Radio Opole » Specjalne serwisy Radia Opole » Інтерв'ю - wywiady » Ukraiński żołnierz „Żeglarz” o sytuacji w…
2023-01-31, 09:23 Autor: Oleksandra Popenko

Ukraiński żołnierz „Żeglarz” o sytuacji w okolicach Bachmutu

Ukraiński żołnierz „Żeglarz” o sytuacji w okolicach Bachmutu
Najgorętszym miejscem na mapie Ukrainy pozostaje Bachmut i jego okolice. Od kilku tygodni ukraińskie wojsko bohatersko broni miasta i stawia opór hordom Putina. To tam walczą obecnie jednostki 71. Samodzielnej Brygady Myśliwskiej, które skutecznie eliminują okupantów. Wojownik o pseudonimie „Żeglarz” opowiedział o sytuacji w okolicach Bachmutu i jak ukraińska armia skutecznie opiera się atakom wroga. Podkreślił też, że Rosjanie wykorzystują swoich żołnierzy jako mięso armatnie.

Materiały wideo przekazane przez służbę prasową 71. Samodzielnej Brygady Myśliwskiej, powietrzno-desantowych Sił Zbrojnych Ukrainy.

Найгарячішою точкою на мапі України залишається Бахмут і приле
глі до нього населені пункти. Вже не один тиждень українські військові героїчно боронять місто і протидіють путінській орді. Саме там зараз воюють підрозділи 71-ї окремої єгерської бригади, які ефективно ліквідують окупантів. Один з бійців з позивним «Моряк» поділився ситуацією в околицях Бахмута і розповів, як українські військові професійно протистоять ворожим атакам. А також підкреслив, росіяни використовують своїх солдат, як гарматне м'ясо.

Відеоматеріали надані прес-службою 71 окремої єгерської бригади Десантно-штурмових військ ЗС України

Zobacz także

2023-03-24, godz. 12:19 Wywiozła troje dzieci z okupowanej Chersońszczyzny - historia Kateryny Kuzniecowej / "Вивезла трьох дітей… Wielodzietna rodzina Kuzniecowych przez osiem lat budowała dom swoich marzeń a gdy tylko zaczęli w nim mieszkać, do ich kraju przyszli okupanci. Matce z trójką… » więcej 2023-03-22, godz. 13:26 Olesya Leonowa - "Nie miałam czasu się bać" / Олеся Леонова – «Мені ніколи було боя… Schronisko "Przyjaciel" w Dnieprze - to nie tylko schronisko dla zwierząt; to miejsce, gdzie pomaga się najsłabszym. Tutaj opiekują się kotkami-inwalidami… » więcej 2023-03-17, godz. 13:10 Natalia Kuptsowa - kobieta z ciekawym charakterem Natalia Kuptsowa przyjechała do Polski 5 miesięcy po wybuchu wojny. Kobieta nie chciała zostawiać rodzinnego domu i uważała, że są tacy Ukraińcy, którym… » więcej 2023-03-10, godz. 12:39 Oleksandra Altufieva - kobieta ze skrzydłami Na początku wojny na Ukrainie, Oleksandra, która w tym czasie już parę lat mieszkała w Opolu, zjednoczyła wokół siebie nieobojętnych i aktywnych ludzi… » więcej 2023-03-03, godz. 15:46 Wychowuje cztery córki i pomaga rodakom w rozwiązywaniu problemów z prawem - historia Olesi Kalnichenko Mama czwórki dzieci, prawniczka z Kijowa, Olesia Kalnichenko, jak tysiące Ukrainek znalazła schronienie w Polsce. Tutaj kobieta pomaga rodakom w rozwiązywaniu… » więcej 2023-02-10, godz. 13:08 „Na pewno napiszemy o Zwycięstwie w naszej gazecie” – historia Natalii Kaliniczenko Dziennikarka Natalia Kaliniczenko mieszka w obwodzie Sumskim, 7 kilometrów od granicy z Rosją. Od wielu lat jest redaktorem lokalnej gazety. Publikacja ta jest… » więcej 2023-02-08, godz. 13:36 Kiedy na Ukrainie wybuchła wojna, skupiła się na pomocy rodakom - historia Iryny Melnychuk Iryna Melnychuk przeniosła się z Ukrainy do Polski przed rozpoczęciem wojny. Na Ukrainie zajmowała się prowadzeniem własnej firmy, a w Polsce zaczęła pracować… » więcej 2023-01-31, godz. 09:23 Ukraiński żołnierz „Żeglarz” o sytuacji w okolicach Bachmutu Najgorętszym miejscem na mapie Ukrainy pozostaje Bachmut i jego okolice. Od kilku tygodni ukraińskie wojsko bohatersko broni miasta i stawia opór hordom Putina… » więcej 2023-01-28, godz. 10:45 „Nawet dziewięć godzin siedzimy w piwnicy" - Ukrainka opowiedziała o tym, w jakich warunkach leczone są dzieci w… Młoda matka Olena wraz z pięcioletnią córką przebywa w jednym ze szpitali dziecięcych w centralnej części Ukrainy. Do linii frontu jest stamtąd jakieś… » więcej 2023-01-27, godz. 08:48 Może kontynuować swoją pracę naukową - historia Nadii Kowalskiej Nadia Kowalska pracowała jako naukowiec w Kijowie, gdzie prowadziła eksperymenty z roślinami. Wraz z początkiem wojny koledzy z Opola zaprosili Nadię do Polski… » więcej
12
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »