Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-26, 17:44 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

"Prosimy, aby nie odwoływać pobytów". Branża hotelowa mierzy się ze skutkami powodzi

Dolina Bystrego Potoku w Pokrzywnej. Zakaz wstępu do lasu obejmuje też Góry Opawskie z masywem Biskupiej Kopy [fot. Jan Poniatyszyn]
Dolina Bystrego Potoku w Pokrzywnej. Zakaz wstępu do lasu obejmuje też Góry Opawskie z masywem Biskupiej Kopy [fot. Jan Poniatyszyn]
Góry Opawskie [fot. Bogusław Kalisz]
Góry Opawskie [fot. Bogusław Kalisz]
W Pokrzywnej i Jarnołtówku wszystkie obiekty noclegowe, według danych Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej funkcjonują normalnie. Ale - jak przekazuje Radiu Opole Piotr Mielec, dyrektor OROT-u jeśli chodzi o turystykę na południu województwa, to sprawa jest bardzo delikatna i skomplikowana.
- Jeżeli chodzi o turystów indywidualnych, to tu już problemu z odwoływaniem rezerwacji nie ma. To największe tąpnięcie było tydzień temu, ale to z oczywistych względów, nikt wtedy nie chciał się bawić - dodaje Mielec.

- Mamy problem z grupami, bo one często odwołują i na tym cierpią często inne atrakcje, na przykład w Tułowicach, czy w Opolu, bo okazuje się, że to miała być wycieczka dwudniowa, czy trzydniowa. Tutaj również prosimy, aby nie odwoływać, a jeżeli jest taka sytuacja, że ta grupa miała zarezerwowany nocleg, gdzie niemożliwe jest teraz korzystanie z niego, to my jesteśmy w stanie pomóc, aby przekierować te osoby do innych obiektów.

- Myślę, że idealną formą wsparcia tych poszkodowanych hotelarzy jest wykupienie vouchera, który można wykorzystać w przyszłym roku - zaznacza Piotr Mielec.

- To pozwoli przedsiębiorcom zachować płynność finansową. My również pracujemy nad tego typu rozwiązaniami w skali makro, rozmawiamy z Polską Organizacją Turystyczną, z innymi partnerami, tak aby udało się na terenie województwa opolskiego i dolnośląskiego uruchomić taki cały projekt dotyczący możliwości nabycia voucherów do wykorzystania w czasie późniejszym.

Dodatkowo OROT pracuje nad kampanią informacyjno-promocyjną, która ma pomóc w ożywieniu branży turystycznej. To jest przygotowywane we współpracy z samorządami i przedsiębiorcami.
Piotr Mielec 1
Piotr Mielec 2

Zobacz także

2024-09-19, godz. 14:27, Wiadomości z regionu "Ratowałam, co mogłam". Bodzanów zaczyna życie od nowa - Nie mamy nic. Woda zabrało nam wszystko - mówią mieszkańcy Bodzanowa. To jedna z dwóch miejscowości w gminie Głuchołazy, która w wyniku powodzi ucierpiała najbardziej. Niemal cała wioska jest do odbudowy. W niektórych domach… » więcej 2024-09-19, godz. 14:20, Wiadomości z regionu Głuchołazianie mogą znaleźć pomoc medyczną w trzech miejscach Mieszkańcy Głuchołaz mogą już liczyć na pomoc medyczną. W mieście powstały trzy takie punkty i można się do nich zgłaszać. - Na miejscu są lekarze, ratownicy i pielęgniarki, którzy udzielają pomocy - mówi Paweł Szymkowicz… » więcej 2024-09-19, godz. 14:18, Wiadomości z regionu Opole: obwodnica północna przejezdna jeszcze dziś po południu Opole po południu otwiera obwodnicę północną. Jak przekazuje miasto, podczas przechodzenia fali przez Opole nie doszło do uruchomienia polderu Żelazna. » więcej 2024-09-19, godz. 13:58, Wiadomości z regionu Zima za kilka tygodni. Wielka woda zniszczyła kotłownie w Głuchołazach - Mamy nadzieję, że mieszkańcy nie pozostaną na zimę bez ogrzewania. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby uruchomić kotłownie gazowe na naszym terenie - mówił na antenie Radia Opole Marian Konieczny, prezes Międzyzakładowej Spółdzielni… » więcej 2024-09-19, godz. 13:25, Gospodarka "Priorytetem jest odbudowa szkół". Wielomilionowe straty po przejściu wielkiej wody w Głuchołazach Głuchołazy zaczynają liczenie strat. Do odbudowy jest nie tylko infrastruktura drogowa, komunalna, ale też prywatna. Przez wielką wodę zniszczone zostały także placówki oświatowe i Ośrodek Pomocy Społecznej, a także Dom Dziennego… » więcej
74757677787980
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »