Radio Opole » Swojego nie znacie » Posłuchaj cyklu: » Arkadiusz Suchara - basista, nauczyciel muzyki, współtwórca…
2021-04-16, 19:05 Autor: Żaneta Plotnik

Arkadiusz Suchara – basista, nauczyciel muzyki, współtwórca G-Lab Bass Woowe Wah

Arkadiusz Suchara [fot. archiwum prywatne artysty]
Arkadiusz Suchara [fot. archiwum prywatne artysty]
Absolwent Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Artystycznym w zakresie Muzyki i Uniwersytetu Opolskiego na Wydziale Historii i Sztuki.

Działalność, w ramach której współpracował z różnorodnymi artystami m. in. z Eric Marienthal, Jey Tee Tetrissa, Otto Wiliamsem, Femi Temowo, Krzesimirem Dębskim, Włodkiem Pawlikiem, Mietkiem Szcześniakiem, Jose Torresem, Anną Serafińską, Anną Świątczak, Wojtkiem Olszakiem, Wojtkiem Pilichowskim, Zbigniewem Wodeckim, Kamilem Barańskim, Są Gorsi, Popek Band, Grubsonem, Jareckim i wieloma innymi, doprowadziła do powstania autorskiego projektu pod nazwą ASFORMATION, gdzie Arek robi to, co najbardziej go kręci, czyli operując w stylistykach prog-rocka przez fusion, a na funku i jazzie kończąc, wyciska ze swoich gitar ostatnie soki.

Arek i ASFORMATION koncertują na terenie Polski m.in. dwukrotnie na Bass Days Poland i Europy (m.in. Niemcy, Szkocja, Anglia), pokazując prawdziwą siłę basu. To potężne uderzenie, które mocą brzmienia przenika i energetyzuje publiczność, udowadnia, że gitara basowa jest genialnym instrumentem solowym o ogromnym potencjale i sile oddziaływania.

W 2012 roku ukazała się debiutancka płyta „Bajlandia”.

Założyciel Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie, gdzie prowadzi klasę gitary basowej. Organizuje i prowadzi warsztaty muzyczne dla basistów m.in. w Olsztynie, Opolu, Sielpii, Końskich, Oleśnie, Lublińcu (od 2012 r. Gram bo lubię).

Współtwórca i organizator Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego „Jazz'obranie”.

Jako oficjalny endorser firm Taurus, G-Lab, BS-Guitars, ma spory udział w tworzeniu nowoczesnego sprzętu dla basistów.

To na prośbę Arka firma Taurus wykonała serię Slim Line, czyli pionowe wersje modeli Taurus Amp TN - 210 Custom, Taurus Amp TN - 112 Custom, co znacznie podniosło walory akustyczne i komfort grania.

Współtworzył bardzo popularną wśród basistów na całym świecie G-Lab Bass Woowe Wah.

To wszystko i jeszcze więcej składa się na specyficzny styl życia, dzięki któremu Arek Suchara patrzy na świat gitary basowej pod każdym możliwym kątem. Ci, którzy sami grają, rozumieją o czym mowa. Sprawia to, że muzyka przenika każdy element dnia i wypiera szarą rzeczywistość. Najlepszym wyjaśnieniem tego fenomenu jest motto życiowe, którym kieruje się Arek, czyli po prostu...” Czas na bas”.

Zobacz także

2021-06-04, godz. 14:40 Adam Holinej o fotografii i pracy twórczej Gościem kolejnego odcinka cyklu "Swojego nie znacie" był Adam Holinej ze Stowarzyszenia Twórców i Artystów "Pasja" w Krapkowicach, który poświęca wiele… » więcej 2021-05-21, godz. 14:44 Gabriela Dworakowska o przygotowaniach do konkursu "Śląskie Beranie" Gościem Żanety Plotnik w cyklu Swojego nie znacie była Gabriela Dworakowska – animatorka kultury, regionalistyka, nauczycielka, skrzypaczka i śpiewaczka… » więcej 2021-05-18, godz. 16:19 Agnieszka Daniszewska od 30 lat dzieli się pasją do tańca w Krapkowicach i okolicach Agnieszka Daniszewska – pedagog tańca, choreograf, instruktor tańców w kręgu, mediator, założycielka Klubu Sieradan i Teatru Tańca MoDeKo. Od 30 lat dzieli… » więcej 2021-05-13, godz. 17:14 Pasje i tajemnie Wiesława Kolbusza - być może nawet te, o których sam nie wiedział W ogniu pytań znalazł się tym razem skromny i wystraszony tym, co może się wydarzyć, współprowadzący program - Wiesław Kolbusz. » więcej 2021-04-30, godz. 20:00 Dr Mariusz Pucia – wykładowca, etnomuzykolog i badacz kultury Dr Mariusz Pucia – etnomuzykolog, wykładowca w Uniwersytecie Opolskim (Katedra Muzykologii), pedagog, dyrygent, organista, badacz dziedzictwa kulturowego, klarnecista… » więcej 2021-04-24, godz. 20:56 Kinga Markowska – muzealnik, kurator wystaw, przewodnik wycieczek i podróżniczka Kinga Markowska, jest pracownicą Muzeum Regionalnego w Głogówku. Absolwentka studiów magisterskich na kierunku filologia polska ze specjalnością komunikacja… » więcej 2021-04-16, godz. 19:05 Arkadiusz Suchara – basista, nauczyciel muzyki, współtwórca G-Lab Bass Woowe Wah Absolwent Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Artystycznym w zakresie Muzyki i Uniwersytetu Opolskiego na Wydziale Historii i Sztuki. » więcej 2021-04-10, godz. 22:35 Katarzyna Suchara – nauczycielka śpiewu i wokalistka gościem cyklu "Swojego nie znacie" Laureatka licznych konkursów wokalnych w tym programu telewizyjnego „Szansa na Sukces”. Na co dzień prowadzi klasę śpiewu w Młodzieżowym Studium Muzyki… » więcej 2021-04-02, godz. 18:41 Helena Wojtasik – twórczyni ludowa, pisankarka i pasjonatka sportu Od 20 lat zajmuje się wykonywaniem pisanek i w tym zakresie prowadzi warsztaty. Przygodę z pisankarstwem rozpoczęła w 1999 r., kiedy uczyła się tej sztuki… » więcej 2021-03-26, godz. 15:26 Ewa Magosz - nauczycielka polskiego i muzyki z Brożca, która także od 30 lat prowadzi chór Ewa Magosz nauczycielka polskiego i muzyki z Brożca, która także od 30 lat prowadzi chór, dziecięcy zespół taneczny oraz pracuję dla swojej Małej Ojczyzny… » więcej
12
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »