Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-13, 16:45 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Żołnierze zawodowi dołączają do działań przeciwpowodziowych

Działania przy moście tymczasowym w Głuchołazach [fot. Adam Dubiński]
Działania przy moście tymczasowym w Głuchołazach [fot. Adam Dubiński]
Zdjęcie poglądowe [fot. Jędrzej Łuczak]
Zdjęcie poglądowe [fot. Jędrzej Łuczak]
Biała Głuchołaska [fot. Adam Dubiński]
Biała Głuchołaska [fot. Adam Dubiński]
120 żołnierzy 1. Pułku Saperów w Brzegu działa w ramach trzech wojskowych zgrupowań zadaniowych w Opolu, Brzegu i Kłodzku, gdzie wspomaga działania pomocy przeciwpowodziowej. Jak informuje Krzysztof Jaroszek, dowódca 1. Pułku Saperów w Brzegu do każdej z tych trzech miejscowości wydzielono i przetransportowano sprzęt niezbędny do udzielania pomocy i usuwania skutków klęsk żywiołowych.
Wśród wojskowego sprzętu znalazły się pływające transportery samobieżne, łodzie desantowe, spycharko-ładowarki, maszyny inżynieryjne drogowe oraz sprzęt dodatkowy m.in. piły. W tej chwili jest zaangażowanych 120 żołnierzy w realizację zadań, a kolejnych 150 jest przygotowanych do wzmocnienia. Jak wyjaśnia pułkownik Krzysztof Jaroszek rozdysponowanie sprzętu w tych trzech lokalizacjach pozwoli na sprawne wysyłanie go w promieniu 50 kilometrów, jeżeli będzie taka konieczność.

Dodatkowo rejon Głuchołaz wzmacnia już 50 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z 171. Batalionu Lekkiej Piechoty w Brzegu.
Katarzyna Doros-Stachoń

Zobacz także

2024-09-28, godz. 08:00, Wiadomości z regionu "Przez cały czas powodzi pacjenci byli bezpieczni". Nyskie hospicjum po wielkiej wodzie Nyskie hospicjum liczy straty i planuje remont. Tak jak spory obszar tej części miasta placówkę nie zalała woda z rzeki, ale wody gruntowe i kanalizacja. Przez okres powodzi pełniono tam dyżury i utrzymywano gotowość do ewakuacji… » więcej 2024-09-27, godz. 21:27, Wiadomości z regionu Będą analizy, dlaczego doszło do zalania Nysy. "Woda powinna była utrzymać się w korycie rzeki" - Będzie dokonana pełna analiza, dlaczego doszło do zalania Nysy, choć z dokumentacji, jaką posiadamy, wynika, że tam nie powinno do niczego dojść - zapowiedziała w piątek prezes Wód Polskich Joanna Kopczyńska. Dodała, że ekspertyz… » więcej 2024-09-27, godz. 19:00, Publicystyka w Radiu Opole Marek Leśniak o przyszłości szkół po powodzi oraz o wsparciu dla uczniów i nauczycieli Jakie kroki podejmowane są w celu odbudowy szkół najbardziej dotkniętych powodzią? Ilu uczniów może liczyć na wsparcie psychologiczne w nowym roku szkolnym? O tych wyzwaniach rozmawialiśmy z Markiem Leśniakiem, wicekuratorem oświaty… » więcej 2024-09-27, godz. 18:00, Wiadomości z regionu Nyskie zabytki po powodzi. Trwa ich oczyszczanie i osuszanie Nyskie zabytki zlokalizowane przy wałach oraz ciekach wodnych w centrum miasta najbardziej ucierpiały podczas powodzi. Bastion Św. Jadwigi, Fort Wodny czy Reduta Kardynalska » więcej 2024-09-27, godz. 17:37, Wiadomości z regionu Jakie były zrzuty wody, kiedy zalało Lewin Brzeski? Burmistrz Lewina Brzeskiego twierdzi, że wody, która przepływała przez gminę, kiedy doszło do zalania gminy, musiało być więcej niż podawały to Wody Polskie. » więcej
34353637383940
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »