wystąpił tylko w pierwszym secie. Jednak zawodnicy, którzy wystąpili w koszulkach ZAKSY, pokazali, że nie odstają umiejętnościami od swoich sławniejszych kolegów.

Pierwszy set to popis kędzierzyńskiego zespołu, który prowadził od początku do końca partii, wygrywając sera 25:18. W drugim secie początkowo prowadzili goście, lecz po kolejnych skutecznych atakach Kamila Semeniuka nasz zespół wygrywa seta 25:23. Przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Rafał Szymura, zna przyczynę lepszej gry gości w dalszej części meczu.

-Po tym drugim secie to chłopaki z Gdańska zaczęli bardzo dobrze zagrywać. - powiedział Rafał Szymura. - Nie ma co się oszukiwać, tutaj Damian Schulz trochę kopał. Ale jakoś otrzymywaliśmy te piłki w powietrzu. Tylko że wysoka piłka dzisiaj nie funkcjonowała, no i niestety przegraliśmy ten mecz.

Trzeci i czwarty set to wyrównana walka, lecz przyjezdni lepiej grają w obronie, dzięki czemu mają możliwość wyprowadzania kolejnych kontr. Trefl Gdańsk wygrywa trzeciego seta 25:19 a czwartą partię 25:21.

W tie breaku goście osiągnęli kilkupunktową przewagę na samym początku seta, kiedy to Trefl prowadził 5:1. I mimo wysiłków ze strony naszego zespołu nie udało się tej straty odrobić. Goście wygrali piątego seta 15:11 a całe spotkanie 3:2. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pozostaje liderem tabeli, a Trefl pozostaje na trzecim miejscu.
Rafał Szymura

Sport i turystyka

2024-09-27, godz. 13:25 Adam Matysek w zarządzie Odry Opole. To były reprezentant kraju Były bramkarz reprezentacji Polski i m.in. Bayeru Leverkusen Adam Matysek dołączył dziś (27.09) do zarządu Odry Opole. » więcej 2024-09-27, godz. 13:00 Futsaliści wracają do gry. Trudny pojedynek przed Dremanem Exlabesą w Lubawie Do gry wracają ekstraklasowi zawodnicy futsalu. Dreman Exlabesa Opole Komprachcice czeka bardzo trudny wyjazd do wicemistrza Polski. » więcej 2024-09-27, godz. 09:30 Odra Opole powalczy z Wisłą w Krakowie o ligowe punkty Odra Opole zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Kraków w ramach 11. kolejki piłkarskiej Betclick I Ligi. » więcej 2024-09-26, godz. 20:50 Porażka PSG Stali Nysa z Projektem Warszawa PSG Stal Nysa przegrała na wyjeździe z Projektem Warszawa 1:3 w meczu trzeciej kolejki siatkarskiej PlusLigi. » więcej 2024-09-25, godz. 21:43 Kluczborczanie grają dalej. MKS wygrywa z Unią Swarzędz w Pucharze Polski Piłkarze MKS-u Kluczbork awansowali do drugiej rundy Pucharu Polski. W swoim inauguracyjnym spotkaniu kluczborczanie mierzyli się z trzecioligową Unią Swarzędz… » więcej 2024-09-25, godz. 13:00 Olimpijczycy i paralimpijczycy charytatywnie dla powodzian W sobotę w Warszawie odbędzie się nietypowy mecz koszykówki z udziałem polskich olimpijczyków i paralimpijczyków, z którego dochód zostanie przeznaczony… » więcej 2024-09-25, godz. 07:41 MKS Kluczbork podejmie Unię Swarzędz w meczu o 1/16 finału Pucharu Polski MKS Kluczbork zagra dziś (25.09) na własnym stadionie z Unią Swarzędz. Dwóch III-ligowców zmierzy się w ramach meczu o 1/16 finału Pucharu Polski. » więcej 2024-09-24, godz. 17:19 Wysoka wygrana piłkarzy Odry Opole w Pucharze Polski Odra Opole z pewnym awansem do 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski. W pierwszej rundzie rozgrywek przedstawiciel zaplecza ekstraklasy zgodnie z planem pokonał… » więcej 2024-09-24, godz. 15:15 ''Szkody są mniejsze od spodziewanych''. Stadion w Kietrzu bez większych strat w czasie powodzi Stosunkowo łagodnie obeszła się powódź z remontowanym od kilku miesięcy stadionem miejskim w Kietrzu. Woda co prawda zalała w całości płytę boiska… » więcej 2024-09-24, godz. 09:00 Czas na pucharową rywalizację. Odra Opole jedzie na mecz do Bielska-Białej Piłkarze Odry Opole przystępują do rywalizacji w Pucharze Polski. W pierwszej rundzie rozgrywek ''niebiesko-czerwoni'' zagrają na wyjeździe z drugim zespołem… » więcej