Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-11-07, 08:40 Autor: Joanna Matlak

TSA i Sztywny Pal Azji zagrają w Stegu Arenie dla powodzian. Będą licytacje

Organizatorzy koncertu dla powodzian w Stegu Arenie [fot. Marcin Boczek]
Organizatorzy koncertu dla powodzian w Stegu Arenie [fot. Marcin Boczek]
Pomóc powodzianom – to ich cel. Już 11 listopada w Stegu Arenie w Opolu odbędzie się koncert, z którego dochód będzie przekazany na pomoc powodzianom.
Na scenie zobaczymy różne zespoły m.in. TSA, Sztywny Pal Azji, Latające Biustonosze, Czaje Baje czy chór MEDICUS.

- Tego dnia chcemy przede wszystkim łączyć - mówi Aleksander Skulski, wiceprezes stowarzyszenia PogOpole, organizator wydarzenia. - Myślę, że wszyscy powinni jakoś zareagować, żeby w taki piękny dzień spotkać się i wesprzeć powodzian. To jest tragedia, która doświadczyła nasze województwo. Wiadomo, że są różne zbiórki i zrzutki, ale tu chodzi o to, żeby zjednoczyć ludzi, żeby razem się spotkali, żeby poczuli, że wszyscy jesteśmy Opolanami. A że będziemy w Stegu, to gramy do jednej bramki. Będą licytacje i fajne pamiątki m.in. gitara z podpisem znanego muzyka, więc zapraszam serdecznie - mówi Skulski.

Podczas koncertu opolski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża będzie zbierał datki do puszek. - Pomoc jeszcze się nie skończyła, bo dopiero teraz jesteśmy po etapie sprzątania i drobnych remontów, ale te grubsze sprawy, grubsze remonty, naprawy czy w ogóle odbudowy wielu budynków teraz się zaczynają, więc pieniądze będą potrzebne - mówi Dawid Drożdż, dyrektor opolskiego oddziału okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Bilety w cenie 40 złotych można kupić w kasie i na stronie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki, w siedzibie PCK i w dniu koncertu w Stegu Arenie. Start koncertu o godzinie 16.00.

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.
Aleksander Skulski
Dawid Drożdż

Zobacz także

2024-09-28, godz. 13:50, Wiadomości z regionu Jakość wody na terenach powodziowych. Sobotni raport sanepidu Powoli poprawia się dostępność wody na terenach dotkniętych przez powódź w województwie opolskim. Wciąż najtrudniejsza sytuacja jest w powiecie nyskim, szczególnie w Głuchołazach. » więcej 2024-09-28, godz. 13:15, Wiadomości z regionu "Pierwsza część posiedzenia rządu to odprawa sztabowa". Rada Ministrów o powodzi - Całościowe środki na usuwanie skutków powodzi to do tej pory 622 mln 800 tys. zł. Zasiłki otrzymało prawie 37 tysięcy rodzin - powiedział szef MSWiA Tomasz Siemoniak podczas nadzwyczajnego posiedzenia rządu. Z kolei szef resortu… » więcej 2024-09-28, godz. 10:30, Wiadomości z regionu Uczniowie z Głubczyc od początku powodzi pomagają poszkodowanym. "Nie trzeba ich zmuszać" Uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych w Głubczycach od kilku dni pomagają w tamtejszych punktach dystrybucji darów. Sortują przywożone rzeczy, w tym jedzenie oraz ubrania, ale również pakują i zawożą je do powodzian. Młodzież… » więcej 2024-09-28, godz. 08:00, Wiadomości z regionu "Przez cały czas powodzi pacjenci byli bezpieczni". Nyskie hospicjum po wielkiej wodzie Nyskie hospicjum liczy straty i planuje remont. Tak jak spory obszar tej części miasta placówkę nie zalała woda z rzeki, ale wody gruntowe i kanalizacja. Przez okres powodzi pełniono tam dyżury i utrzymywano gotowość do ewakuacji… » więcej 2024-09-27, godz. 21:27, Wiadomości z regionu Będą analizy, dlaczego doszło do zalania Nysy. "Woda powinna była utrzymać się w korycie rzeki" - Będzie dokonana pełna analiza, dlaczego doszło do zalania Nysy, choć z dokumentacji, jaką posiadamy, wynika, że tam nie powinno do niczego dojść - zapowiedziała w piątek prezes Wód Polskich Joanna Kopczyńska. Dodała, że ekspertyz… » więcej
33343536373839
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »