Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Napaści w jednej z opolskich Żabek [INTERWENCJ…
2023-05-29, 12:34 Autor: Agnieszka Stefaniak

Napaści w jednej z opolskich Żabek [INTERWENCJA]

Sklep [fot. Monika Matuszkiewicz]
Sklep [fot. Monika Matuszkiewicz]
W ubiegłym tygodniu doszło do nocnego incydentu w jednym ze sklepów Żabka w Opolu. Tuż przed zamknięciem, do lokalu przy ul. Grota Roweckiego, weszła grupa młodych ludzi, którzy mieli zaatakować słownie sprzedawców oraz kraść towar. Jako środki zaradcze wprowadzono ograniczenie liczby klientów do 10 jednocześnie oraz 2 ochroniarzy. Sprawie przyjrzała się Agnieszka Stefaniak.
Jak informowaliśmy w Radiu Opole w nocy z czwartku na piątek (25/26.05) do sklepu weszła grupa około 30 młodych osób, którzy mieli zaatakować słownie sprzedawców oraz niszczyć i kraść towar. Sprawą zajmuje się już policja. Słuchaczka Radia Opole mówi, że to nie był jednorazowy wybryk. O zajściu poinformowała nas słuchaczka, cytując opowieść bliskiej jej osoby.
- Ludzie nas wyzywali, awanturowali się, kradli towar. Zaczęli brać towar ze sklepu i wychodzić. Rozpakowywać rzeczy, stawiać na sklepie. Kradli kubki. Nawet otworzyli sobie szafeczki z kubkami i kradli je. Rzucali pieniądze na kasę - relacjonuje słuchaczka Radia Opole.
Słuchaczka Radia Opole
- Jak ktoś jest na zmianie, to ochrona może wyprowadzić, ale wiadomo, że jak wyjdzie, to już nie. Sprzątamy od rana. Sklep wyglądał tragicznie. Wszędzie były pootwierane produkty, piwa niedopite. Ale też się boimy, bo dzisiaj będzie to samo. Wieczorem będzie kolejny koncert, więc będzie powtórka - mówi pracownica sklepu.
Pracownica sklepu
- Koleżanka i kolega byli wczoraj (25.05) na zmianie. Wieczorem nam wysłali SMS-a, że nie mogli wygonić ludzi ze sklepu. Ludzie po prostu brali wszystko z półek za darmo, wychodzili, awanturowali się, byli agresywni. Bali się tutaj nasi koledzy, bo nie wiadomo, co komu by strzeliło jeszcze do głowy - mówi pracownica sklepu.
Pracownica sklepu
- Słucham teraz interwencji i mnie trafia, gdzie my żyjemy ja się pytam?! Przepraszam, za to sformułowanie. Ja się pytam, gdzie byli ludzie, którzy na pewno widzieli i słyszeli co się dzieje?! Ja nie wiem czy każdy boi się zadzwonić na policję?! - twierdzi zdenerwowany Słuchacz Radia Opole.
Słuchacz Radia Opole
- Tutaj jest takie osiedle, że często dochodzi do agresji czy obrażania nas. To, co możemy zrobić to wezwać ochronę, albo policję. Często jest tak, że niestety ochrona przyjeżdża a ktoś już ucieknie - dodaje pracownica Żabki.
12

Zobacz także

2023-09-21, godz. 15:13 Nadmiar pacjentów, deficyt lekarzy, brak opiekunek medycznych – opieka hospicyjna choć na wysokim poziomie, boryka… Słuchacze się niepokoją o opiekę paliatywną w regionie. Dziś (21.09) w paśmie interwencyjnym zajęliśmy się tym trudnym tematem. Dane są takie: w 2019… » więcej 2023-09-20, godz. 14:10 "To była masakra". Mieszkańcy Leśnicy i Poręby od lat mają problem z podtopieniami [INTERWENCJA] Burza i ulewa nawiedziły w zeszłym tygodniu (13.09) powiat strzelecki. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że chwilę po tym potok wody i błota… » więcej 2023-09-19, godz. 13:40 Była zapowiedź i co dalej? Rodzice uczniów PSP 10 w Opolu pytają o rozbudowę szkoły [INTERWENCJA] - posłuchaj całej… Obietnica padła ponad rok temu i... cisza. Rodzice uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Opolu pytają, co z obiecaną budową nowego skrzydła placówki… » więcej 2023-09-18, godz. 13:10 Samochody elektryczne płoną na potęgę - fakt czy mit? [INTERWENCJA] Czy to prawda, że samochody elektryczne płoną na potęgę? Nasz reporter Krzysztof Dobrowolski wybrał się dziś (18.09) do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej… » więcej 2023-09-15, godz. 15:00 „Nieprzemyślana lokalizacja dla uciążliwych urządzeń” – skarżą się mieszkańcy sąsiadujący z placem zabaw… Cymbały i tyrolka na placu zabaw przy ul. Mickiewicza w Paczkowie uprzykrzają życie okolicznym mieszkańcom. Plac został oddanych do użytku 1 czerwca. Dzieci… » więcej 2023-09-14, godz. 14:00 "Boimy się tu mieszkać" - alarmują lokatorzy kamienicy przy ul. Franciszka J. Buhla w Opolu [INTERWENCJA] - posłuchaj… Strach mieszkańców ul. Franciszka Józefa Buhla w Opolu pojawił się po pożarze jednego z mieszkań, do którego doszło w czerwcu. Od tamtego czasu, jak mówią… » więcej 2023-09-13, godz. 14:20 "Barka" może zatonąć, remont w stoczni jest niezbędny [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji [ZDJĘCIA] - Najważniejsze na świecie dobro pochodzi od nas i jest w nas samych - tak podsumowuje sens swojej ponad 50-letniej pracy z młodzieżą harcmistrz Maria Markuszewska… » więcej 2023-09-12, godz. 13:30 "Ta historia czeka na uzupełnienie". Szukamy śladów "Dziuni" [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji Czy ktoś ze słuchaczy Radia Opole pamięta "Dziunię"? Z redakcją interwencji nawiązała kontakt wolontariuszka Muzeum Powstania Warszawskiego, która szuka… » więcej 2023-09-11, godz. 17:58 Za czy przeciw? Debata w Radiu Opole o planie budowy spalarni w opolskich Groszowicach [INTERWENCJA] Przeciwnicy i zwolennicy budowy przy ul. Podmiejskiej w Opolu Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów spotkali się dziś (11.09) na debacie zorganizowanej… » więcej 2023-09-08, godz. 14:27 Miały być pomidory, będzie Centrum Logistyczne? Protestujący żądają całkowitego odstąpienia od inwestycji w Świerklach… Mieszkańcy Dzielnic Świerkle, Czarnowąsy, Borki, Brzezie, Krzanowice, Wróblin oraz gmin: Dobrzeń Wielki, Łubniany i Murów - protestują przeciwko inwestycji… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »