Radio Opole » Dobry moment » Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi

Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi

2021-06-16, 11:45

Krzysztof Danków o kolejnym swoim wyzwaniu, aby zachęcić mężczyzn do udziału w badaniach profilaktycznych

Krzysztof Danków [fot. Łukasz Fura]
Krzysztof Danków [fot. Łukasz Fura]
Krzysztof Danków podejmuje kolejne wyzwanie, by zwrócić uwagę mężczyzn na konieczność badań pod kątem nowotworów. Inicjator stowarzyszenia "Masz jaja, idź na badania" przemierzy tym razem w ciągu trzech dni pasmo Beskidu Żywieckiego. Przed nim 170 kilometrów i 10 tysięcy metrów przewyższenia. O przygotowaniach do tego wyzwania rozmawialiśmy w programie.
2021-06-15, 11:14

Sebastian Szczurek o zasadach zatrudniania studentów do pracy sezonowej

Sebastian Szczurek [fot. Paula Hołubowicz]
Sebastian Szczurek [fot. Paula Hołubowicz]
Na wakacjach trzeba dorobić. Takie plany po zakończeniu roku akademickiego ma wielu opolskich żaków. Co to oznacza dla pracodawców i samych studentów? Czy zatrudnienie studenta w sezonie jest obłożone składką w ZUS? Na te pytania odpowiadał w audycji "Dobry moment" Sebastian Szczurek, Rzecznik Prasowy ZUS Województwa Opolskiego.
2021-06-15, 11:18

Ryszard Sobieszczański o kolejnym etapie rejsu Around Europe na s/y Caipirinha

Ryszard Sobieszczański o kolejnym etapie rejsu Around Europe na s/y Caipirinha
Pierwszy etap rejsu Around Europe na s/y Caipirinha już zakończony. 1414 mil, 160 godzin na żaglach, 129 na silniku, a w portach raptem 84 godziny. Przed opolską załogą etap kolejny. Do Hiszpanii wylatuje w czwartek. Na wodzie będzie od piątku. Przed rejsem spotkaliśmy się z kapitanem Ryszardem Sobieszczańskim.
2021-06-14, 12:25

W Światowym Dniu Krwiodawcy Iwona Rajca-Biernacka mówi o regularnym badaniu krwi

Iwona Rajca-Biernacka [fot. Marcin Skomudek]
Iwona Rajca-Biernacka [fot. Marcin Skomudek]
Regularne kontrolowanie stanu zdrowia, nawet jeśli nie pojawiają się alarmujące objawy, to fundament profilaktyki zdrowotnej. Jednym z jej najważniejszych elementów jest regularne badanie krwi, czyli morfologia. Co powinniśmy o niej wiedzieć? W przypadającym 14 czerwca Światowym Dniu Krwiodawcy to pytanie zadaliśmy Naszemu gościowi, a była nim Iwona Rajca-Biernacka, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Opolu.
2021-06-14, 12:11

O sportowych emocjach związanych z Euro 2020 rozmawiamy z Romanem Firlusem.

Roman Firlus w audycji Dobry Moment
Roman Firlus w audycji Dobry Moment
Rozpoczęło się wielkie piłkarskie święto. Dziś (poniedziałek 14 czerwca) polska reprezentacja pod wodzą Paulo Sousy zagra swój pierwszy mecz na Euro 2020. Przeciwnikami naszych piłkarzy będzie drużyna Słowacji. Na emocje możemy liczyć. Czy na dobry wynik również? O tym, co może się wydarzyć rozmawiamy z wielkim fanem piłki nożnej, trenerem tej dyscypliny, a jednocześnie dyrektorem Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Opolu Romanem Firlusem.
2021-06-10, 13:05

Helen Mazanova o swoich wrażeniach z podróży do Grecji

Helen Mazanova o swoich wrażeniach z podróży do Grecji
Jak co czwartek spotkaliśmy się z opolską blogerką Helen Mazanovą, która opowiedziała o Grecji, z której właśnie wróciła. Czym żyją mieszkający tam ludzie? Z jakimi problemami się zmagają? Czym różnią się od Polaków? O tym między innymi.
2021-06-10, 12:48

Izabela Stawicka o "Biegu Niezapominajki"

Izabela Stawicka o "Biegu Niezapominajki" [fot. organizatora]
Izabela Stawicka o "Biegu Niezapominajki" [fot. organizatora]
Zapraszamy na "Bieg Niezapominajki", który odbywać się będzie... tam, gdzie każdy, kto weźmie w nim udział sobie wymarzy. Jak zatem będzie zorganizowany? Na to i inne pytania odpowiadała Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja, organizator przedsięwzięcia.
2021-06-09, 12:47

Anna Malinka o narodzinach legendarnego Forda Mustanga

Anna Malinka [fot. archiwum prywatne]
Anna Malinka [fot. archiwum prywatne]
Na początku lat 60. XX wieku jedynym samochodem sportowym produkowanym w Stanach Zjednoczonych był Chevrolet Corvette. Jednak jego wysoka cena odstraszała potencjalnych klientów o niskich i średnich dochodach. Wtedy do akcji wkroczył Ford i tak narodziła się legenda - Ford Mustang.
2021-06-08, 14:38

Sebastian Szczurek o skierowaniach na rehabilitację lecznicą

Sebastian Szczurek [fot. Martyna Bobrowska]
Sebastian Szczurek [fot. Martyna Bobrowska]
W każdy wtorek naszym gościem był przedstawiciel Opolskiego Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dziś naszym gościem był Sebastian Szczurek, z którym rozmawialiśmy o skierowaniach na rehabilitację lecznicą. Ponadto, słuchacze mieli kolejną okazję, by porozmawiać z ekspertem i usłyszeć odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
2021-06-08, 14:27

Mirosław Szewczyk o 5. Festiwalu Książki Opole 2021

Mirosław Szewczyk [fot. Justyna Krzyżanowska]
Mirosław Szewczyk [fot. Justyna Krzyżanowska]
Judyta Gralka (koordynatorka festiwalu), Magdalena Matyjaszek (naczelniczka Wydziału Kultury i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Opola), Mirosław Szewczyk (prezes Opolgrafu), Arkadiusz Wiśniewski (prezydent Opola), Elżbieta Kampa (dyrektorka MBP)
Judyta Gralka (koordynatorka festiwalu), Magdalena Matyjaszek (naczelniczka Wydziału Kultury i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Opola), Mirosław Szewczyk (prezes Opolgrafu), Arkadiusz Wiśniewski (prezydent Opola), Elżbieta Kampa (dyrektorka MBP)
Zielony park na Placu Wolności zamieni się w piątek w tętniące życiem Miasteczko Literackie. Do Opola zjadą pisarze, osoby związane z kulturą i muzyką. Rusza piąta jubileuszowa edycja największego wydarzenia literackiego na Opolszczyźnie - 5. Festiwalu Książki Opole 2021. O kulisach przygotowań i zaplanowanych wydarzeniach rozmawialiśmy dziś z Mirosławem Szewczykiem, prezesem Opolgafu i Fabryki Inspiracji.
1234567

Zobacz także

2021-06-16, godz. 11:45 Krzysztof Danków o kolejnym swoim wyzwaniu, aby zachęcić mężczyzn do udziału w badaniach profilaktycznych Krzysztof Danków podejmuje kolejne wyzwanie, by zwrócić uwagę mężczyzn na konieczność badań pod kątem nowotworów. Inicjator stowarzyszenia "Masz jaja… » więcej 2021-06-15, godz. 11:14 Sebastian Szczurek o zasadach zatrudniania studentów do pracy sezonowej Na wakacjach trzeba dorobić. Takie plany po zakończeniu roku akademickiego ma wielu opolskich żaków. Co to oznacza dla pracodawców i samych studentów? Czy… » więcej 2021-06-15, godz. 11:18 Ryszard Sobieszczański o kolejnym etapie rejsu Around Europe na s/y Caipirinha Pierwszy etap rejsu Around Europe na s/y Caipirinha już zakończony. 1414 mil, 160 godzin na żaglach, 129 na silniku, a w portach raptem 84 godziny. Przed opolską… » więcej 2021-06-14, godz. 12:25 W Światowym Dniu Krwiodawcy Iwona Rajca-Biernacka mówi o regularnym badaniu krwi Regularne kontrolowanie stanu zdrowia, nawet jeśli nie pojawiają się alarmujące objawy, to fundament profilaktyki zdrowotnej. Jednym z jej najważniejszych… » więcej 2021-06-14, godz. 12:11 O sportowych emocjach związanych z Euro 2020 rozmawiamy z Romanem Firlusem. Rozpoczęło się wielkie piłkarskie święto. Dziś (poniedziałek 14 czerwca) polska reprezentacja pod wodzą Paulo Sousy zagra swój pierwszy mecz na Euro… » więcej 2021-06-10, godz. 13:05 Helen Mazanova o swoich wrażeniach z podróży do Grecji Jak co czwartek spotkaliśmy się z opolską blogerką Helen Mazanovą, która opowiedziała o Grecji, z której właśnie wróciła. Czym żyją mieszkający… » więcej 2021-06-10, godz. 12:48 Izabela Stawicka o "Biegu Niezapominajki" Zapraszamy na "Bieg Niezapominajki", który odbywać się będzie... tam, gdzie każdy, kto weźmie w nim udział sobie wymarzy. Jak zatem będzie zorganizowany?… » więcej 2021-06-09, godz. 12:47 Anna Malinka o narodzinach legendarnego Forda Mustanga Na początku lat 60. XX wieku jedynym samochodem sportowym produkowanym w Stanach Zjednoczonych był Chevrolet Corvette. Jednak jego wysoka cena odstraszała potencjalnych… » więcej 2021-06-08, godz. 14:38 Sebastian Szczurek o skierowaniach na rehabilitację lecznicą W każdy wtorek naszym gościem był przedstawiciel Opolskiego Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dziś naszym gościem był Sebastian Szczurek, z którym… » więcej 2021-06-08, godz. 14:27 Mirosław Szewczyk o 5. Festiwalu Książki Opole 2021 Zielony park na Placu Wolności zamieni się w piątek w tętniące życiem Miasteczko Literackie. Do Opola zjadą pisarze, osoby związane z kulturą i muzyką… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »