Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Dlaczego psy i koty mogą podróżować autokarem…
2024-06-07, 13:36 Autor: Dawid Rajwa

Dlaczego psy i koty mogą podróżować autokarem, a szynszyle nie? [INTERWENCJA]

Zdjęcie poglądowe [fot. pixabay]
Zdjęcie poglądowe [fot. pixabay]
Dlaczego psy i koty mogą podróżować autokarem, a szynszyle nie? To pytanie zadaje jedna z naszych słuchaczek, która chciała z gryzoniem przemieścić się z Niemiec do Polski, korzystając z usług jednego z przewoźników. Zaskoczona brakiem możliwości podróży ze swoją szynszylą, postanowiła zwrócić uwagę na ten problem. Co (lub kto) decyduje o tym, które ze zwierząt mogą ich właściciele zabrać do autokaru? Jakie zasady obowiązują w firmach transportowych i czy są one jednolite na rynku? Przyjrzymy się regulacjom przewoźników oraz poszukamy odpowiedzi na pytanie, czy istnieje możliwość zmiany tych zasad. Temat interwencji podjął red. Dawid Rajwa.
Pani Krystyna zgłosiła się do nas, aby opowiedzieć swoją historię i podzielić się trudnościami, z jakimi się spotkała. Dwa lata temu zwierzątko zostało zakupione i wywiezione do Niemiec. Pani Krystyna, obecna właścicielka stoi przed problemem przewiezienia swojego pupila z powrotem do Polski. Chciała skorzystać z usług przewoźnika Sindbad, jednak napotkała na przeszkodę. Zgodnie z regulaminem firmy, zwierzęta mogą podróżować z właścicielami, ale tylko określone - gdy są to psy lub koty. Niestety, regulacje te wykluczają szynszyle.
Pani Krystyna poprosiła o zapewnienie jej anonimowości, dlatego imię oraz głos naszej rozmówczyni zostały zmienione.
- Historia jest bardzo krótka. Zwierzątko musi zostać przewiezione do macierzystego miejsca, ponieważ de facto zostało zakupione w Polsce - twierdzi pani Krystyna.
Pani Krystyna (cz.1)
- Jesteśmy tylko ludźmi, ja rozumiem, że potrzebne są procedury i regulaminy, bo ludzka wyobraźnia nie zna granic. Natomiast w tym przypadku, z tak błahej rzeczy jak przewóz małego zwierzęcia, to mógłby przewoźnik podejść do temu nieco indywidualnie - mówi rozżalona pani Krystyna.
Pani Krystyna (cz.2)
- Gdyby to ode mnie zależało i ja byłabym osobą decyzyjną to moja decyzja byłaby na pewno na tak. Moja praca nawet polega na tym, abym zachęcała do przestrzegania prawa, sama to robię, dlatego chciałam pójść prawidłową drogą - mówi pani Krystyna.
Pani Krystyna (cz.3)
Tematem zajął się Dawid Rajwa. Cała interwencja do posłuchania poniżej.

Zobacz także

2024-06-28, godz. 14:55 "Interwencja" w wakacje nie będzie nadawana, na antenę wróci od września. Zapraszamy na podsumowanie! Z naszym pasmem interwencyjnym robimy przerwę na czas wakacji. Audycja w lipcu i sierpniu nie będzie nadawana, na antenę wróci od września! Wróci z pewnością… » więcej 2024-06-27, godz. 09:09 Dworzec Główny w Opolu - czemu nie ma tu ruchomych schodów? Przejście z peronu pierwszego na drugi dla wielu jest problemem… - Jestem osobą starszą i mam ogromny problem z dostaniem się na peron drugi na Dworcu Głównym w Opolu. Tyle remontów, a tu się właściwie nic nie zmieniło… » więcej 2024-06-25, godz. 14:22 "Zwracam się do pana red. Dobrowolskiego o ponowną interwencję dotyczącą naprawy drogi w Nysie" - prosi słuchacz… Słuchacz z Nysy mieszkający w okolicy ulic Ujejskiego, Kościuszki, Głowackiego przypomniał nam, że sekretarz miasta Piotr Bobak obiecał w naszym magazynie… » więcej 2024-06-21, godz. 14:45 Co wpływa do kanału Lutnia w Przyworach pod Opolem? [INTERWENCJA] Co wpływa do kanału Lutnia w Przyworach pod Opolem? - to pytanie zadają sobie właściciele znajdującego się nieopodal rzeczki łowiska pstrągów. Od 4 lat… » więcej 2024-06-19, godz. 15:10 Obrzeżek gołębi - jakie zagrożenia niesie ze sobą i jak się go ustrzec? [INTERWENCJA] Problem gołębi powraca – to w kontekście zagrożeń, jakie niesie ich obecność w naszym bliskim otoczeniu. Okazuje się, że zanieczyszczanie odchodami… » więcej 2024-06-18, godz. 13:22 "Tu się nie da żyć". Mieszkańcy bloku przy ul. Armii Krajowej w Opolu apelują o ekrany dźwiękochłonne [INTERWE… - Tu się nie da spokojnie żyć. Musimy mieć non stop zamknięte okna - skarży się pan Andrzej, mieszkaniec bloku przy ul. Armii Krajowej 5 w Opolu. Powodem… » więcej 2024-06-17, godz. 12:48 Ptakobójczy proceder na opolskim Śródmieściu [INTERWENCJA] Rok temu alarmowaliśmy o niepokojącym zjawisku – ptaki, które masowo rozbijały się o szyby budynków. Mimo upływu czasu, sytuacja nie uległa poprawie… » więcej 2024-06-06, godz. 13:14 Namysłowski plac zabaw kością niezgody mieszkańców [INTERWENCJA] W samym sercu osiedla przy ulicy Reymonta w Namysłowie, wśród otaczających go bloków, powstał nowy plac zabaw. Owo miejsce stało się ulubionym punktem… » więcej 2024-06-05, godz. 14:32 Policja poszukuje sprawcy okrutnego postrzelenia kotki w Starych Siołkowicach [INTERWENCJA] Na początku maja w Starych Siołkowicach doszło do tragicznego zdarzenia – kotka opiekująca się piątką młodych kociaków nagle zniknęła. Jakiś czas… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »