Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Namysłowski plac zabaw kością niezgody mieszkańców…
2024-06-06, 13:14 Autor: Tomasz Cichoń

Namysłowski plac zabaw kością niezgody mieszkańców [INTERWENCJA]

Zdjęcie ilustracyjne [fot. pixabay]
Zdjęcie ilustracyjne [fot. pixabay]
W samym sercu osiedla przy ulicy Reymonta w Namysłowie, wśród otaczających go bloków, powstał nowy plac zabaw. Owo miejsce stało się ulubionym punktem zabaw dzieci z okolicy, niestety nie wszyscy mieszkańcy są zadowoleni z jego istnienia. Grupa lokatorów zgłosiła do spółdzielni petycję o likwidację placu zabaw, argumentując swoją prośbę uciążliwymi dźwiękami, które towarzyszą dziecięcym harcom. Dyskusja na temat przyszłości placu zabaw wywołuje coraz większe emocje wśród mieszkańców osiedla. Sprawą zajął się red. Radia Opole - Tomasz Cichoń.
- Przeważnie matki z Ukrainy, które nie pracują, to przesiadują tu od rana. Moja znajoma mieszka blisko placu zabaw i mówiła, że już od 6 rano dziecko idzie na plac zabaw. Ja rozumiem, że to dzieciom jest potrzebne, ale dźwięk tak się niesie dookoła. Także z jednej strony dzieci muszą się gdzieś bawić, ale usytuowanie tego miejsca nie jest szczęśliwe - twierdzi jedna z mieszkanek osiedla.
Mieszkanka osiedla przy ul. Reymonta
- Pomysł likwidacji placu zabaw jest co najmniej z kosmosu. Jeśli komuś nie odpowiada mieszkanie w tym miejscu, no to niech zrezygnuje z mieszkania, ponieważ plac zabaw jest w tym miejscu od lat. Natomiast jeśli ktoś mieszka już długo tutaj, to powinien się przyzwyczaić do tego, że tam się zawsze bawią dzieci. I tyle w temacie. Piękny plac zabaw. Pozdrawiam dzieciaki, bawcie się i pamiętajcie, że nikt wam tego placu zabaw nie zlikwiduje - mówi słuchaczka.
Słuchaczka
Referendum w przedmiotowej trwa do 15 czerwca, a jego wyniki zadecydują, czy plac zabaw przy ulicy Reymonta zostanie zlikwidowany, czy też nadal będzie służył dzieciom z okolicy. Zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy placu zabaw oczekują na rozstrzygnięcie, które wpłynie na codzienne życie mieszkańców osiedla. Temat patrolował Tomasz Cichoń. Cała interwencja do posłuchania poniżej.

Zobacz także

2024-06-28, godz. 14:55 "Interwencja" w wakacje nie będzie nadawana, na antenę wróci od września. Zapraszamy na podsumowanie! Z naszym pasmem interwencyjnym robimy przerwę na czas wakacji. Audycja w lipcu i sierpniu nie będzie nadawana, na antenę wróci od września! Wróci z pewnością… » więcej 2024-06-27, godz. 09:09 Dworzec Główny w Opolu - czemu nie ma tu ruchomych schodów? Przejście z peronu pierwszego na drugi dla wielu jest problemem… - Jestem osobą starszą i mam ogromny problem z dostaniem się na peron drugi na Dworcu Głównym w Opolu. Tyle remontów, a tu się właściwie nic nie zmieniło… » więcej 2024-06-25, godz. 14:22 "Zwracam się do pana red. Dobrowolskiego o ponowną interwencję dotyczącą naprawy drogi w Nysie" - prosi słuchacz… Słuchacz z Nysy mieszkający w okolicy ulic Ujejskiego, Kościuszki, Głowackiego przypomniał nam, że sekretarz miasta Piotr Bobak obiecał w naszym magazynie… » więcej 2024-06-21, godz. 14:45 Co wpływa do kanału Lutnia w Przyworach pod Opolem? [INTERWENCJA] Co wpływa do kanału Lutnia w Przyworach pod Opolem? - to pytanie zadają sobie właściciele znajdującego się nieopodal rzeczki łowiska pstrągów. Od 4 lat… » więcej 2024-06-19, godz. 15:10 Obrzeżek gołębi - jakie zagrożenia niesie ze sobą i jak się go ustrzec? [INTERWENCJA] Problem gołębi powraca – to w kontekście zagrożeń, jakie niesie ich obecność w naszym bliskim otoczeniu. Okazuje się, że zanieczyszczanie odchodami… » więcej 2024-06-18, godz. 13:22 "Tu się nie da żyć". Mieszkańcy bloku przy ul. Armii Krajowej w Opolu apelują o ekrany dźwiękochłonne [INTERWE… - Tu się nie da spokojnie żyć. Musimy mieć non stop zamknięte okna - skarży się pan Andrzej, mieszkaniec bloku przy ul. Armii Krajowej 5 w Opolu. Powodem… » więcej 2024-06-17, godz. 12:48 Ptakobójczy proceder na opolskim Śródmieściu [INTERWENCJA] Rok temu alarmowaliśmy o niepokojącym zjawisku – ptaki, które masowo rozbijały się o szyby budynków. Mimo upływu czasu, sytuacja nie uległa poprawie… » więcej 2024-06-07, godz. 13:36 Dlaczego psy i koty mogą podróżować autokarem, a szynszyle nie? [INTERWENCJA] Dlaczego psy i koty mogą podróżować autokarem, a szynszyle nie? To pytanie zadaje jedna z naszych słuchaczek, która chciała z gryzoniem przemieścić się… » więcej 2024-06-05, godz. 14:32 Policja poszukuje sprawcy okrutnego postrzelenia kotki w Starych Siołkowicach [INTERWENCJA] Na początku maja w Starych Siołkowicach doszło do tragicznego zdarzenia – kotka opiekująca się piątką młodych kociaków nagle zniknęła. Jakiś czas… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »