Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Co dzieje się z basenem 'Wodna Nuta'? [INTERWEN…
2023-01-30, 11:09 Autor: Radio Opole

Co dzieje się z basenem "Wodna Nuta"? [INTERWENCJA]

Kryta pływalnia "Wodna nuta" [fot. Adam Dubiński]
Kryta pływalnia "Wodna nuta" [fot. Adam Dubiński]
Ubytki na kafelkach w basenie solankowym, osad na ścianach w niecce sportowej czy nieprzyjemny zapach w saunie. Mieszkaniec Opola alarmuje o złym stanie pływalni "Wodna Nuta". Basen został przez niego odwiedzony 22 stycznia.
Sprawą zajęliśmy w dzisiejszym (27.01) programie "Interwencja w Radiu Opole". Swoje spostrzeżenia przekazał między innymi ratownik. Mężczyzna po jednym z pobytów na basenie zaczął się źle czuć. Dwa dni po jego wizycie okazało się, że w niecce sportowej wykryta została bakteria.

- Ja pływałem we wtorek, a w środę były już pierwsze objawy. Wieczorem zaczęły ropieć mi oczy, dwa dni później pojawił się bardzo mocny ból ucha. Dostałem antybiotyk i środki przeciwbólowe. Obiekt jest zaniedbany, poprzez to że od 4 lat w dużym basenie nie była wymieniana woda z powodu oszczędności. Właśnie teraz chyba wychodzą skutki tej oszczędności - mówi mieszkaniec Opola.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu Marcin Sabat, któremu podlega basen przyznaje, że wie o tych usterkach.

- Pewne rzeczy się niszczą. My apelujemy, żeby używać wszystkiego z głową i żeby na przykład z suszarkami nie przemieszczać się na odległość dłuższą niż metr, bo ten kabel zostanie wyrwany. Ludzie wyrywają czasem suszarki, a czasami ktoś może trzasnąć drzwiami i zepsuć zamek. Ktoś może również skoczyć na deskę sedesową i ją połamać. My takich drobnych prac wykonujemy codziennie mnóstwo.

Zapytaliśmy się również kierownika basenu - Bartłomieja Bonka, kiedy ostatni raz była wymieniana woda. Jak poinformował Radio Opole miało to miejsce 2 lata temu. Dodał również, że woda jest filtrowana, czyszczona i przy każdym myciu filtra dopuszczana jest świeża woda.

Dodajmy, że przerwę technologiczną na basenie "Wodna Nuta" zaplanowano na lipiec i sierpień. Wtedy też ma być wykonany remont basenu solankowego.

Zobacz także

2023-03-22, godz. 13:15 Co z niszczejącymi terenami w centrum Opola? Zamiast służyć mieszkańcom śródmieścia w Opolu od lat niszczeją, porastają krzakami i tylko odstraszają. Mowa o terenach po byłych kortach przy ul… » więcej 2023-03-21, godz. 12:40 Mieszkaniec Opola vs straż miejska, spór o blokadę samochodową [INTERWENCJA] "Dostaję blokadę na samochód, bo strażnicy miejscy nie znają przepisów" - skarży się mieszkaniec Opola. Mężczyzna niemal codziennie parkuje na skwerku… » więcej 2023-03-20, godz. 13:28 Niepełnosprawni judocy z Opola bez dotacji sportowej [INTERWENCJA] Jak dzielone są pieniądze na sport w Opolu? Chodzi o podział miejskiej kasy w ramach tzw. dotacji jednorocznych na sport. W klubie ćwiczy 12 judoków - zawodników… » więcej 2023-03-17, godz. 15:32 "To jest dramat" – alarmuje słuchaczka oburzona ilością śmieci w okolicach dworca Opole Zachodnie [INTERWENCJA] Nasyp kolejowy w okolicach dworca Opole Zachodnie tonie w śmeciach. Idąc chodnikiem, wzdłuż parkingu i torów, niemal na każdym kroku można znaleźć wyrzucone… » więcej 2023-03-16, godz. 14:55 Porzucone samochody. Jak pozbyć się ich z przestrzeni miejskiej i czy Straż Miejska zawsze ma prawo to zrobić? [IN… Od Armii Krajowej, przez Chabry, po Zaodrze - na każdym osiedlowym parkingu w Opolu znajdzie się samochód bądź samochody, po których widać, że od dłuższego… » więcej 2023-03-15, godz. 12:01 Pies w domu, opiekun w pracy. Agresywny anonim na wycieraczce [INTERWENCJA] "Paskudztwa, kundlowate, ujadające mordy, które niszczą życie ludziom" - to cytat z anonimu, jaki na swojej wycieraczce znalazła mieszkanka Opola. Jest właścicielką… » więcej 2023-03-14, godz. 12:22 Obwodnica Lędzin dyskusje wzbudza. Pojawił się piąty jej wariant, czy ma szansę na realizację? [INTERWENCJA] Wiele zastrzeżeń i długa dyskusja - tak wyglądało spotkanie odnośnie planowanej budowy obwodnicy Lędzin koło Opola, które odbyłos iena początku lutego… » więcej 2023-03-13, godz. 11:59 Kontrowersje wokół planu budowy Centrum Zielonej Transformacji w Opolu Centrum Zielonej Transformacji ma powstać za 3 lata obok Zakładu Komunalnego w Opolu. Inwestycja od początku budziła wątpliwości, szczególnie wśród mieszkańców… » więcej 2023-03-10, godz. 16:50 Czy prawdą jest, że "zalatuje"? Pewna przydomowa oczyszczalnia nie podoba się naszej słuchaczce [INTERWENCJA] Dziś temat z Pogórza, z którym zgłosiła się do nas pani Krystyna. U jej sąsiadki spowstała przydomowa oczyszczalnia ścieków. Śmierdzi - twierdzi pani… » więcej 2023-03-09, godz. 13:50 Kamionka Piast tonie w śmieciach. Mieszkaniec Opola pyta, czy ktoś dba o ten teren [INTERWENCJA, ZDJĘCIA] Czy ktoś dba o zrewitalizowany teren kamionki Piast? - pyta słuchacz Radia Opole. Mieszkaniec stolicy regionu jest zaniepokojony obecnym stanem parku. Jak mówi… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »