Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Co z niszczejącymi terenami w centrum Opola?
2023-03-22, 13:15 Autor: Monika Matuszkiewicz, Katarzyna Doros

Co z niszczejącymi terenami w centrum Opola?

Teren po kortach tenisowych przy ul. Kośnego i PP nr 25 [fot. Marcin Boczek]
Teren po kortach tenisowych przy ul. Kośnego i PP nr 25 [fot. Marcin Boczek]
Zamiast służyć mieszkańcom śródmieścia w Opolu od lat niszczeją, porastają krzakami i tylko odstraszają. Mowa o terenach po byłych kortach przy ul. Katowickiej w Opolu i po tzw. ruskim targu przy ul. Reymonta. Choć ratusz kilka lat temu deklarował plan adaptacji tych terenów, do tej pory nic się nie ruszyło w tym temacie.
Mieszkający w pobliżu obu terenów opolanie zwracają uwagę na potrzebę zagospodarowania tych miejsc.
Mieszkańcy
- W centrum miasta, tuż obok zrewitalizowanego parku obok teatru jest kawałek obszaru po kortach, który jest totalnie zapuszczony. Chaszcze, bałagan, bo jest to teren w zasadzie bezpański, a wszystko w sąsiedztwie przedszkola - mówi Ewa Dęga, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 25 w Opolu.
Ewa Dęga
Sprawę w swoje ręce postanowiła wziąć rada dzielnicy, której reprezentantką jest Alicja Wiśniewska.
Alicja Wiśniewska
Co na to rzecznik ratusza Adam Leszczyński?
Adam Leszczyński
Jakie plany na zagospodarowanie tego terenu ma rada dzielnicy Śródmieście?
Barbara Wołczyk
12

Zobacz także

2023-06-07, godz. 13:57 Wracamy do tematu pogorzelców z Niwnicy [INTERWENCJA] W jednej chwili stracili cały dorobek życia, a 70 osób z dnia na dzień zostało bez pracy. Wracamy do tematu pożaru hali produkcyjnej zakładu meblarskiego… » więcej 2023-06-06, godz. 13:24 Kontrowersje wokół kursowania autobusów na trasie Opole - Kluczbork Starostwo Powiatowe w Kluczborku odmówiło firmie LUZ z Opola zmian w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji międzymiastowej na trasie Opole - Kluczbork. Samorząd… » więcej 2023-06-06, godz. 11:59 Coraz więcej "podejrzanych" pogryzień na Opolszczyźnie - Nie ma dnia, by nie było pacjenta z podejrzanym pogryzieniem - alarmuje wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych Wiesława Błudzin. Rośnie liczba osób… » więcej 2023-06-02, godz. 12:55 Prośba z Norwegii z "wycugiem" w tle [INTERWENCJA] Twoje sprawy w Twoim Radiu Opole, nie tylko regionalnie, ale i światowo. Otóż zgłosił się do Radia Opole słuchacz z Norwegii, który ma problem z przetłumaczeniem… » więcej 2023-06-01, godz. 14:00 "Ten pan nas truje!" Mieszkańcy ulicy Oświęcimskiej twierdzą, że są truci przez sąsiada [INTERWENCJA] Mieszkańcy ulicy Oświęcimskiej w Opolu skarżą się na toksyczne zapachy. Ich zdaniem jeden z sąsiadów na swoim podwórku składuje płyty meblowe, które… » więcej 2023-05-31, godz. 14:12 Egipskie ciemności na części ul. Akacjowej w Opolu [INTERWENCJA] (aktualizacja 31.05.2023) Najciemniej ponoć pod… latarnią – to powiedzenie potwierdza sytuacja na ul. Akacjowej w Opolu. W trzech latarniach nie ma światła, a jedna jest rozbita… » więcej 2023-05-30, godz. 14:00 "Boimy się o swoje życie". Mieszkańcy apelują o wykoszenie poboczy DK45 w Zawadzie [INTERWENCJA] Napisał do nas słuchacz zaniepokojony sytuacją wzdłuż ulicy, przy której mieszka, a jest to droga krajowa DK nr 45 prowadząca z Opola do Kluczborka, zatem… » więcej 2023-05-29, godz. 12:34 Napaści w jednej z opolskich Żabek [INTERWENCJA] W ubiegłym tygodniu doszło do nocnego incydentu w jednym ze sklepów Żabka w Opolu. Tuż przed zamknięciem, do lokalu przy ul. Grota Roweckiego, weszła grupa… » więcej 2023-05-26, godz. 13:43 "Strzał musiał paść z bliska". Bestialski atak na bezbronne zwierzę w Komprachcicach [INTERWENCJA] Nieznany sprawca postrzelił z wiatrówki kota. Zwierzę udało się uratować, ale mieszkańcy oraz wójt gminy Komprachcice, na terenie której doszło do tego… » więcej 2023-05-24, godz. 13:20 Problem z sadzą w centrum Paczkowa [INTERWENCJA] Mieszkanka centrum Paczkowa utyskuje do Radia Opole z problemem wszechobecnej sadzy, która przedostaje się do mieszkania przez każdą możliwą szczelinę… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »