Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Niepełnosprawni judocy z Opola bez dotacji sportowej…
2023-03-20, 13:28 Autor: Agnieszka Stefaniak

Niepełnosprawni judocy z Opola bez dotacji sportowej [INTERWENCJA]

UKS Judo 1Lo Opole [fot. Agnieszka Stefaniak]
UKS Judo 1Lo Opole [fot. Agnieszka Stefaniak]
UKS Judo 1Lo Opole [fot. Agnieszka Stefaniak]
UKS Judo 1Lo Opole [fot. Agnieszka Stefaniak]
Jak dzielone są pieniądze na sport w Opolu? Chodzi o podział miejskiej kasy w ramach tzw. dotacji jednorocznych na sport. W klubie ćwiczy 12 judoków - zawodników niepełnosprawnych intelektualnie. Regularnie przywożą medale z mistrzostw Polski. Dlaczego niepełnosprawni judocy nie otrzymali wsparcia z wydziału sportu?

Tematem zajęliśmy się w naszym paśmie interwencyjnym.
- Za pierwszym razem urzędnicy w mieście określili, że dla początkujących klubów nie przydzielają żadnych grantów dlatego, że nie wiadomo, czy ten klub się rozwinie. Minął rok i niestety na 40 klubów tylko my nie otrzymaliśmy. Jest nam przykro, bo trenujemy sumiennie, startujemy we wszystkich zawodach.
Lesław Linczar
-Dwanaście osób w tej chwili trenuje, jak zakładaliśmy klub było sześć. Zgłaszają się jeszcze inne osoby. Jest to młodzież szczególna, która poświęca swój czas, chciałbym też, aby byli ładnie ubrani, mieli dresy. - mówi założyciel klubu Lesław Licznar.
Lesław Licznar
Jest to sposób na życie, zabawę, na spotykanie się.. Oni chcieliby tu być codziennie.. Jak jadą na zawody to wszyscy się dziwią, że taki postęp zrobili. To się nie wzięło z niczego, raz że im się zdrowie poprawiło, ich sprawność się poprawiła, a też mają przygodę przy tym.
Twierdzi trener judoków
Tener judoków Lesław Linczar
Uczestnik zajęć Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo działającego przy I Liceum Ogólnokształcącym w Opolu, Adrian Pietruszka o treningach -Mam siłę, podobają mi się zajęcia.
Adrian Pietruszka
- Adrian jest aktualnie Mistrzem Polski, w zeszłym roku w Elblągu, w czerwcu odbyły się Mistrzostwa Polski i Adrian dzięki regularnym treningom jest jednym z bardziej utytułowanych zawodników klubu. Mówi trener Lesław Linczar.
Lesław Linczar opowiada o Mistrzu Polski
12

Zobacz także

2023-06-07, godz. 13:57 Wracamy do tematu pogorzelców z Niwnicy [INTERWENCJA] W jednej chwili stracili cały dorobek życia, a 70 osób z dnia na dzień zostało bez pracy. Wracamy do tematu pożaru hali produkcyjnej zakładu meblarskiego… » więcej 2023-06-06, godz. 13:24 Kontrowersje wokół kursowania autobusów na trasie Opole - Kluczbork Starostwo Powiatowe w Kluczborku odmówiło firmie LUZ z Opola zmian w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji międzymiastowej na trasie Opole - Kluczbork. Samorząd… » więcej 2023-06-06, godz. 11:59 Coraz więcej "podejrzanych" pogryzień na Opolszczyźnie - Nie ma dnia, by nie było pacjenta z podejrzanym pogryzieniem - alarmuje wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych Wiesława Błudzin. Rośnie liczba osób… » więcej 2023-06-02, godz. 12:55 Prośba z Norwegii z "wycugiem" w tle [INTERWENCJA] Twoje sprawy w Twoim Radiu Opole, nie tylko regionalnie, ale i światowo. Otóż zgłosił się do Radia Opole słuchacz z Norwegii, który ma problem z przetłumaczeniem… » więcej 2023-06-01, godz. 14:00 "Ten pan nas truje!" Mieszkańcy ulicy Oświęcimskiej twierdzą, że są truci przez sąsiada [INTERWENCJA] Mieszkańcy ulicy Oświęcimskiej w Opolu skarżą się na toksyczne zapachy. Ich zdaniem jeden z sąsiadów na swoim podwórku składuje płyty meblowe, które… » więcej 2023-05-31, godz. 14:12 Egipskie ciemności na części ul. Akacjowej w Opolu [INTERWENCJA] (aktualizacja 31.05.2023) Najciemniej ponoć pod… latarnią – to powiedzenie potwierdza sytuacja na ul. Akacjowej w Opolu. W trzech latarniach nie ma światła, a jedna jest rozbita… » więcej 2023-05-30, godz. 14:00 "Boimy się o swoje życie". Mieszkańcy apelują o wykoszenie poboczy DK45 w Zawadzie [INTERWENCJA] Napisał do nas słuchacz zaniepokojony sytuacją wzdłuż ulicy, przy której mieszka, a jest to droga krajowa DK nr 45 prowadząca z Opola do Kluczborka, zatem… » więcej 2023-05-29, godz. 12:34 Napaści w jednej z opolskich Żabek [INTERWENCJA] W ubiegłym tygodniu doszło do nocnego incydentu w jednym ze sklepów Żabka w Opolu. Tuż przed zamknięciem, do lokalu przy ul. Grota Roweckiego, weszła grupa… » więcej 2023-05-26, godz. 13:43 "Strzał musiał paść z bliska". Bestialski atak na bezbronne zwierzę w Komprachcicach [INTERWENCJA] Nieznany sprawca postrzelił z wiatrówki kota. Zwierzę udało się uratować, ale mieszkańcy oraz wójt gminy Komprachcice, na terenie której doszło do tego… » więcej 2023-05-24, godz. 13:20 Problem z sadzą w centrum Paczkowa [INTERWENCJA] Mieszkanka centrum Paczkowa utyskuje do Radia Opole z problemem wszechobecnej sadzy, która przedostaje się do mieszkania przez każdą możliwą szczelinę… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »