Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Kontrowersje wokół cypla na Jeziorze Turawskim
2023-05-23, 14:35 Autor: Barbara Więcek

Kontrowersje wokół cypla na Jeziorze Turawskim

Przyczepy w stanicy WOPR w Turawie [fot. Agnieszka Stefaniak]
Przyczepy w stanicy WOPR w Turawie [fot. Agnieszka Stefaniak]
- Odcięli nam prąd, nie mamy dostępu do toalety. Do końca miesiąca mamy się stąd zwinąć - alarmują Radio Opole członkowie WOPR, którzy na cyplu Jeziora Turawskiego stacjonują przyczepami i domkami holenderskimi. Są wśród nich tacy, którzy z terenu tego korzystają 20 lat. Zainwestowali tam swoje pieniądze, regularnie płacą na WOPR. Teraz usłyszeli, że mają w szybkim tempie usunąć się z cypla.
Jak to się stało, że 20 lat temu właściciele domków pojawili się na cyplu?
Właściciele przyczep na cyplu Jeziora Dużego w Turawie 1
Jak się okazuje, wiele osób zainwestowało tam sporo pieniędzy.
Właściciele przyczep na cyplu Jeziora Dużego w Turawie 2
Decyzją prezesa opolskiego WOPR-u, wszyscy użytkownicy przyczep i domków do 15 maja mieli się stamtąd wynieść. Wydłużono im termin do końca maja, ale już teraz odcięto ich od prądu i zamknięto toalety.
Właściciele przyczep na cyplu Jeziora Dużego w Turawie 3
- Ci ludzie wiedzieli, na co się piszą - twierdzi Zbigniew Szorc, prezes opolskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Zbigniew Szorc
- Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo - tłumaczy Linda Hofman, rzecznik prasowy regionalnego zarządu Wód Polskich w Gliwicach.
Linda Hofman
Tematem zajęła się Agnieszka Stefaniak. Całość do posłuchania poniżej.
12

Zobacz także

2023-10-03, godz. 13:05 Hałaśliwe sąsiedztwo. Czy służby oczyszczania Opola "piracą" na drogach? [INTERWENCJA] Na uciążliwe sąsiedztwo służb oczyszczania miasta skarży się słuchaczka Radia Opole. Mieszka przy alei Przyjaźni w stolicy województwa, czyli w pobliżu… » więcej 2023-10-02, godz. 14:40 Kto powinien zapłacić za remont linii kolejowej nr 144? [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji Rewitalizacja jest w planie, ale nie ma zapewnionego finansowania. Zadanie powinno być realizowane z unijnych pieniędzy regionów - to stanowisko PKP PLK przesłane… » więcej 2023-09-28, godz. 16:20 Radio Opole na III Forum Rozwoju Regionalnego - posłuchaj całej audycji Przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej, ale też biznesu i nauki wzięli udział w spotkaniu, które odbyło się na Politechnice Opolskiej. W… » więcej 2023-09-27, godz. 16:45 „Weekend seniora z kulturą” - co się będzie działo? Propozycji mnóstwo, nie tylko dla seniorów [INTERWENCJA] W najbliższy weekend (29.09-01.10) po raz dziesiąty w całej Polsce odbędzie się „Weekend seniora z kulturą”. To okazja, by seniorzy mogli uczestniczyć… » więcej 2023-09-26, godz. 13:22 Opole: zgasła żarówka, chętnych, by ją wymienić nie ma, spór trwa [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji 4 miesiące temu w latarni stojącej przy Jankowskiego 3 w Opolu zgasła żarówka. Chętnych, by ją wymienić nie ma. Sprawa z pozoru wydaje się błaha, ale… » więcej 2023-09-25, godz. 14:30 Co się stanie z odkryciami w opolskiej katedrze? Zasypią, zostawią? Opolanie pytają [INTERWENCJA] Mieszkańcy Opola pytają, co stanie się z odnalezionymi rzeczami w opolskiej katedrze. Za kilka dni mają zakończyć się trwające tam od ponad roku badania… » więcej 2023-09-21, godz. 15:13 Nadmiar pacjentów, deficyt lekarzy, brak opiekunek medycznych – opieka hospicyjna choć na wysokim poziomie, boryka… Słuchacze się niepokoją o opiekę paliatywną w regionie. Dziś (21.09) w paśmie interwencyjnym zajęliśmy się tym trudnym tematem. Dane są takie: w 2019… » więcej 2023-09-20, godz. 14:10 "To była masakra". Mieszkańcy Leśnicy i Poręby od lat mają problem z podtopieniami [INTERWENCJA] Burza i ulewa nawiedziły w zeszłym tygodniu (13.09) powiat strzelecki. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że chwilę po tym potok wody i błota… » więcej 2023-09-19, godz. 13:40 Była zapowiedź i co dalej? Rodzice uczniów PSP 10 w Opolu pytają o rozbudowę szkoły [INTERWENCJA] - posłuchaj całej… Obietnica padła ponad rok temu i... cisza. Rodzice uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Opolu pytają, co z obiecaną budową nowego skrzydła placówki… » więcej 2023-09-18, godz. 13:10 Samochody elektryczne płoną na potęgę - fakt czy mit? [INTERWENCJA] Czy to prawda, że samochody elektryczne płoną na potęgę? Nasz reporter Krzysztof Dobrowolski wybrał się dziś (18.09) do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »