Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-10-19, 14:44 Autor: Agnieszka Stefaniak

Miesiąc pracy wojskowego szpitala polowego w Nysie. Najmłodszy pacjent miał 3 miesiące

Szpital polowy w Nysie [fot. Wojsko Polskie]
Szpital polowy w Nysie [fot. Wojsko Polskie]
Szpital polowy w Nysie [fot. Wojsko Polskie]
Szpital polowy w Nysie [fot. Wojsko Polskie]
Szpital polowy w Nysie [fot. Wojsko Polskie]
Szpital polowy w Nysie [fot. Wojsko Polskie]
Szpital polowy w Nysie [fot. Wojsko Polskie]
Szpital polowy w Nysie [fot. Wojsko Polskie]
Dokładnie miesiąc mija od uruchomienia w zalanej przez wrześniową powódź Nysie wojskowego szpitala polowego. Dotychczas pomoc otrzymało ponad 1000 pacjentów. W pierwszych dniach funkcjonowania szpital przyjmował średnio 100 chorych na dobę.
Przypomnijmy, szpital stanął przy hali Nysa, po tym jak miejscowy ZOZ z powodu powodzi został wyłączony z użytkowania.

- Szpital polowy cały czas świadczy pomoc medyczną w trybie całodobowym - przekazuje plutonowa Marta Gaborek ze stanowiska dowodzenia operacji Feniks.

- Jego zakresem działania jest w szczególności pomoc pacjentom w stanie nagłego zagrożenia życia i zdrowia, pomoc internistyczno-chirurgiczna. W placówce wykonywane są drobne zabiegi chirurgiczne, szczepienia interwencyjne, wstępne zaopatrzenia pacjentów, stabilizacje parametrów życiowym i w sytuacjach tego wymagających przeprowadzanie ewakuacji medycznej do placówek medycznych o wyższym stopniu referencyjności.

W ciągu miesiąca działalności w szpitalu przyjęto ponad tysiąc pacjentów, w wieku od 3 miesięcy do 100 lat. Wojskowy szpital polowy zostanie w Nysie do czasu pełnego przywrócenia pracy szpitala powiatowego.

Dodajmy, że polowa placówka została uruchomiona w ramach trwającej operacji wojskowej "Feniks". W organizację placówki zaangażowane były siły 2 Wojskowego Szpitala Polowego z Wrocławia oraz 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego.
Marta Gaborek

Zobacz także

2024-09-28, godz. 08:00, Wiadomości z regionu "Przez cały czas powodzi pacjenci byli bezpieczni". Nyskie hospicjum po wielkiej wodzie Nyskie hospicjum liczy straty i planuje remont. Tak jak spory obszar tej części miasta placówkę nie zalała woda z rzeki, ale wody gruntowe i kanalizacja. Przez okres powodzi pełniono tam dyżury i utrzymywano gotowość do ewakuacji… » więcej 2024-09-27, godz. 21:27, Wiadomości z regionu Będą analizy, dlaczego doszło do zalania Nysy. "Woda powinna była utrzymać się w korycie rzeki" - Będzie dokonana pełna analiza, dlaczego doszło do zalania Nysy, choć z dokumentacji, jaką posiadamy, wynika, że tam nie powinno do niczego dojść - zapowiedziała w piątek prezes Wód Polskich Joanna Kopczyńska. Dodała, że ekspertyz… » więcej 2024-09-27, godz. 19:00, Publicystyka w Radiu Opole Marek Leśniak o przyszłości szkół po powodzi oraz o wsparciu dla uczniów i nauczycieli Jakie kroki podejmowane są w celu odbudowy szkół najbardziej dotkniętych powodzią? Ilu uczniów może liczyć na wsparcie psychologiczne w nowym roku szkolnym? O tych wyzwaniach rozmawialiśmy z Markiem Leśniakiem, wicekuratorem oświaty… » więcej 2024-09-27, godz. 18:00, Wiadomości z regionu Nyskie zabytki po powodzi. Trwa ich oczyszczanie i osuszanie Nyskie zabytki zlokalizowane przy wałach oraz ciekach wodnych w centrum miasta najbardziej ucierpiały podczas powodzi. Bastion Św. Jadwigi, Fort Wodny czy Reduta Kardynalska » więcej 2024-09-27, godz. 17:37, Wiadomości z regionu Jakie były zrzuty wody, kiedy zalało Lewin Brzeski? Burmistrz Lewina Brzeskiego twierdzi, że wody, która przepływała przez gminę, kiedy doszło do zalania gminy, musiało być więcej niż podawały to Wody Polskie. » więcej
32333435363738
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »