Radio Opole » Aktualności historyczne » Aktualności historyczne » Kolejne niewybuchy znalezione w Kopicach. Rusza ewakuacja…
2021-07-28, 11:40 Autor: A. Stefaniak/M. Chałupnik/P. Wójtowicz

Kolejne niewybuchy znalezione w Kopicach. Rusza ewakuacja mieszkańców, będą utrudnienia w ruchu

Kolejne niewybuchy znalezione w Kopicach [fot. straż pożarna w Brzegu]
Kolejne niewybuchy znalezione w Kopicach [fot. straż pożarna w Brzegu]
Kolejne niewybuchy znalezione w Kopicach [fot. straż pożarna w Brzegu]
Kolejne niewybuchy znalezione w Kopicach [fot. straż pożarna w Brzegu]
Kolejne niewybuchy znalezione w Kopicach [fot. straż pożarna w Brzegu]
Kolejne niewybuchy znalezione w Kopicach [fot. straż pożarna w Brzegu]
Archiwum niewybuch w Kopicach [fot. facebook/ slawomirklosowskiwojewodaopolski]
Archiwum niewybuch w Kopicach [fot. facebook/ slawomirklosowskiwojewodaopolski]
A tak wygląda dziura po detonacji bomby lotniczej znalezionej w Kopicach w czerwcu [fot. 1. Brzeski Pułk Saperów]
A tak wygląda dziura po detonacji bomby lotniczej znalezionej w Kopicach w czerwcu [fot. 1. Brzeski Pułk Saperów]
6 zastępów straży pożarnej zostało zadysponowanych do Kopic, gdzie jak poinformował nas słuchacz znowu znaleziono niewybuch z czasów II Wojny Światowej.
Znalezisko potwierdził dyżurny opolskiej straży. Choć mowa jest już o kilku niewybuchach. Przy drodze wojewódzkiej 385 prowadzone są prace remontowe. Straż informuje, że będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców okolicznych domów, a przejazd przez Kopice będzie utrudniony.

W drodze na miejsce jest patrol saperów.

- Sądząc po pierwszych oznakach, prawdopodobnie będzie to bomba lotnicza o wysokim wagomiarze - mówi porucznik Paweł Romek, rzecznik prasowy 1. Brzeskiego Pułku Saperów. - Możliwe, że to znowu będzie wagomiar 250 kilogramów, który może duże spustoszenia sprawiać. Na pewno będzie zarządzona ewakuacja około 200-metrowym zasięgu.

Przypomnijmy, 30 czerwca również znaleziono tam niewybuch. Była to bomba lotnicza. Następnego dnia sytuacja się powtórzyła.

Na czas remontu 385 wprowadzony jest zakaz przejazdu przez Kopice. Obowiązuje objazd przez DK 46 i drogę wojewódzką 401, czyli przez Pakosławice.

AKTUALIZACJA godz.12:30

Mieszkańcy kilkunastu domów w Kopicach zostali ewakuowani z powodu znalezienia w pobliżu niewybuchu z czasów II Wojny Światowej. Znalezisko ujawniono przed południem. Na miejscu pracuje 6 zastępów straży pożarnej oraz policja.

- Zabezpieczona została również strefa niebezpieczna, która wynosi około 150 metrów - informuje młodszy aspirant Marek Zagórski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

- Do zdarzenia zadysponowaliśmy trzy jednostki JRG Grodków i trzy zastępy OSP. Po przybyciu na miejsce zabezpieczono teren działań, wyznaczono strefę niebezpieczną. Ewakuowano łącznie 37 osób z 15 budynków mieszkalnych. W chwili obecnej strażacy z policją czekają na przybycie patrolu saperskiego - dodaje Zagórski.

Zobacz także

2021-09-10, godz. 08:00 12. września 2021r. uroczysta beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia był nie tylko wybitnym przywódcą duchowym, ale i mężem stanu, autorytetem moralnym, współtwórcą przemian… » więcej 2021-09-08, godz. 16:50 Zakończył się pierwszy etap renowacji zabytkowej chaty we Włęczu (Kujawsko-pomorskie) Zakończył się pierwszy etap renowacji w menonickiej (olęderskiej) chaty we Włęczu (Kujawsko-pomorskie). To jedyny tego rodzaju zabytek zachowany w regionie… » więcej 2021-09-08, godz. 14:09 Strzelce Opolskie: znaleziono szczątki więźniów sprzed II Wojny Światowej. Kolejne znajdują się pod powiatowym chodnikiem… Szczątki 70 więźniów, którzy zmarli przed II Wojną Światową, znaleziono na terenie dawnego cmentarza w Strzelcach Opolskich. Od lipca trwają tam prace… » więcej 2021-09-08, godz. 13:39 "Pieśnioopowieści" już dzisiaj po godzinie 18:00! Zapraszamy serdecznie na audycję "O kulturze - debata" (DAB+). To będzie pierwsza rozmowa z cyklu "Pieśnioopowieści". Kolejne 10 audycji prezentować będzie… » więcej 2021-09-08, godz. 10:47 Prezydent Duda w światowych mediach w 40. rocznicę "Posłania do ludzi pracy Europy Wschodniej" Idea wspólnoty losu i solidarności przekraczającej granice leży u podstaw współpracy w regionie w ramach Grupy Wyszehradzkiej i Inicjatywy Trójmorza - pisze… » więcej 2021-09-07, godz. 14:37 Opolscy logistycy na Wystawie Sił Zbrojnych w Kielcach Rozpoczynająca się dziś (07.09) wystawa jest organizowana pod hasłem "Wytrwać, opanować, pokonać" i odbywa się w ramach Międzynarodowego Salonu Przemysłu… » więcej 2021-09-06, godz. 17:32 Zlot starych pojazdów już w ten weekend w Mosznej Miłośników starych samochodów zaprasza w najbliższą sobotę i niedzielę (11-12.09) Stowarzyszenie "Starodawni w sercu Opolszczyzny". Wydarzenie odbędzie… » więcej 2021-09-06, godz. 16:29 Zatrzymano 33-latka, który wzniecił pożar w zabytkowym klasztorze (Łódzkie) 33-letni bezdomny przyznał się do spowodowania pożaru w zabytkowym klasztorze w Warcie (woj. łódzkie). Pijany mężczyzna zasnął z papierosem w konfesjonale… » więcej 2021-09-06, godz. 14:39 Zdemontowano pomnik przyjaźni Kijowa i Moskwy (Ukraina) W ukraińskiej stolicy zdemontowano pomnik przyjaźni Kijowa i Moskwy - poinformowała w poniedziałek kijowska rada miejska. Pomnik, który znajdował się na… » więcej 2021-09-06, godz. 12:17 Polacy w Czechach upamiętnią 89. rocznicę śmierci Żwirki i Wigury 89 lat temu śmierć w katastrofie lotniczej ponieśli pilot Franciszek Żwirko i konstruktor Stanisław Wigura. Samolot, którym lecieli, spadł w okolicach Cierlicka… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »