Radio Opole » Aktualności historyczne » Aktualności historyczne » Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu zaprasza w si…
2022-08-02, 12:00 Autor: Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu

Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu zaprasza w sierpniu

Muzuem Śląska Opolskiego [fot. Muzeum Śląska Opolskiego]
Muzuem Śląska Opolskiego [fot. Muzeum Śląska Opolskiego]
Muzeum Czynu Powstańczego [fot. UMWO]
Muzeum Czynu Powstańczego [fot. UMWO]
  • Koncert na muzealnym tarasie w dniu 3 sierpnia, o godz. 20:00. Zagrają uczestnicy 32 Międzynarodowego Kursu Muzycznego.

Międzynarodowy Kurs Muzyczny w Opolu to jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych imprez zajmujących się edukacją muzyczną i kulturalną w Polsce.

Podczas Kursu odbywają się zajęcia mistrzowskie z wykładowcami renomowanych europejskich uczelni muzycznych, a młodzież doskonali swoje umiejętności, czego efekty podziwiać można podczas koncertów.

Kurs od początku swego istnienia związany jest z Opolszczyzną, a jednym z jego celów jest zapoznanie młodzieży z dziedzictwem kulturowym Śląska Opolskiego. Co roku Towarzystwo organizuje kilkanaście koncertów z udziałem uczestników i wykładowców Kursu oraz zaproszonych gości zintegrowanego z Kursem Festiwalu Śląskie Lato Muzyczne. Koncerty odbywają się na terenie całego województwa i przyciągają szerokie rzesze melomanów.

Bezpłatne wejściówki dostępne w kasie muzeum. Liczba miejsc ograniczona.
(W razie złej pogody koncert zostanie przeniesiony do Sali odczytowej.)

Zapraszamy w każdy sierpniowy czwartek do udziału w przyrodniczej przygodzie.
Zajęcia o charakterze teoretyczno-terenowym, podczas których będziemy poznawać sposoby zwierząt na to, by nie zostać zjedzonym. Ucieczka czy tanatoza to tylko niektóre z całego wachlarza metod na skuteczne zniechęcenia potencjalnego drapieżnika, o innych dowiecie się w trakcie części teoretycznej. W części terenowej spróbujemy zaobserwować niektóre z nich w naturze.

Dla chętnych możliwość zakończenia zajęć ogniskiem integracyjnym (prowiant we własnym zakresie).
Czas trwania zajęć to ok. 1,5 h.

  • W każdy wtorek miesiąca Marszałek Województwa Andrzej Buła wraz z MŚO serdecznie zapraszają do Kamienicy czynszowej na Grę edukacyjna Ogryzek i pestka. Zero waste. Okazja na dobrą zabawę i bezpłatne zwiedzenie Kamienicy czynszowej. Dla uczestników gry przewidziane są również upominki.

Gra kierowana jest do każdego odbiorcy niezależnie od wieku. Gospodarowanie żywnością to wciąż wyzwanie, w czasie gry poznamy dawne i współczesne metody, które uczestnicy będą mogli wykorzystać np. we własnej kuchni. Zapraszamy na smakowitą podróż w czasie.

https://muzeum.opole.pl/gra-edukacyjna-w-kamienicy-czynszowej-ogryzek-i-pestka-zero-waste-21-05-2022/

  • 6.08.2022: Gra terenowa „Śladami powstańców i powstań śląskich”. Start: Strzelce Opolskie, Ratusz Miejski
Udział bezpłatny
Miejsce: pl. Myśliwca 1, Strzelce Opolskie
Warunki uczestnictwa:
Zgłoszenia do godziny 12:00 dnia poprzedzającego wydarzenie pod numerem telefonu 77 461 54 66. e-mail: r.wencel@muzeum.opole.pl

  • W każdy czwartek miesiąca - Bezpłatne wejście do Muzeum Śląska Opolskiego:
- Gmach główny, ul. Mały Rynek 7
- Galeria MŚO, ul. Ozimska 10
- Kamienica czynszowa, ul. Św. Wojciecha 9
- Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny, ul. Leśnicka 28, Góra Św. Anny

Zobacz także

2022-09-10, godz. 07:00 Kalendarium historyczne na dziś » więcej 2022-09-09, godz. 18:15 Powstaje Fundacja Rodziny Rodła Już jutro na Ostrowiu Tumskim we Wrocławiu odbędzie się spotkanie Rodziny Rodła Wrocław, a prezes tego Stowarzyszenia Tadeusz Szczyrbak ogłosi powstanie… » więcej 2022-09-09, godz. 17:30 O dawnych opolskich kramach, aptekach i drogeriach Do 30 września tego roku w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego można oglądać wystawę „Dawne opolskie kramy, apteki i drogerie”. Trzon wystawy stanowi zbiór… » więcej 2022-09-09, godz. 17:15 Połączeni dziedzictwem Muzeum Uniwersytetu Opolskiego oraz Instytut Historii UO zapraszają na Europejskie Dni Dziedzictwa, które w tym roku przebiegają pod hasłem „Połączeni… » więcej 2022-09-09, godz. 07:00 Kalendarium historyczne na dziś » więcej 2022-09-09, godz. 00:15 Zmarła królowa Elżbieta II Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II - oświadczyło polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych… » więcej 2022-09-08, godz. 22:15 Muzeum Czynu Powstańczego zostanie przebudowane Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny będzie przebudowane. Na razie możliwe będzie rozpoczęcie pierwszego etapu prac polegającego na termomodernizacji… » więcej 2022-09-08, godz. 21:15 Archeolodzy pracujący w opolskiej katedrze dotarli do krypty Jana Dobrego. Są także szczątki mężczyzn Badacze pracujący w opolskiej katedrze odnaleźli dokładne miejsce pochówku Jana Dobrego. Natrafili także na zagadkowe szczątki mężczyzny. A dodajmy, że… » więcej 2022-09-08, godz. 07:00 Kalendarium historyczne na dziś » więcej 2022-09-07, godz. 16:30 Zapraszamy na dzisiejszą audycję "Tak Było Naprawdę" Tym razem naszym gościem będzie Leszek Krzyżanowski harcmistrz, komendant Chorągwi Harcerzy Ziemi Opolskiej im. rtm Witolda Pileckiego i wiceprezes Opolskiego… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »