Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-10-02, 18:00 Autor: Witold Wośtak

Głuchołazy: niesprawny wodociąg komplikuje życie nie tylko w zalanych blokach

Bloki w Głuchołazach [fot. Witold Wośtak]
Bloki w Głuchołazach [fot. Witold Wośtak]
Bloki w Głuchołazach [fot. Witold Wośtak]
Bloki w Głuchołazach [fot. Witold Wośtak]
Nie tylko bloki w zalanej części Głuchołaz mają problem z centralnym ogrzewaniem. Dotyczy to także budynków wielorodzinnych Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej z wyżej położonej części miasta.
To 13 kotłowni w 11 blokach. Tam woda nie dotarła, ale nieczynny pozostaje wodociąg. Sęk w tym, że na osiedlu w pobliżu ulicy Wieniawskiego czy Chopina kotłownie są specyficzne, bo zlokalizowano je na najwyższej kondygnacji.

- Przez niższe ciśnienie wody będzie kłopot z jej uzupełnieniem oraz utrzymaniem poziomu - mówi Marian Konieczny, prezes spółdzielni.

- Jeżeli uruchomimy i nie będzie potrzeby odpowietrzeń, bo przecież nie powinno się odpowietrzać non stop, ale jeśli ktoś miał remont i na pewno opuścił poziom wody w sieci, wówczas może występować okresowe wyłączenie tych kotłowni. Kocioł od razu zapowietrzy się i wyłączy.

W takiej sytuacji pomoże dopiero ponowne napełnienie instalacji, ale przy niskim ciśnieniu znów będzie kłopot.

- Będziemy wspierać się jeszcze konkretnymi urządzeniami, żeby to osiągnąć, ale każdorazowe puszczenie tej wody może spowodować wyłączenie ciepła. Stabilnej sytuacji na tym osiedlu raczej nie będzie - dodaje prezes Konieczny.

Głuchołaska spółdzielnia szacuje szkody wyrządzone przez wielką wodę na 10-15 milionów złotych, licząc małą architekturę, place zabaw czy boksy śmietnikowe.
Marian Konieczny 1
Marian Konieczny 2

Zobacz także

2024-10-07, godz. 15:46, Wiadomości z regionu Głuchołaskie Centrum Kultury szacuje straty po powodzi. "Wiele rzeczy udało się obronić" Powódź nie oszczędziła Centrum Kultury im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głuchołazach i podległych świetlic. » więcej 2024-10-07, godz. 14:54, Wiadomości z regionu ''Lista potrzeb jest bardzo długa''. Mieszkańcy powiatu głubczyckiego walczą ze skutkami powodzi Trzy tygodnie po powodzi mieszkańcy gminy Branice cały czas pracują przy oczyszczaniu i osuszaniu swoich domów i budynków gospodarczych. Największe spustoszenia żywioł wyrządził w Branicach-Zamku, Dzierżkowicach, Wiechowicach i… » więcej 2024-10-07, godz. 13:00, Wiadomości z regionu Jakość wody na terenach powodziowych. Sanepid informuje Coraz mniej problemów z wodą pitną na terenach dotkniętych powodzią w województwie opolskim. Przywrócono m.in. zasilanie wody z ujęcia w Branicach. » więcej 2024-10-07, godz. 10:30, Wiadomości z regionu Dziś specjalna sesja sejmiku dotycząca pomocy samorządom poszkodowanym przez powódź - Na pierwszą, doraźną pomoc chcemy przekazać powodzianom 10 mln zł - potwierdził w Porannej Rozmowie Radia Opole przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego Rafał Bartek. Dziś (07.10) o 16:00 specjalna sesja sejmiku dotycząca… » więcej 2024-10-06, godz. 18:00, Wiadomości z regionu Wsparcie finansowe dla nyskiej lecznicy. Opolscy rolnicy przekazali 120 tys. złotych Opolski Związek Producentów Rolnych wsparł szpital powiatowy w Nysie. Władze związku przekazały na ręce dyrektora placówki umowę darowizny na ponad 120 tys. złotych. » więcej
21222324252627
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »