Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » 'Strzał musiał paść z bliska'. Bestialski atak…
2023-05-26, 13:43 Autor: Agnieszka Stefaniak, oprac. AL

"Strzał musiał paść z bliska". Bestialski atak na bezbronne zwierzę w Komprachcicach [INTERWENCJA]

Bestialski atak na bezbronne zwierzę w gminie Komprachcice [fot. Jarosław Madzia]
Bestialski atak na bezbronne zwierzę w gminie Komprachcice [fot. Jarosław Madzia]
Nieznany sprawca postrzelił z wiatrówki kota. Zwierzę udało się uratować, ale mieszkańcy oraz wójt gminy Komprachcice, na terenie której doszło do tego incydentu nagłaśniają temat i szukają oprawcy zwierzęcia. Weterynarz, który ratował życie kota mówi, że zwierzę postrzelono z bliskiej odległości. Sprawa została zgłoszona policji. Tematem bestialskich zachowań wobec zwierząt oraz porzuceniach i zaniedbaniach wobec nich, zajęliśmy się dziś (26.05) w paśmie interwencyjnym.
Kot dał się złapać, został zawieziony do weterynarza, jest już po zabiegu, powoli dochodzi do siebie. Co się teraz dzieje z tym kotem i jakie pani Małgorzata, która wspólnie z koleżanką opiekuje się "działkowymi" kotami, ma związane z nim nadzieje?

- Wabi się Garry, to jeden z kotów wolno żyjących, którymi się opiekuję. Przed postrzałem był całkiem oswojony - mówi pani Małgorzata. - Jest bardzo przerażony, boi się ludzi. Mam nadzieję, że dojdzie do pełni sprawności. Chciałabym, aby znalazł dom.
Pani Małgorzata, opiekunka kotów (1)
Pani Małgorzata, opiekunka kotów (2)
- Nie chcemy, żeby te kotki dalej się rozmnażały i robimy wszystko, by były w zdrowiu. Jeżeli zauważymy jakieś niepokojące symptomy w zachowaniu zwierzęcia, to jeśli jest możliwość zawozimy do weterynarza i pomagamy im, jak tylko się da - mówi pani Małgorzata.
Pani Małgorzata, opiekunka kotów
O komentarz do bestialskiego postrzału poprosiliśmy Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Inspektor Dorota Jeleniewska poinformowała nas, że dosłownie kilka dni temu było podobne zdarzenie w innej części naszego województwa.

- Właścicielka znalazła swojego kota w opłakanym stanie - mówi Jeleniecka. - Pani od razu pojechała do weterynarza. Ten podjął decyzję, żeby kota otworzyć i okazało się, że w środku są trzy śruty, które spustoszyły ciało. Kot przeżył, ale rekonwalescencja tego kota i ból, i strach, jaki musiał przejść, to niestety, ale już zostanie.
Dorota Jeleniewska (1)
Dorota Jeleniewska (2)
Wójt gminy Komprachcice Leonard Pietruszka mówi, że nie chce przejść obojętnie nad tą sprawą.

- Jeszcze dobrze nie ustała u nas sprawa podtruwania psów, a już mamy atak na koty. I to taki w sposób mega bezczelny, mega chamski. Mam nadzieję, że poprzez nagłośnienie przynajmniej, w takim najgorszym scenariuszu dla mnie, wyciszy się ta sprawa.
Leonard Pietruszka
Kotów wolno żyjących jest dużo i w związku z tym np. w gminie Komprachcice można skorzystać z programu regulującego rozmnażanie się kotów i zgłosić kota do sterylizacji. Jak to działa, zapytaliśmy wójta.
Leonard Pietruszka
12

Zobacz także

2023-09-21, godz. 15:13 Nadmiar pacjentów, deficyt lekarzy, brak opiekunek medycznych – opieka hospicyjna choć na wysokim poziomie, boryka… Słuchacze się niepokoją o opiekę paliatywną w regionie. Dziś (21.09) w paśmie interwencyjnym zajęliśmy się tym trudnym tematem. Dane są takie: w 2019… » więcej 2023-09-20, godz. 14:10 "To była masakra". Mieszkańcy Leśnicy i Poręby od lat mają problem z podtopieniami [INTERWENCJA] Burza i ulewa nawiedziły w zeszłym tygodniu (13.09) powiat strzelecki. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że chwilę po tym potok wody i błota… » więcej 2023-09-19, godz. 13:40 Była zapowiedź i co dalej? Rodzice uczniów PSP 10 w Opolu pytają o rozbudowę szkoły [INTERWENCJA] - posłuchaj całej… Obietnica padła ponad rok temu i... cisza. Rodzice uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Opolu pytają, co z obiecaną budową nowego skrzydła placówki… » więcej 2023-09-18, godz. 13:10 Samochody elektryczne płoną na potęgę - fakt czy mit? [INTERWENCJA] Czy to prawda, że samochody elektryczne płoną na potęgę? Nasz reporter Krzysztof Dobrowolski wybrał się dziś (18.09) do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej… » więcej 2023-09-15, godz. 15:00 „Nieprzemyślana lokalizacja dla uciążliwych urządzeń” – skarżą się mieszkańcy sąsiadujący z placem zabaw… Cymbały i tyrolka na placu zabaw przy ul. Mickiewicza w Paczkowie uprzykrzają życie okolicznym mieszkańcom. Plac został oddanych do użytku 1 czerwca. Dzieci… » więcej 2023-09-14, godz. 14:00 "Boimy się tu mieszkać" - alarmują lokatorzy kamienicy przy ul. Franciszka J. Buhla w Opolu [INTERWENCJA] - posłuchaj… Strach mieszkańców ul. Franciszka Józefa Buhla w Opolu pojawił się po pożarze jednego z mieszkań, do którego doszło w czerwcu. Od tamtego czasu, jak mówią… » więcej 2023-09-13, godz. 14:20 "Barka" może zatonąć, remont w stoczni jest niezbędny [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji [ZDJĘCIA] - Najważniejsze na świecie dobro pochodzi od nas i jest w nas samych - tak podsumowuje sens swojej ponad 50-letniej pracy z młodzieżą harcmistrz Maria Markuszewska… » więcej 2023-09-12, godz. 13:30 "Ta historia czeka na uzupełnienie". Szukamy śladów "Dziuni" [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji Czy ktoś ze słuchaczy Radia Opole pamięta "Dziunię"? Z redakcją interwencji nawiązała kontakt wolontariuszka Muzeum Powstania Warszawskiego, która szuka… » więcej 2023-09-11, godz. 17:58 Za czy przeciw? Debata w Radiu Opole o planie budowy spalarni w opolskich Groszowicach [INTERWENCJA] Przeciwnicy i zwolennicy budowy przy ul. Podmiejskiej w Opolu Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów spotkali się dziś (11.09) na debacie zorganizowanej… » więcej 2023-09-08, godz. 14:27 Miały być pomidory, będzie Centrum Logistyczne? Protestujący żądają całkowitego odstąpienia od inwestycji w Świerklach… Mieszkańcy Dzielnic Świerkle, Czarnowąsy, Borki, Brzezie, Krzanowice, Wróblin oraz gmin: Dobrzeń Wielki, Łubniany i Murów - protestują przeciwko inwestycji… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »