Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Kontrowersje wokół kursowania autobusów na trasie…
2023-06-06, 13:24 Autor: Barbara Więcek

Kontrowersje wokół kursowania autobusów na trasie Opole - Kluczbork

Przewoźnik LUZ fot. LUZ.Opole.pl
Przewoźnik LUZ fot. LUZ.Opole.pl
Starostwo Powiatowe w Kluczborku odmówiło firmie LUZ z Opola zmian w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji międzymiastowej na trasie Opole - Kluczbork. Samorząd w uzasadnieniu podkreśla, że zaproponowane kursy mogą kolidować z już istniejącymi połączeniami, oferowanymi przez PKS w Kluczborku. Decyzję o odmowie wydania zezwolenia podtrzymał marszałek województwa opolskiego. Prezes LUZ-u przekonuje, że wiele osób zostanie bez możliwości transportu.
Firma LUZ skarży się, że nie może od poniedziałku (05.06) obsługiwać trasy Kluczbork - Opole po postanowieniu starosty kluczborskiego. Tę decyzję podtrzymał urząd marszałkowski. - To jest sytuacja kuriozalna - uważa prezes firmy Mirosław Domagała.
Mirosław Domagała
Nasz reporter Witold Wośtak zapytał o stanowisko starosty Mirosława Bireckiego w tej sprawie.
Mirosław Birecki
W grudniu ubiegłego roku oddano do użytku Centrum Przesiadkowe Opole Główne. Jak przekonuje Marcin Wiecha, prezes PKS Kluczbork, wówczas zaobserwowano, że firma LUZ kursuje w godzinach innych niż wcześniej.
Marcin Wiecha
- Marszałek województwa nie mógł wydać takiego zezwolenia. Po więcej szczegółów w tej złożonej sprawie zapraszam na konferencję - tłumaczy Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa opolskiego.
Szymon Ogłaza
Tematem zajął się Krzysztof Dobrowolski. Cała audycja do posłuchania poniżej.

Zobacz także

2023-10-03, godz. 13:05 Hałaśliwe sąsiedztwo. Czy służby oczyszczania Opola "piracą" na drogach? [INTERWENCJA] Na uciążliwe sąsiedztwo służb oczyszczania miasta skarży się słuchaczka Radia Opole. Mieszka przy alei Przyjaźni w stolicy województwa, czyli w pobliżu… » więcej 2023-10-02, godz. 14:40 Kto powinien zapłacić za remont linii kolejowej nr 144? [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji Rewitalizacja jest w planie, ale nie ma zapewnionego finansowania. Zadanie powinno być realizowane z unijnych pieniędzy regionów - to stanowisko PKP PLK przesłane… » więcej 2023-09-28, godz. 16:20 Radio Opole na III Forum Rozwoju Regionalnego - posłuchaj całej audycji Przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej, ale też biznesu i nauki wzięli udział w spotkaniu, które odbyło się na Politechnice Opolskiej. W… » więcej 2023-09-27, godz. 16:45 „Weekend seniora z kulturą” - co się będzie działo? Propozycji mnóstwo, nie tylko dla seniorów [INTERWENCJA] W najbliższy weekend (29.09-01.10) po raz dziesiąty w całej Polsce odbędzie się „Weekend seniora z kulturą”. To okazja, by seniorzy mogli uczestniczyć… » więcej 2023-09-26, godz. 13:22 Opole: zgasła żarówka, chętnych, by ją wymienić nie ma, spór trwa [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji 4 miesiące temu w latarni stojącej przy Jankowskiego 3 w Opolu zgasła żarówka. Chętnych, by ją wymienić nie ma. Sprawa z pozoru wydaje się błaha, ale… » więcej 2023-09-25, godz. 14:30 Co się stanie z odkryciami w opolskiej katedrze? Zasypią, zostawią? Opolanie pytają [INTERWENCJA] Mieszkańcy Opola pytają, co stanie się z odnalezionymi rzeczami w opolskiej katedrze. Za kilka dni mają zakończyć się trwające tam od ponad roku badania… » więcej 2023-09-21, godz. 15:13 Nadmiar pacjentów, deficyt lekarzy, brak opiekunek medycznych – opieka hospicyjna choć na wysokim poziomie, boryka… Słuchacze się niepokoją o opiekę paliatywną w regionie. Dziś (21.09) w paśmie interwencyjnym zajęliśmy się tym trudnym tematem. Dane są takie: w 2019… » więcej 2023-09-20, godz. 14:10 "To była masakra". Mieszkańcy Leśnicy i Poręby od lat mają problem z podtopieniami [INTERWENCJA] Burza i ulewa nawiedziły w zeszłym tygodniu (13.09) powiat strzelecki. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że chwilę po tym potok wody i błota… » więcej 2023-09-19, godz. 13:40 Była zapowiedź i co dalej? Rodzice uczniów PSP 10 w Opolu pytają o rozbudowę szkoły [INTERWENCJA] - posłuchaj całej… Obietnica padła ponad rok temu i... cisza. Rodzice uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Opolu pytają, co z obiecaną budową nowego skrzydła placówki… » więcej 2023-09-18, godz. 13:10 Samochody elektryczne płoną na potęgę - fakt czy mit? [INTERWENCJA] Czy to prawda, że samochody elektryczne płoną na potęgę? Nasz reporter Krzysztof Dobrowolski wybrał się dziś (18.09) do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »