Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Bez psa nie potrafią żyć, chcieli zaadoptować…
2023-01-24, 16:30 Autor: Krzysztof Dobrowolski, oprac. AL

Bez psa nie potrafią żyć, chcieli zaadoptować Tabuna. Dlaczego do adopcji nie doszło? [INTERWENCJA]

Posokowiec bawarski [fot. https://commons.wikimedia.org/wiki]
Posokowiec bawarski [fot. https://commons.wikimedia.org/wiki]
Tym razem zostaliśmy poproszeni o interwencję w sprawie dotyczącej adopcji psa ze schroniska oraz pewnych - zdaniem słuchaczy, którzy temat nam zgłosili - nieprawidłowości w tym temacie. Sprawa okazała się dość trudna. Chodzi o psa rasy posokowiec bawarski. Do audycji zaprosiliśmy Dorotę Skupińską, kierowniczkę Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu, pytając dlaczego Państwo zainteresowani adopcją psa czekali prawie rok i nie doczekali się żadnej informacji ze strony schroniska.
Małgorzata i Janusz Warsitz zarzucają schronisku brak procedur. Pojawili się tam w lutym zeszłego roku zainteresowani adopcją Tabuna, 2-letniego psa rasy posokowiec hanowerski. Wtedy po raz pierwszy wpisano ich do "Księgi adopcyjnej", przez parę miesięcy się tam pojawiali, a tymczasem w maju okazało się, że ktoś po raz drugi ich wpisał do "Księgi adopcyjnej".
Małgorzata i Janusz Warsitz
Posokowiec hanowerski to jedna z ras psów myśliwskich należąca do grupy psów gończych, wyspecjalizowana do poszukiwania rannej zwierzyny. Posiadają cechy pozwalające pracować w ciężkich warunkach. Jest doskonałym "psem użytkowym", ale lubi także kontakt z ludźmi.

O cechy charakterystyczne dla tej rasy psów zapytaliśmy specjalizującego się w jej hodowli Macieja Kopcia.
Maciej Kopeć
Co się stało, że od maja do grudnia nikt ze schroniska nie skontaktował się z potencjalnymi opiekunami, zainteresowanymi adopcja Tabuna? Jak to się stało, że doszło do drugiego wpisu do "Księgi adopcyjnej"? I co się teraz dzieje z Tabunem? O to wszystko zapytaliśmy Dorotę Skupińską, kierowniczkę Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu.
Dorota Skupińska
Tematem zajął się Krzysztof Dobrowolski. Audycja w całości jest do posłuchania poniżej.

Zobacz także

2023-01-30, godz. 15:20 Bój o Dominikę [INTERWENCJA] Sprawa dotyczy 5-letniej Dominiki, która trafiła do rodzinnego domu dziecka w Prudniku. O dziewczynkę toczy się aktualnie sądowy bój. Z jednej strony rodzinny… » więcej 2023-01-30, godz. 11:09 Co dzieje się z basenem "Wodna Nuta"? [INTERWENCJA] Ubytki na kafelkach w basenie solankowym, osad na ścianach w niecce sportowej czy nieprzyjemny zapach w saunie. Mieszkaniec Opola alarmuje o złym stanie pływalni… » więcej 2023-01-26, godz. 16:15 Trasa średnicowa - machina ruszyła, wróciły głosy sprzeciwu [INTERWENCJA] Radni przyjęli dziś (26.01) korektę wieloletniej prognozy wydatków miasta i 4 miliony złotych są zabezpieczone w budżecie Opola na budowę trasy średnicowej… » więcej 2023-01-25, godz. 13:25 Płacę, a miejsca nie ma! Pacjenci skarżą się na organizację parkingu przy opolskich szpitalach [INTERWENCJA] Opłata nie gwarantuje miejsca - taki problem zgłaszają nam słuchacze, a mowa o płatnym parkingu na terenie kompleksu szpitalnego przy Katowickiej w stolicy… » więcej 2023-01-24, godz. 16:30 Bez psa nie potrafią żyć, chcieli zaadoptować Tabuna. Dlaczego do adopcji nie doszło? [INTERWENCJA] Tym razem zostaliśmy poproszeni o interwencję w sprawie dotyczącej adopcji psa ze schroniska oraz pewnych - zdaniem słuchaczy, którzy temat nam zgłosili… » więcej 2023-01-23, godz. 12:32 Komu przeszkadzają gołębie w Opolu? Problem gołębi w przestrzeni miejskiej to nic nowego. Ich odchody niszczą elewacje budynków czy inne elementy infrastruktury. Ostatnio na osiedlu Armii Krajowej… » więcej 2023-01-20, godz. 13:01 Problem z głośnym sąsiedztwem przy ul. Oleskiej Program Interwencja jest dla naszych słuchaczy. W tym tygodniu zadzwonił do nas mieszkaniec budynku przy ul. Oleskiej 100 w Opolu, który skarży się na bardzo… » więcej 2023-01-19, godz. 15:00 Rolnicy powiedzieli: dość! Wracamy do problemu dostawców mleka z okolic Głubczyc. Posłuchaj "Interwencji Radia Op… Kiedy zgłosiła się do nas pierwsza osoba o interwencję w tej sprawie, nie sądziliśmy, że temat jest tak szeroki. Wracamy zatem do sprawy problemu dostawców… » więcej 2023-01-18, godz. 13:30 Co z długami OSM Prudnik? Posłuchaj "Interwencji Radia Opole"! Co z naszymi pieniędzmi? - pytają rolnicy, którym z płatnościami za mleko zalega Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Prudniku. Do naszej redakcji zgłosili… » więcej 2023-01-17, godz. 15:30 Zalegające wraki - czy można je usunąć i dlaczego trwa to tak długo? Posłuchaj "Interwencji Radia Opole"! Historia, którą zgłosiła nam słuchacza trwa… 12 lat. Od 2 lat wysyłane są w tej sprawie pisma. Rzecz dotyczy problemu z usunięciem zalegających wraków… » więcej
12
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »