Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Policja poszukuje sprawcy okrutnego postrzelenia…
2024-06-05, 14:32 Autor: Tomasz Cichoń

Policja poszukuje sprawcy okrutnego postrzelenia kotki w Starych Siołkowicach [INTERWENCJA]

[fot. pixabay]
[fot. pixabay]
Na początku maja w Starych Siołkowicach doszło do tragicznego zdarzenia – kotka opiekująca się piątką młodych kociaków nagle zniknęła. Jakiś czas później została odnaleziona w bardzo złym stanie, postrzelona przez nieznanego sprawcę. Policja w Dobrzeniu Wielkim intensywnie poszukuje osoby odpowiedzialnej za ten brutalny czyn. Sprawa wzbudziła ogromne poruszenie wśród lokalnej społeczności, a doniesienia o tym dramatycznym incydencie trafiły do reporterów Radia Opole. Temat interwencji podjął red. Tomasz Cichoń.
- Kotka trafiła do jednej z opolskich lecznic. Lekarz zadzwonił do mnie i mówi: "Panie Ryśku, ten kot został czterokrotnie postrzelony z broni pneumatycznej, gdzie tkwią te kule jeszcze w ciele tego zwierzęcia". Ja dostałem furii, normalnie dostałem furii... - mówi właściciel firmy Ryszard Gryszpiński, gdzie od blisko trzech lat przebywała kotka.
Ryszard Gryszpiński (cz.1)
Ryszard Gryszpiński (cz.2)
Reaktor Radia Opole Tomasz Cichoń skontaktował się z komisariatem Policji w Dobrzeniu Wielkim, aby uzyskać więcej informacji na ten temat. Policjanci potwierdzili, że sprawa jest im znana, jednak ze względu na to, że komisariat w Dobrzeniu Wielkim podlega pod Komendę Miejską Policji w Opolu, po dalsze informacje należy zwrócić się właśnie do tej jednostki.
Młodszy aspirant Przemysław Kędzior. Komenda Miejska Policji w Opolu
- To nie jedyne zdarzenia o jakim nas poinformowano w ostatnich dniach. W Hajdukach Nyskich ktoś strzelał z broni o małym kalibrze - prawdopodobnie prochowej - do bociana białego. Ranne zwierzę zostało przetransportowane do weterynarza do Opola. Niestety ptaka nie udało się uratować - mówi st. sierż. Janina Kędzierska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nysie. Dodajmy, że bocian biały jest objęty ścisłą ochroną.
St. sierż. Janina Kędzierska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nysie
Do opolskich policjantów najczęściej trafiają zgłoszenia związane ze zwierzętami domowymi i takie są łatwiejsze w rozwiązaniu - mówi podkomisarz Dariusz Świątczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.
Podkomisarz Dariusz Świątczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.
Interweniujący w Radiu Opole Ryszard Gryszpiński pragnie podziękować lekarzom z lecznicy, która zajęła się kotkami i odmówiła przyjęcia zapłaty za wielodniową opiekę nad zwierzętami. Kotka czuje się dobrze i czeka na operację sterylizacji, podczas której lekarze chcą wyciągnąć cztery tkwiące w jej ciele kulki.
12

Zobacz także

2024-06-28, godz. 14:55 "Interwencja" w wakacje nie będzie nadawana, na antenę wróci od września. Zapraszamy na podsumowanie! Z naszym pasmem interwencyjnym robimy przerwę na czas wakacji. Audycja w lipcu i sierpniu nie będzie nadawana, na antenę wróci od września! Wróci z pewnością… » więcej 2024-06-27, godz. 09:09 Dworzec Główny w Opolu - czemu nie ma tu ruchomych schodów? Przejście z peronu pierwszego na drugi dla wielu jest problemem… - Jestem osobą starszą i mam ogromny problem z dostaniem się na peron drugi na Dworcu Głównym w Opolu. Tyle remontów, a tu się właściwie nic nie zmieniło… » więcej 2024-06-25, godz. 14:22 "Zwracam się do pana red. Dobrowolskiego o ponowną interwencję dotyczącą naprawy drogi w Nysie" - prosi słuchacz… Słuchacz z Nysy mieszkający w okolicy ulic Ujejskiego, Kościuszki, Głowackiego przypomniał nam, że sekretarz miasta Piotr Bobak obiecał w naszym magazynie… » więcej 2024-06-21, godz. 14:45 Co wpływa do kanału Lutnia w Przyworach pod Opolem? [INTERWENCJA] Co wpływa do kanału Lutnia w Przyworach pod Opolem? - to pytanie zadają sobie właściciele znajdującego się nieopodal rzeczki łowiska pstrągów. Od 4 lat… » więcej 2024-06-19, godz. 15:10 Obrzeżek gołębi - jakie zagrożenia niesie ze sobą i jak się go ustrzec? [INTERWENCJA] Problem gołębi powraca – to w kontekście zagrożeń, jakie niesie ich obecność w naszym bliskim otoczeniu. Okazuje się, że zanieczyszczanie odchodami… » więcej 2024-06-18, godz. 13:22 "Tu się nie da żyć". Mieszkańcy bloku przy ul. Armii Krajowej w Opolu apelują o ekrany dźwiękochłonne [INTERWE… - Tu się nie da spokojnie żyć. Musimy mieć non stop zamknięte okna - skarży się pan Andrzej, mieszkaniec bloku przy ul. Armii Krajowej 5 w Opolu. Powodem… » więcej 2024-06-17, godz. 12:48 Ptakobójczy proceder na opolskim Śródmieściu [INTERWENCJA] Rok temu alarmowaliśmy o niepokojącym zjawisku – ptaki, które masowo rozbijały się o szyby budynków. Mimo upływu czasu, sytuacja nie uległa poprawie… » więcej 2024-06-07, godz. 13:36 Dlaczego psy i koty mogą podróżować autokarem, a szynszyle nie? [INTERWENCJA] Dlaczego psy i koty mogą podróżować autokarem, a szynszyle nie? To pytanie zadaje jedna z naszych słuchaczek, która chciała z gryzoniem przemieścić się… » więcej 2024-06-06, godz. 13:14 Namysłowski plac zabaw kością niezgody mieszkańców [INTERWENCJA] W samym sercu osiedla przy ulicy Reymonta w Namysłowie, wśród otaczających go bloków, powstał nowy plac zabaw. Owo miejsce stało się ulubionym punktem… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »