Radio Opole » Dobry wieczór, tu Opole » Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi » Tomasz Grzyb o tym, czy można nauczyć się szc…
2023-03-27, 10:10 Autor: Beata Granatowska

Tomasz Grzyb o tym, czy można nauczyć się szczęścia?

Tomasz Grzyb [fot. Paula Hołubowicz]
Tomasz Grzyb [fot. Paula Hołubowicz]
Na naszym rynku wydawniczym roi się od poradników i choć Polacy nie należą do najbardziej oczytanych, chętnie je kupują. Ostatnio np. ukazała się książka Fearne Cotton "Szczęście. Proste ćwiczenia, które pomogą odnaleźć radość życia". Co sprawia, że wydamy ostatni grosz na kolejny poradnik choć nie bardzo wierzymy, że pomoże? Rozmawialiśmy o tym z psychologiem społecznym prof. Tomaszem Grzybem.

Zobacz także

2024-02-22, godz. 09:46 "Fenomenalny umysł" - dr. hab. Kazimierz Ożóg o Zdzisławie Beksińskim "Jakie życie, taka śmierć " - te słowa piosenki Edyty Geppert pasują do Zdzisława Beksińskiego. Jego życiorys, zarówno artystyczny, jak i prywatny, przenikał… » więcej 2024-02-21, godz. 11:35 "Tę listę lektur naprawdę trzeba zmienić" - Magdalena Góra, nauczycielka języka polskiego Spis lektur ponownie pod lupą! Tym razem, jak zapewnia ministra edukacji, nie będzie rewolucji tylko lekka korekta, a konkretnie "odchudzenie" listy książek… » więcej 2024-02-20, godz. 12:00 „Wierzę, że obejmie się ubezpieczeniem społecznym artystów i uważam, że wybitne postaci powinny mieć ministerialne… Ministerstwo kultury wznawia prace nad ustawą o statusie artysty zawodowego - tak brzmi rządowa informacja. Ale kim właściwie jest zawodowy artysta i jak mu… » więcej 2024-02-19, godz. 11:30 "Gdy po raz pierwszy tę książkę przeczytałem, zachwyciłem się" - Dariusz Romanowski o "Kajś. Opowieść o Górnym… Gdzieś, to po śląsku "Kajś" i ten tytuł książki Zbigniewa Rokity jest znaczący. Autor pokazuje skomplikowane losy tego regionu, rozdartego przez wieki… » więcej 2024-02-15, godz. 13:07 Dlaczego Ameryka Łacińska stała się kontynentem nadziei dla tysięcy niemieckich nazistów? Posłuchaj rozmowy z autorem… Jak to się stało, że jeden z największych zbrodniarzy wojennych, Jozef Mengele dożył spokojnie późnej starości? Z Mirosławem Olszyckim Olsensisem, autorem… » więcej 2024-02-15, godz. 09:08 Czy uczucia były ważne dla mieszkańców wsi, pytamy etnolog z Muzeum Wsi Opolskiej Miłość i przyjaźń, opiewana we literaturze i sztuce, przez wieki zarezerwowana była dla "dobrze urodzonych", nawet mieszczanie rzadko stawali się bohaterami… » więcej 2024-02-14, godz. 14:57 "Chęci to za mało!" - tak uważają aktywiści z Polskiego Alarmu Smogowego Aktywiści z Polskiego Alarmu Smogowego apelują do rządu o konkretne i szybkie działania w walce z zanieczyszczeniem powietrza. Jednym z postulatów jest jak… » więcej 2024-02-12, godz. 13:24 Czego boją się i czym fascynują w baśniach nasi wschodni sąsiedzi? Posłuchaj rozmowy z Iwoną Czaplą Choć jesteśmy narodem słowiańskim, bardziej znamy baśnie Duńczyka Andersena czy Niemców, braci Grimm niż ukraińskie czy rosyjskie. Tę lukę wypełnia… » więcej 2024-02-12, godz. 10:10 Czy da się dziś żyć bez pestycydów i detergentów? Okazuje się, że tak! Był czas, gdy nie wyobrażaliśmy sobie życia bez detergentów, zawierających substancje chemiczne szkodliwe dla środowiska. Dziś coraz częściej pojawiają… » więcej 2024-02-09, godz. 14:27 "Koszt wykonania kary śmierci to ponad 3 mln dolarów" - prof. Tomasz Grzyb Prawie połowa Polaków popiera karę śmierci! Czy to jedynie deklaracja słowna czy rzeczywista radykalizacja postaw? Z badań wynika, że surowych kar domagają… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »