Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-13, 13:40 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Mieszkańcy Opola pobierają worki z piaskiem i zabezpieczają posesje

Przygotowanie w Szczepanowicach przed potencjalnymi podtopieniami [fot. Marcin Boczek]
Przygotowanie w Szczepanowicach przed potencjalnymi podtopieniami [fot. Marcin Boczek]
Przygotowanie worków z piaskiem w Szczepanowicach [fot. Marcin Boczek]
Przygotowanie worków z piaskiem w Szczepanowicach [fot. Marcin Boczek]
- Już nie raz zalało nas przy obfitych opadach, dlatego dmuchamy na zimne i zabezpieczamy piwnice - mówią mieszkańcy dzielnic Zaodrze i Szczepanowice w Opolu, którzy przyjeżdżają do strażaków ochotników po worki i piasek. Taka forma pomocy przeciwpowodziowej jest realizowana w 10 remizach strażackich Opola.
- Mieszkam na Zaodrzu, na ul. Hallera. W sierpniu zalało nas już przy obfitych opadach, więc teraz chcemy się zabezpieczyć. Lepiej czuwać i być przygotowanym. Zobaczymy, ile worków zmieści się do samochodu, ale z 10-12 wezmę na pewno - mówi pan Dariusz.

- To bardzo dobra inicjatywa, że można pobrać worki, jest piasek, także super. Nawet gdyby było dużo więcej wody niż normalnie, to lepiej być przygotowanym, ponieważ szkoda mieć zalany garaż, mieszkanie itd. - mówi pan Sławomir.

- Staram się zabezpieczyć, głównie wjazd do garażu. Nie odbiera kanalizacja i przelew przez ulice. Garaż mam niżej położony i wszystko się wlewa. Może prognozy się nie sprawdzą, poczekamy co los przyniesie - dodaje pan Robert.

- Pierwsze wydawanie worków i piasku rozpoczęliśmy w czwartkowy wieczór - mówi Piotr Kubiczek, dowódca w jednostce OSP Szczepanowice. - W późniejszych godzinach był transport i dziś (13.09) od godziny 10:00 też jesteśmy do dyspozycji naszych mieszkańców. Wydajemy piasek, wydajemy worki, poszło już około 25 ton piasku, kolejna dostawa jest zamówiona. Około 3 tysięcy worków już też zostało przez nas wydanych, także jesteśmy cały czas w gotowości i dyspozycji naszych mieszkańców.
Ludzie
Piotr Kubiczek

Zobacz także

2024-10-03, godz. 09:42, Wiadomości z regionu "To jest trochę takie smutne dla mnie". Wójt Branic gościem Radia Opole - Zła sytuacja naszej gminy w mediach się nie przebija, mówi się o innych miejscowościach, a mieszkańcy ucierpieli w powodzi bardziej niż w 1997 roku - przyznał w Porannej Rozmowie Radia Opole wójt Branic Sebastian Baca. » więcej 2024-10-03, godz. 07:30, Wiadomości z regionu "Scenariusz był gorszy niż w 1997 roku". Mieszkańcy wsi Branice-Zamek Branice-Zamek - to część miejscowości, która najbardziej ucierpiała w wyniku tegorocznej powodzi. Część z mieszkańców miała w swoich domach około 1,5 m wody. W zniszczonych gospodarstwach trwają aktualnie prace porządkowe, jednak… » więcej 2024-10-02, godz. 18:00, Wiadomości z regionu Głuchołazy: niesprawny wodociąg komplikuje życie nie tylko w zalanych blokach Nie tylko bloki w zalanej części Głuchołaz mają problem z centralnym ogrzewaniem. Dotyczy to także budynków wielorodzinnych Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej z wyżej położonej części miasta. » więcej 2024-10-02, godz. 15:54, Wiadomości z regionu Przez Branice do Czech nie dojedziemy. Tam trwa sprzątanie Podmyta droga, most łączący gminę z Czechami oraz zalane mieszkania - to rzeczywistość popowodziowa mieszkańców Boboluszek w gminie Branice. Przepływająca w pobliżu Dzierżkowic rzeka Opawa wyrządziła szkody większe niż w 1997… » więcej 2024-10-02, godz. 13:28, Wiadomości z regionu Jakość wody na terenach powodziowych. Poprawia się sytuacja w Głuchołazach Poprawia się zaopatrzenie w wodę pitną na terenach dotkniętych powodzią. Jednak w kilku miejscach na Opolszczyźnie wciąż są problemy z jakością wody z miejskich wodociągów. » więcej
27282930313233
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »