Radio Opole » 70 gmin na 70-lecie Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej » Relacje z naszych wyjazdów

Relacje z naszych wyjazdów

2022-08-04, 20:30 Autor: Bogusław Kalisz

"70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO". Odwiedzamy gminę Domaszowice

Dzisiaj odwiedziliśmy Domaszowice [fot.Kasia Nowak]
Dzisiaj odwiedziliśmy Domaszowice [fot.Kasia Nowak]
Dzisiaj odwiedziliśmy Domaszowice [fot.Kasia Nowak]
Dzisiaj odwiedziliśmy Domaszowice [fot.Kasia Nowak]
Dzisiaj odwiedziliśmy Domaszowice [fot.Kasia Nowak]
Dzisiaj odwiedziliśmy Domaszowice [fot.Kasia Nowak]
W ramach wakacyjnej akcji reporterzy Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej odwiedzili dzisiaj (04.08) kolejną gminę - Domaszowice w powiecie namysłowskim.
Od 30 lat w Domaszowicach funkcjonuje między innymi klub piłki nożnej. Od samego początku Polonię Domaszowice prowadzi Grzegorz Swędrak. - Jestem od początku, od 1992 roku, jako zawodnik, działacz, piłkarz. Jesteśmy ewenementem nie tylko na skali powiatu, ale też Opolszczyzny, że ten klub istnieje już 30 lat nieprzerwanie. Pracujemy z młodzieżą, rozwijamy się, aktualnie gramy w A klasie, ze wzlotami i upadkami, ale cały czas gramy - podkreśla.

W gminie działa także założony przez Małgorzatę Suchecką Luks Amicus Domaszowice.

- Mamy już spore sukcesy, bo zajęliśmy pierwsze miejsce na 64 szkoły w mistrzostwach województwa LZS-ów. Mamy sukcesy w siatkówce, w zapasach. Sport to nie tylko sukcesy sportowe, ale szereg wartości, które możemy kształcić w młodym człowieku, właśnie poprzez proponowanie im aktywności fizycznej. Amicus, czyli przyjaciel - ta nazwa nie jest przypadkowa. Chcemy żeby nasze dzieci były przyjaciółmi sportu, żeby czerpały jak najwięcej radości z uprawiania swoich ulubionych dyscyplin, i żeby rywalizowały w przyjaznej atmosferze - podkreśla.

Jutro (05.08) wakacyjna akcja Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej dotrze do gminy Pawłowiczki.
Radio Opole w Domaszowicach
Dzisiaj odwiedziliśmy Domaszowice

Zobacz także

2022-09-16, godz. 15:13, O Radiu To były urodziny! Dziękujemy za wspólne świętowanie 70 lat Radia Opole To były urodziny! 70 lat Radia Opole świętowaliśmy razem z Wami. Z okazji naszego jubileuszu w wakacje odwiedziliśmy niemal cały region. Codzienny program radia realizowaliśmy z mobilnego, plenerowego studia. Prezentowaliśmy najciekawsze… » więcej 2022-09-15, godz. 17:25, Wiadomości z regionu 70 gmin z Radiem Opole - lato w trasie, a finisz w Opolu. Nasza jubileuszowa akcja dotarła do mety [ZDJĘCIA, FILM] Oficjalnie zakończyliśmy najdłuższe urodziny w historii województwa. Jubileuszowa akcja '70 gmin na 70-lecie' Radia Opola i NTO dotarła do mety. Ostatnim przystankiem na mapie było Opole. A tu na brak atrakcji turystycznych narzekać… » więcej 2022-09-14, godz. 21:15, Wiadomości z regionu Lewin Brzeski (prawie) na finał letniej akcji Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej [ZDJĘCIA, FILM] Dobiega końca nasza letnia, jubileuszowa akcja '70 gmin na 70-lecie Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej'. Dzisiaj (14.09) byliśmy w Lewinie Brzeskim. » więcej 2022-09-13, godz. 19:54, Wiadomości z regionu Grzyby, las krasnoludków i swojska polana. Lubsza to kolejna gmina, którą odwiedziliśmy na naszej jubileuszowej trasie [ZDJĘCIA, FILM] Znakiem rozpoznawczym tej gminy są grzyby. W tym roku obrodziły zwłaszcza prawdziwki - zapewniał na naszej antenie wójt. Dziś (13.09) podczas naszej jubileuszowej trasy '70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO' zatrzymaliśmy się w L… » więcej 2022-09-12, godz. 18:42, Wiadomości z regionu Piękne widoki i duża dawka historii. Radio Opole gościło w gminie Kamiennik [ZDJĘCIA, FILM] W linii prostej do przedgórza Sudetów jest stamtąd jakieś 25 km i widokami właśnie kusi gmina Kamiennik. To w niej gościło dziś (12.09) Radio Opole w ramach naszej wakacyjnej akcji '70 gmin na 70-lecie' Radia Opole i NTO. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »