Radio Opole » Specjalne serwisy Radia Opole » Інтерв'ю - wywiady » Natalia Kuptsowa - kobieta z ciekawym charakterem
2023-03-17, 13:10 Autor: Oleksandra Popenko

Natalia Kuptsowa - kobieta z ciekawym charakterem

Natalia Kuptsowa - kobieta z ciekawym charakterem
Natalia Kuptsowa przyjechała do Polski 5 miesięcy po wybuchu wojny. Kobieta nie chciała zostawiać rodzinnego domu i uważała, że są tacy Ukraińcy, którym wsparcie udzielane przez sąsiedni kraj potrzebne jest bardziej niż jej. Ale potem w jej rodzinie wydarzyło się coś, co w jednej chwili zmusiło kobietę do przejazdu do Opola. Teraz uczy się polskiego, pomaga wojskowym, wychowuje czworo dzieci i integruje się w nowym środowisku.

Наталія Купцова не одразу переїхала до Польщі. Жінка вважала, що є українці, яким підтримка сусідньої країни потрібна більше ніж їй. 5 місяців війни, Наталія мешкала в Україні. Втім, в її родині трапилась подія, яка змусила за одну хвилину ухвалити рішення про переїзд до Ополя. Зараз вона вивчає мову, допомагає військовим, опікується чотирма дітьми та інтегрує у нове середовище.


Zobacz także

2023-06-02, godz. 13:21 Wywiozła dzieci z okupowanego Chersonia i znalazła schronienie w Polsce - historia Ani Bondar / Вивезла дітей… "Rosjanie z automatami w rękach straszyli nasze dzieci" - wspomina Ania dzień, w którym uciekali z okupowanego Chersonia. W bezpiecznym Opolu, mama z dwójką… » więcej 2023-05-29, godz. 13:53 Poszukuje siebie i stara spełniać się w ulubionych sferach - historia Oleny Okolot / Шукає себе і намагається… Olena Okołot przyjechała do Polski z Krzywego Rogu. Kiedy jej rodzinne miasto zaczęto bombardować, kobieta wzięła ze sobą plecak z rzeczami i kotkę, i… » więcej 2023-05-24, godz. 14:00 Oleksandra Altufieva i Piotr Malinowski o legalizacje pobytu w Polsce dla obywateli Ukrainy Карти побиту для біженців з України. Хто може оформити карту побиту і за яких умов? Як довго… » więcej 2023-05-22, godz. 10:40 "Ma 12 lat i pomaga armii ukraińskiej" - historia Sofijki / Софійці усього 12 років, але вона… Sofijka ma 12 lat, dziewczyna wierzy, że zwycięstwo Ukrainy jest wspólną sprawą każdego Ukraińca. Z koralików robi różne bransoletki, naszyjniki i breloczki… » więcej 2023-05-17, godz. 13:47 "Udałо się jej zrealizować w rękodziele" - Historia Wiktorii Sorokinej / "Реалізувала себе в творчості"… Wiktoria przyjechała spod Mikołajowa. Porzuciła ojczyznę dla bezpieczeństwa i spokoju dzieci. Razem z córkami Wiktoria już od ponad roku mieszka przy kościele… » więcej 2023-05-15, godz. 14:13 "Rozwija w Polsce talenty swoich dzieci i pomaga ukraińskim żołnierzom" - historia Iryny Kurtyak / "Розвиває… Iryna musiała porzucić we Lwowie swój dom i pracę. Decyzja o wyjeździe do bezpiecznej Polski zapadła w rodzinie po tym, jak trójka jej dzieci stała się… » więcej 2023-05-12, godz. 12:25 Noc muzeów w Kluczborku / Ніч музеїв в Ключборку Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku zaprasza już w najbliższą sobotę na szaleństwo Nocy muzeów. W tegorocznej edycji większość wydarzeń związanych… » więcej 2023-05-08, godz. 14:59 "Sprzedajemy piękności za donaty" - historia Svitlany i Tatiany / "Продаємо гарні речі за донати"… Wolontariuszki Svitlana i Tatiana robią na drutach ciepłe skarpetki dla ukraińskich żołnierzy. Zimą przekazują na front 'ciepłe' paczki ze skarpetkami… » więcej 2023-04-28, godz. 13:01 Historia Nadii Nazarian / Історія Надії Назаріан Nadia przyjechała do Polski do pracy 4 lata temu. W tamtym czasie nie miała możliwości godnie zarabiać na Ukrainie. W Polsce Nadia zrozumiała, że chce tu… » więcej 2023-04-19, godz. 16:00 Nieustannie pomaga Ukraińcom, którzy uciekają przed wojną - historia Viktorii Feshchuk-Bieniewskiej/ Постійно… Viktoria Feshchuk-Bieniewska przyjechała do Polski jeszcze przed wojną na Ukrainie, w wieku 16 lat. Tutaj uczyła się i pracowała a z początkiem wojny zaczęła… » więcej
1234
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »