Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Lista uwag do opolskiego MZK
2023-03-23, 13:17 Autor: Krzysztof Dobrowolski

Lista uwag do opolskiego MZK

MZK Opole [fot. Maciej Marciński]
MZK Opole [fot. Maciej Marciński]
Sporo zastrzeżeń do działania Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu mają słuchacze, którzy zgłosili się z interwencją do Radia Opole. Mieszkańcy narzekają m.in. na brak nocnych kursów, dublowanie autobusów w podobnym czasie i luki w rozkładzie jazdy, ograniczanie niektórych kursów oraz przeładowanie niektórych autobusów.
Co na to Tomasz Zawadzki, naczelnik wydziału transportu i zarządzania ruchem opolskiego ratusza?
Tomasz Zawadzki
- Wracając ostatnio z pracy po godz. 22:00 zauważyłam, że jeździ sporo taksówek po ulicach Opola, dlatego potencjał jest - twierdzi Katarzyna Plewnia korzystająca z miejskich autobusów.
Katarzyna Plewnia
- Chcemy zwrócić uwagę na problemy MZK, które według mnie i innych młodych ludzi są ignorowane - przyznaje Hubert Gabalewicz, użytkownik MZK w Opolu.
Hubert Gabalewicz
Dlaczego od lat w Opolu autobusy jeżdżą stadami? Pytamy byłego rzecznika MZK.
Tomasz Zawadzki
Tematem zajęli się Krzysztof Dobrowolski i Katarzyna Plewnia. Audycja w całości jest do posłuchania poniżej.

Zobacz także

2023-05-26, godz. 13:43 "Strzał musiał paść z bliska". Bestialski atak na bezbronne zwierzę w Komprachcicach [INTERWENCJA] Nieznany sprawca postrzelił z wiatrówki kota. Zwierzę udało się uratować, ale mieszkańcy oraz wójt gminy Komprachcice, na terenie której doszło do tego… » więcej 2023-05-25, godz. 14:12 Egipskie ciemności na części ul. Akacjowej w Opolu [INTERWENCJA] Najciemniej ponoć pod… latarnią – to powiedzenie potwierdza sytuacja na ul. Akacjowej w Opolu. W trzech latarniach nie ma światła, a jedna jest rozbita… » więcej 2023-05-24, godz. 13:20 Problem z sadzą w centrum Paczkowa [INTERWENCJA] Mieszkanka centrum Paczkowa utyskuje do Radia Opole z problemem wszechobecnej sadzy, która przedostaje się do mieszkania przez każdą możliwą szczelinę… » więcej 2023-05-23, godz. 14:35 Kontrowersje wokół cypla na Jeziorze Turawskim - Odcięli nam prąd, nie mamy dostępu do toalety. Do końca miesiąca mamy się stąd zwinąć - alarmują Radio Opole członkowie WOPR, którzy na cyplu Jeziora… » więcej 2023-05-22, godz. 13:37 Trzeba się schylić, by gałęzią nie dostać. Przycinać czy nie przycinać? [INTERWENCJA] Jeżeli ktoś będzie nieuważnie szedł, może tym... oberwać. Mowa o gałęziach kasztanowców, które zwisają na wysokości twarzy i tym samym stwarzają… » więcej 2023-05-19, godz. 13:05 Bezpieczny senior za kierownicą [INTERWENCJA] Zdezorientowana 92-latka poruszająca się samochodem zwróciła swoją jazdą uwagę policjantów. Miała jechać pomiędzy pasami i na tyle wolno, że utrudniała… » więcej 2023-05-18, godz. 14:22 Czy spółdzielnia utrudnia seniorkom korzystanie z osiedlowego klubu? [INTERWENCJA] Spółdzielnia mieszkaniowa wprowadziła nowe opłaty. Osoby, które nie należą do OSM „Przyszłość” muszą płacić za członkostwo w klubie seniora „Chaberek”… » więcej 2023-05-18, godz. 11:08 Fatalny stan parkingu przy kąpielisku Bolko [INTERWENCJA] Kąpielisko nowoczesne, ale parking niczym ze słusznie minionego ustroju. Na stan placu postojowego przy kąpielisku Bolko skarżą się słuchacze Radia Opole… » więcej 2023-05-15, godz. 16:38 Odebrane 500+ dla dzieci uchodźców z Ukrainy [INTERWENCJA] - Wyjechałam na kilka dni, a świadczenia nie ma! Ukrainki, które uciekając przed wojną zamieszkały na Opolszczyźnie pytają o wstrzymywane wypłaty 500plus… » więcej 2023-05-12, godz. 13:40 Gęsta piana na Potoku Prószkowskim. Pytamy o stan opolskich wód [INTERWENCJA] Dziwna piana zbiera się na Potoku Prószkowskim płynącym m.in. przez Dziekaństwo (gm. Komprachcice). Jeden z mieszkańców, którego posesja graniczy z tym… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »