Radio Opole » Aktualności historyczne » Aktualności historyczne » Poznaj niezwykłą Krainę Dinozaurów podczas Nocy…
2021-05-11, 15:48 Autor: Agnieszka Lubczańska

Poznaj niezwykłą Krainę Dinozaurów podczas Nocy Muzeów

Plakat Nocy Muzeów 2021 organizowanej przez LGD "Kraina Dinozaurów"
Plakat Nocy Muzeów 2021 organizowanej przez LGD "Kraina Dinozaurów"
JuraPark w Krasiejowie [fot. Wanda Kownacka]
JuraPark w Krasiejowie [fot. Wanda Kownacka]
Most żelazny w Ozimku © (fot. Mariusz Jarzombek)
Most żelazny w Ozimku © (fot. Mariusz Jarzombek)
Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Kraina dinozaurów" włącza się w tym roku do międzynarodowego przedsięwzięcia pod nazwą Noc Muzeów i zachęca do nocnego zwiedzania muzeów i izb regionalnych z terenu trzech powiatów i siedmiu gmin województwa opolskiego.
To na obszarze Lokalnej Grupy Działania (LGD) Kraina Dinozaurów funkcjonuje słynny w całej Polsce JuraPark w Krasiejowie, który zbudowano w miejscu jednego z największych odkryć paleontologicznych. Są także malownicze Jeziora Turawskie, liczne drewniane kościoły, pałace, zamki, zameczki czy zespoły dworsko-parkowe, szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, zabytkowe dzwonnice, młyny wodne, zabytkowe mosty, izby regionalne, muzea, spichlerze i wiele gospodarstw agroturystycznych. Słowem – mnóstwo miejsc, które warto zobaczyć, o czym można się przekonać zaglądając na stronę stowarzyszenia tu: LGD Kraina Dinozaurów.

W najbliższą sobotę (15.05) od godz. 18:00 do północy szykuje się możliwość poznania wielu historycznych miejsc z tego terenu podczas tzw. Nocy Muzeów.

Będzie można obejrzeć Most Żelazny w Hucie Mała Panew i Muzeum Hutnictwa Doliny Małej Panwi, Muzeum Paleontologiczne w Krasiejowie, Wiejską Izbę Regionalną w Ligocie Turawskiej, Gminną Izbę Regionalną w Zębowicach, Chłopską Wspólnotę Gruntową Karczmy i Wspólnotę Lasów Drobnowłościańskich w Kadłubie Wolnym, Muzeum Regionalne w Dobrodzieniu, Izbę Regionalną w dawnej szkole w Pludrach, Regionalną Izbę Tradycji w Zawadzkiem, Zabytkową Chatę w Kielczy, Izbę Regionalną Historii Lokalnej w Kolonowskiem i wreszcie: Młyn Wodny w Dębskiej Kuźni.

Organizatorem Nocy Muzeów w "Krainie Dinozaurów" jest Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Kraina Dinozaurów". Radio Opole patronuje medialnie przedsięwzięciu.

Zobacz także

2024-04-25, godz. 09:00 Włochy: Święto Wyzwolenia Dziś (25.04) we Włoszech z udziałem najwyższych władz państwowych obchodzony jest Dzień Wyzwolenia spod nazizmu i faszyzmu. Święto ustanowiono w rocznicę… » więcej 2024-04-25, godz. 08:00 Uczczono pamięć ofiar niemieckiego obozu pracy w Pustkowie W 80. rocznicę likwidacji niemieckiego obozu pracy przymusowej w Pustkowie, uczczono pamięć zamordowanych tam więźniów. Uroczystości patriotyczno-religijne… » więcej 2024-04-25, godz. 07:00 Kalendarium historyczne 25 kwietnia » więcej 2024-04-24, godz. 15:00 Dzień Solidarności z Narodem Ormiańskim 24 kwietnia przypada Dzień Pamięci o Ludobójstwie Ormian, ormiańskie święto narodowe obchodzone zarówno w Armenii, jak i w ośrodkach diaspory ormiańskiej… » więcej 2024-04-24, godz. 13:00 Kończy się nabór do Plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku Do końca dnia można zgłaszać projekty do 17. Plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku. Muzeum Historii Polski czeka na zgłoszenia organizatorów najciekawszych… » więcej 2024-04-24, godz. 11:31 Dziś w Muzeum na Rakowieckiej premiera sztuki „Przez ścianę” Historia miłości Wiesławy Pajdak i Jerzego Śmiechowskiego - więźniów mokotowskiej katowni UB stała się inspiracją sztuki teatralnej „Przez ścianę”… » więcej 2024-04-24, godz. 11:00 Spotkanie z cyklu "Twarze Opola" przy Minorytów 3 „Krasne, Starobielsk, Kazachstan… Pamięć o wojennej apokalipsie” – pod takim tytułem już w najbliższy czwartek (25.04) w siedzibie Centralnego Muzeum… » więcej 2024-04-24, godz. 07:00 Kalendarium historyczne 24 kwietnia » więcej 2024-04-23, godz. 20:49 Odkryto, gdzie pochowany został Platon Włoscy naukowcy odkryli, gdzie został pochowany filozof Platon. Dzięki najnowszym technologiom udało się odczytać duże fragmenty odkopanych w Herkulanum… » więcej 2024-04-23, godz. 20:45 Średniowieczne znaleziska na budowie metra Średniowieczne znaleziska na budowie warszawskiego metra. To fragmenty zdobionej ceramiki, kości zwierzęce i osełka. Najnowszych archeologicznych odkryć dokonano… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »