Radio Opole » Obieżyświat » Aktualności » Historia i zabytki Dusznik-Zdroju [ZDJĘCIA]
2020-03-07, 06:45 Autor: Barbara Tyslik

Historia i zabytki Dusznik-Zdroju [ZDJĘCIA]

Edyta Małysiak, przewodnik sudecki, przed obeliskiem Fryderyka Chopina [fot. Barbara Tyslik]
Edyta Małysiak, przewodnik sudecki, przed obeliskiem Fryderyka Chopina [fot. Barbara Tyslik]
Duszniki-Zdrój, jak sugeruje nazwa miasta, kojarzone jest przede wszystkim jako miejscowość uzdrowiskowa o niezwykłym mikroklimacie, przypominającym alpejski, a także jako miejsce do uprawiania różnych form sportowo-rekreacyjnych.

Dla krajoznawców to także ciekawa historia miasta i jego zabytki, m.in. jedyny w Polsce czynny młyn papierniczy, w którym obecnie mieści się Muzeum Papiernictwa.

My natomiast nasz radiowy spacer po Dusznikach-Zdroju z historią w tle rozpoczniemy od zabytkowego kościoła pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła, słynącego m.in. z barokowej ambony w kształcie… wieloryba. Zaprowadzi nas tam, rozmiłowana w Dusznikach jego mieszkanka, Edyta Małysiak, przewodnik sudecki i miejski.

Ponadto zaprosimy do Krapkowic, bo tam dziś (7 marca) w Galerii Studnia, przy ul. Młyńskiej 3, przybyłych gości przywita Jerzy Żyła, ze Stowarzyszenia Twórców i Artystów „Pasja” w Krapkowicach, rozpoczynając godzinie 17:00 swój wernisaż „Znani i nieznani”. Jerzy Żyła obdarowany wieloma talentami dziś zaprezentuje się jako fotograf i poeta.

Natomiast w środę, 11 marca, na biesiadę obieżyświatów zaprasza Kafejka pod Globusem, która mieści się w kawiarni Ambrozja w Brzegu, proponując spotkanie z Małgorzatą Naumowicz, która zachęcając do uprawiania turystyki rowerowej opowie o „Rowerzystkach na szlakach Polski”.

Zobacz także

2021-03-13, godz. 06:40 Z Arturem Robakiem o dalekich obserwacjach [ZDJĘCIA] Artur Robak, autor wspaniałych zdjęć obiektów i krajobrazów położonych daleko od obserwatora, wyznał niedawno słuchaczom magazynu Obieżyświat, że marzy… » więcej 2021-03-06, godz. 06:40 Opolski "Cin" [ZDJĘCIA] Jest nie tylko pasjonatem i mistrzem w promowaniu zabytków i historii Opola, ale także doskonałym gawędziarzem i autorem książek oraz artykułów ozdabianych… » więcej 2021-02-27, godz. 06:40 Tropem "Sekretów Opola" [ZDJĘCIA] W ciekawej serii Domu Wydawniczego „Księży Młyn” , poznaj sekrety miejsc, ludzi i wydarzeń, a także m.in. kolei, lotnictwa, została wydana książka… » więcej 2021-02-20, godz. 06:40 Do parku na... narty i edukację ornitologiczną [ZDJĘCIA] W ramach radiowej akcji bądź turystą we własnym regionie tym razem zapraszamy do brzeskiego parku Wolności, gdzie można poszusować na biegówkach, oraz… » więcej 2021-02-13, godz. 06:40 Smak dalekich obserwacji [ZDJĘCIA] Żądnych wędrówek po tatrzańskich lub beskidzkich szlakach zapraszamy na spotkanie z Arturem Robakiem, który od kilkunastu lat obserwuje m.in. masyw Babiej… » więcej 2021-02-06, godz. 06:40 Ze Świstakiem - na górskich szlakach [ZDJĘCIA] W naszym radiowym teatrze wyobraźni odwiedzimy dziś miejsca magiczne, które trudno opisać słowami… By tam dotrzeć, wymagają pokory i wytrwałości, ale… » więcej 2021-01-30, godz. 06:45 Świat natury w ekwadorskiej obrzędowości [ZDJĘCIA] Światłym turystom, którymi są słuchacze radiowego magazynu Obieżyświat, odbywającym w czasie pandemii wyłącznie wirtualne wojaże po świecie, proponujemy… » więcej 2021-01-23, godz. 06:40 Las - "lekiem na wszelkie zło......" Bez względu na pory roku, a tym bardziej uciążliwe obostrzenia związane z zapobieganiem i przeciwdziałaniem COVID-19, wędrówki po leśnych duktach możemy… » więcej 2021-01-16, godz. 06:40 Skrzydlaci mieszkańcy Opola [ZDJĘCIA] W ramach akcji „bądź turystą we własnym mieście”, wspólnie z Łukaszem Berlikiem, prezesem Opolskiego Towarzystwa Przyrodniczego, zapraszamy na spotkanie… » więcej 2021-01-09, godz. 06:45 Na placu Mickiewicza i pod samotnym dębem w Opolu [ZDJĘCIA] W ramach akcji „ Bądź turystą we własnym mieście”, dziś udamy się na trochę zapomniany, a nawet i zaniedbany, niewielki plac Adama Mickiewicza w Opolu… » więcej
1718192021
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »