Radio Opole » Dobry moment » Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi » Mirosław Szewczyk o 5. Festiwalu Książki Opole…
2021-06-08, 14:27 Autor: Agnieszka Wawer-Krajewska, Wiesław Kolbusz

Mirosław Szewczyk o 5. Festiwalu Książki Opole 2021

Mirosław Szewczyk [fot. Justyna Krzyżanowska]
Mirosław Szewczyk [fot. Justyna Krzyżanowska]
Judyta Gralka (koordynatorka festiwalu), Magdalena Matyjaszek (naczelniczka Wydziału Kultury i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Opola), Mirosław Szewczyk (prezes Opolgrafu), Arkadiusz Wiśniewski (prezydent Opola), Elżbieta Kampa (dyrektorka MBP)
Judyta Gralka (koordynatorka festiwalu), Magdalena Matyjaszek (naczelniczka Wydziału Kultury i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Opola), Mirosław Szewczyk (prezes Opolgrafu), Arkadiusz Wiśniewski (prezydent Opola), Elżbieta Kampa (dyrektorka MBP)
Zielony park na Placu Wolności zamieni się w piątek w tętniące życiem Miasteczko Literackie. Do Opola zjadą pisarze, osoby związane z kulturą i muzyką. Rusza piąta jubileuszowa edycja największego wydarzenia literackiego na Opolszczyźnie - 5. Festiwalu Książki Opole 2021. O kulisach przygotowań i zaplanowanych wydarzeniach rozmawialiśmy dziś z Mirosławem Szewczykiem, prezesem Opolgafu i Fabryki Inspiracji.

Zobacz także

2021-07-27, godz. 12:31 Jarosław Morawski o tym czy trudno obecnie znaleźć fachowców, którzy uwiecznią ślub i wesele Rozmawialiśmy również o branży weselnej, która długo czekała na odmrożenie, a aktualnie przeżywa oblężenie. Kamerzystę i fotografa Jarosława Morawskiego… » więcej 2021-07-27, godz. 12:17 Radzimir Burzyński o tym, w jaki sposób można dołączyć do akcji Szlachetnej Paczki i dlaczego warto Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy! W jaki sposób można dołączyć do akcji i dlaczego warto? O tym rozmawialiśmy w dzisiejszym programie. » więcej 2021-07-26, godz. 11:08 Wiesława Błudzin o profilaktyce zakażeń WZW Po godz. 10 konsultantka wojewódzka w dziedzinie chorób zakaźny lek. med. Wiesława Błudzin opowiedziała nam o profilaktyce zakażeń WZW. » więcej 2021-07-26, godz. 10:58 Agnieszka Kimla o kuchni i zwyczajach mieszkańców Meksyku Poniedziałek rozpoczęliśmy od dobrej meksykańskiej kawy, którą zaparzyła dla nas Agnieszka Kimla - opolanka z Meksyku, licencjonowana przewodniczka po tym… » więcej 2021-07-22, godz. 11:16 Helen Mazanova o aktualnej sytuacji na rynku pracy Z Helen Mazanovą tym razem "podróżowaliśmy" po rynku pracy. Zapytaliśmy, z jakimi problemami borykają się pracownicy, którzy przyjeżdżają do Polski… » więcej 2021-07-22, godz. 11:01 Alicja Stelmaszczyk i Anna Facchini-Garus o codzienności osób niewidomych Zastanawiali się Państwo kiedyś jak to jest nie mieć wzroku? Jak sobie radzą osoby niewidome lub słabowidzące? Na ile jesteśmy w stanie odczuwać rzeczywistość… » więcej 2021-07-21, godz. 13:39 Paulina Garlińska i Oskar Koziołek-Goetz o "Recitalu kameralnym na roboczo" Dziś kolejna odsłona cyklu "Klasyczne opolskie". Małgorzata Ślusarczyk tym razem zaprosiła do studia gości, żeby porozmawiać o "Recitalu kameralnym na… » więcej 2021-07-20, godz. 12:09 Robert Ćwikliński o swojej "Wyprawie Kibicowskiej" dla chorego dziecka [ZDJĘCIA] 2,5 tys. kilometrów dla chorego dziecka. Taki dystans zamierza przejechać Robert Ćwikliński podczas kolejnej, siódmej już, „Wyprawy Kibicowskiej”. Tym… » więcej 2021-07-20, godz. 11:51 Sebastian Szczurek o czternastej emeryturze. Ile wynosi takie świadczenie i kto je otrzyma? Czternasta emerytura to kolejne dodatkowe roczne świadczenie pieniężne dla emerytów i rencistów. Ile wynosi takie świadczenie i kto je otrzyma? O to zapytaliśmy… » więcej 2021-07-20, godz. 11:04 Piotr Koziol o wakacyjnych propozycjach "Talentowni" Zapraszamy na Wakacje w "Talentowni". To tam dzieci uwalniają swoje wyjątkowe talenty. Przez treningi, zabawy, innowacyjne rozwiązania edukacyjne i trenerskie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »